Menu
Dzwonki
1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
PRZERWA OBIADOWA
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40
8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30

Szkoła nasza znajduje się w miejscowości Dobroń, położonej między miejscowościami Pabianice i Łask, przy trasie Łódź-Wrocław.

Od roku szkolnego 2003/2004 uczymy się w nowoczesnym i przestronnym budynku. Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonych w pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny pracowniach przedmiotowych. Posiadamy dwie pracownie komputerowe ze stałym dostępem do internetu oraz centrum multimedialne.

W szkole jest 9 oddziałów gimnazjalnych o liczebności 20-28 uczniów w klasie. Zatrudnionych jest 28 nauczycieli.

Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym, pierwsza lekcja zaczyna się o godz. 8.15, a ostatnia kończy o godz. 14.40. Dzieci z okolicznych miejscowości, nie tylko należących do gminy Dobroń, mają zapewniony dowóz. Szkoła jest przystosowana do tego, aby uczyli się w niej także uczniowie niepełnosprawni. Jest winda, którą można dostać się na piętro i dodatkowe toalety. W naszej stołówce można zjeść smaczne, domowe obiady, a potem spalić nabyte kalorie przy stołach tenisowych ustawionych na szkolnych holach. Na przerwach można wypoczywać na przestronnych korytarzach. Przy szkole znajduje się pełnowymiarowa sala gimnastyczna i doskonale zagospodarowane boisko szkolne. Od klasy pierwszej prowadzone są obowiązkowo dwa lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego. Zajęcia z języka angielskiego dzielone są na grupy w zależności od stopnia zaawansowania uczniów. W ramach prowadzonych zajęć artystycznych uczniowie mają do wyboru: zajęcia plastyczne, teatralno-twórcze, grafiki komputerowej, taneczne. Po lekcjach można skorzystać z bogatej oferty dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań m.in. teatralnego, tanecznego, językowego, szkolnej ligi strzeleckiej. Na terenie szkoły działa także wolontariat.

ajGodzina: 22:56

Szkoła realizowała projekt "Ścieżka zdrowia - zdrowa i sprawna młodzież". Zadanie współfinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM"


Projektu „Tydzień dla Ziemi pod hasłem woda i powietrze - cykl zajęć proekologicznych…” realizowany przez uczniów Gimnazjum w DobroniuStrona "Trzy Dęby" została stworzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Dobrońskie Dęby Pamięci"W 2008 r. szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona została w komputery PC Windows Vista.Copyright by Maksym Prusisz, Przemysław Tomaszewski, Joanna Słabiak-Szela, Piotr Szela - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna