Menu
Dzwonki
1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
PRZERWA OBIADOWA
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40
8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30Egzaminy poprawkowe

26 sierpnia 2014 r. wtorek

- godz. 8.30 – matematyka


27 sierpnia 2014 r. środa

- godz. 8.30 – geografia

- godz. 10.00 – chemia

Turniej profilaktyczny pod hasłem: „Żyj zdrowo, a nie nałogowo”.

18 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół im. ks. J. Długosza w Dobroniu odbył się turniej profilaktyczny pod hasłem: „Żyj zdrowo, a nie nałogowo”. Celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia w zakresie form aktywnego wypoczynku, życia bez używek, pobudzanie do refleksji nad odpowiedzialnością za własne zdrowie oraz pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu profilaktyki uzależnień. W uroczystości, która rozpoczęła się recytacją fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” zorganizowanej przez panie: Wioletę Wojdyńską-Kusiak, Agnieszkę Jarzębak oraz Annę Piech, udział wzięli: wójt gminy Dobroń – Pan Robert Jarzębak, przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie oraz nauczyciele. Konkurs, w którym wystąpili uczniowie klas I –III naszego gimnazjum składał się z części teoretycznej, w której pięcioosobowe zespoły klasowe musiały wykazać się wiedzą, odpowiadając na trzy pytania i rozwiązując zagadkę matematyczną oraz z części praktycznej. W drugim etapie turnieju dwuosobowe zespoły zmierzyły się z następującymi zadaniami: jedzenie zawieszonego na sznurku jabłka (bez użycia rąk), odegranie wylosowanej scenki profilaktycznej, wstrzelenie do kosza gumowej piłeczki za pomocą modelu papierosa. Na zakończenie każda z drużyn w wyścigu ku wolności od uzależnień zaprezentowała wykonany przez siebie z kartonowych pudeł bolid profilaktyczny, który promował zdrowy styl życia. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły – pani Agnieszka Dolewa oraz panie Edyta Binder, Agnieszka Jarzębak i Elżbieta Topolska. Pierwsze miejsce w zmaganiach zajęła klasa III c, zdobywając 20 pkt., drugie – II b (18 pkt.), trzecie – IIc (17 pkt.). Nagrody rzeczowe, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczyli wspólnie pan Robert Jarzębak – wójt gminy Dobroń, który podkreślił, że turniej ten stworzył świetne możliwości do zabawy i nauki oraz pani dyrektor Agnieszka Dolewa. Następny turniej już za rok!

Orły Antoniaka w finale wojewódzkim

W dniu 14 czerwca 2014 odbył się finał wojewódzki „Orlikowej Ligi Mistrzów w Piłce Siatkowej”. Impreza ta miała miejsce podczas XX Dni Wieruszowa, dokąd przyjechały drużyny wyłonione w długotrwałych eliminacjach na terenie województwa łódzkiego. Wśród obecnych znalazł się marszałek województwa łódzkiego pan Witold Stępień, który wraz z burmistrzem Wieruszowa panem Bogdanem Nawrockim i starostą Andrzejem Szymankiem wręczali nagrody. Publiczne Gimnazjum z Dobronia reprezentowała drużyna w składzie: Damian Strzelec, Hubert Marciniec, Krzysztof Lewandowski, Jakub Bohdanowicz, Maksymilian Darmosz, Jakub Grabarz, Hubert Piotrowski, Marcin Jurek, Dawid Szymczyk, Sebastian Bartczak, Patryk Stasiak, Michał Krenc oraz trener Jerzy Antoniak.
Nasi chłopcy ostatecznie zajęli III miejsce w województwie co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę fakt, że rywalizowali w eliminacjach z zespołami wszystkich liczących się ośrodków sportowych w Łódzkiem.OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY „LWIĄTKO 2014”

W naszej szkole po raz kolejny jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2014”. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Na pomysł, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Konkurs organizowany jest na terenie Polski od 2003 przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, nasza szkoła bierze w nim udział od 2 edycji czyli od 2004 r.
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIc Maurycy Wiądzkowicz otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

aj

Spotkanie rodziców/opiekunów klas pierwszych

Spotkanie rodziców/opiekunów klas pierwszych odbędzie się 3 lipca 2014 r. (czwartek) o godzinie 17.00

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Lista podręczników znajduje się w zakładce "Gimnazjum"

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ DNIA 27 CZERWCA 2014 r.

Przyjazd autobusem wg planu

9.00 - UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS I i II GIMNAZJUM

Odjazd autobusami wg planu

AUTOBUSY W DNIU 27 CZERWCA

PRZYWÓZ

Autobus nr 1:

• 8.20 Poleszyn
• 8.30 Orpelów
• 8.40 Kolumna

Autobus nr 2:

• 8.10 Brogi
• 8.15 Ldzań
• 8.25 Róża
• 8.30 Mogilno
• 8.35 Dobroń Duży

Autobus nr 3:

• 8.15 Chechło
• 8.25 Pabianice
• 8.45 Markówka Wincentów

ODWÓZ

Autobus nr 1:

• 10.30 Gimnazjum
• 10.40 SP Mogilno, Poleszyn, Orpelów

Autobus nr 2:

• 10.30 SP Dobroń i Gimnazjum
• 10.40 SP Mogilno Ldzań, Róża

Autobus nr 3:

• 10.30 SP Dobroń i Gimnazjum, Markówka, Wincentów
• 10.40 Gimnazjum Chechło, Pabianice

Dowożenie i odbieranie uczniów dojeżdżających do Kościoła na mszę będzie się odbywało z pod budynku Zespołu Szkół w Dobroniu.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ DNIA 26 CZERWCA 2014 r.

12.30 - Msza święta dla wszystkich uczniów Publicznego Gimnazjum w Dobroniu

Po mszy świętej - UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO w budynku Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

Zmiana odwozów w Czwartek


Odjazd 1 i 2 klas Gimnazjum o godzinie 13.50

Autobus nr 1:
• 13.50 Orpelów Poleszyn

Autobus nr 2:
• 13.50 Ldzań Róża

Autobus nr 3:
• 13.50 Wincentów Markówka • 14.00 Chechło Pabianice

Odjazd 3 klas po Zakończeniu około 14.50

Sukces naszego zespołu

Jakub Bohdanowicz i Maksymilian Darmosz na zawodach rejonowych w piłkę siatkową plażową pod opieką p. Piotra Perka zdobyli III miejsce. Zawody odbyły się w Głownie.

Chłopcom serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej plażowej

Dnia 05.06.2014r. odbyły się w Pabianicach Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Zespół dziewcząt: Natalia Krauzowicz, Magdalena Bojo zajęły III miejsce. Opiekunem zespołu była p. Katarzyna Sujecka. Zespół chłopców: Maksymilian Darmosz i Jakub Bohdanowicz pod opieką p. Piotra Perka zajął I miejsce i tym wynikiem zespół naszych gimnazjalistów awansował do zawodów rejonowych.Finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”
w Publicznym Gimnazjum w Dobroniu

3 czerwca 2014 roku Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu, miało zaszczyt powitać zacnych gości: p. Agnieszkę Sawińską, p. Agatę Szczebyło, p. Sebastiana Wojciechowskiego, p. Martina Powsińskiego oraz p. Jakuba Frydrychowskiego – - organizatorów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu: „Żyj smacznie i zdrowo”, którzy odwiedzili naszą szkołę, aby osobiście przekazać główną nagrodę w postaci tablicy interaktywnej za realizację przedsięwzięcia „ Przystanki zdrowia u Długosza.” Zwycięska klasa IIA pod opieką p. Moniki Pawełczyk przygotowała na tę okoliczność program artystyczny, który wprowadził wszystkich uczestników spotkania w zabawną , bajkową krainę zdrowia. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz Gminy – p. Wójt Robert Jarzębak, p. Anna Szewczyk- inspektor do spraw Oświaty, Kultury i Wychowania oraz przedstawiciele Rady Rodziców: p. Sylwester Jagudzki oraz p. Elżbieta Woźna. Pani Dyrektor Agnieszka Dolewa witając całą społeczność szkolną, pogratulowała zwycięskiej klasie oraz opiekunowi, podkreślając istotną rolę edukacyjną programu „Żyj smacznie i zdrowo”.
Wizyta organizatorów, nie ograniczyła się tylko do wręczania nagród. Przeprowadzono ciekawą prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania, uwieńczoną Quizem z cennymi nagrodami. Uroczystość zakończył pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu tancerza z You Can Dance – p. Jakuba Frydrychowskiego (Frycka), który również poprowadził warsztaty taneczne dla uczniów. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci…

Monika PawełczykDodatkowa lekcja historii

PTTK w Pabianicach we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. J. Kilińskiego w Pabianicach rozpoczęły ciekawą inicjatywę spotkań dla młodzieży pabianickich szkół ponadgimnazjalnych pod tytułem „Dodatkowa lekcja historii”. Nasze gimnazjum zostało zaszczycone zaproszeniem na pierwsze spotkanie w ramach nagrody za aktywny udział i bardzo dobre wyniki w konkursach historycznych organizowanych przez PTTK.
W pierwszej lekcji poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu wzięli udział Krystian Nowakowski, Justyna Wolna (IA) oraz Aleksandra Danka, Karolina Kłys (IIA). Spotkanie, które odbyło się 23.05.2014 r. o godz. 13.00 w Zespole Szkół nr 1, poprowadził pracownik Biura Edukacji Publicznej Oddziału IPN w Łodzi pan Artur Ossowski. Uczniowie zostali zapoznani z życiorysem rotmistrza Pileckiego, działalnością, procesem oraz tragiczną śmiercią. Wykład wzbogacony był prezentacją, w której znalazły się zdjęcia z wszystkich etapów życia omawianej postaci.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza ułatwi nam przygotowania do udziału w konkursach zwłaszcza związanych z tematyka dotyczącą „Żołnierzy Wyklętych”.

W. NeugebauerNasze uczennice na zawodach rejonowych.

Na zawodach rejonowych dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły w klasyfikacji drużynowej IV miejsce. Kinga Królik potwierdziła swoją dobrą formę zajmując I miejsce w biegu na 300m. Wielką niespodziankę sprawiła nam Karolina Kłys zajmując I miejsce w biegu na 600m.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Liga lekkoatletyczna

22.05.2014 r. w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły w klasyfikacji drużynowej I miejsce i awansowały na zawody rejonowe. Chłopcy drużynowo wywalczyli miejsce III.
Miejsce I zajęła:
sztafeta dziewcząt 4 x 100m,
Kinga Królik - bieg 300m,
Anna Krzysztofik - pchnięcie kulą

chłopcy:
Szymon Magnuski - bieg 300 m zajął II miejsce
Jakub Grabarz - pchnięcie kulą wywalczył III miejsce.KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

„Każdy śpiewać może – nawet w języku angielskim"

W piątek, 16 maja 2014 roku odbył się I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Każdy może śpiewać" - nawet w języku obcym. Organizatorem tego wydarzenia było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łasku. Konkurs ten miał na celu propagowanie nauki języków obcych poprzez śpiewanie, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną oraz integrację młodzieży. Podczas konkursu mogliśmy wysłuchać 18 utworów w języku angielskim prezentowanych przez uczniów z Łasku, Buczku, Widawy, Sędziejowic, Kwiatkowic, Janiszewic, Dobronia oraz gospodarzy. Nasze gimnazjum zgłosiło dwie uczestniczki z klasy II b, Patrycję Celeban i Michalinę Rzepkowską. Patrycja zaśpiewała piosenkę z repertuaru Whitney Houston „I will always love you” natomiast Michalina wykonała piosenkę z repertuaru Michaela Jacksona „We are the Word”. Nie ukrywam, że dziewczyny wypadły wspaniale. Patrycja swoim wykonaniem powaliła wszystkich na przysłowiowe kolana i zajęła I miejsce. Michalina równie dobrze się zaprezentowała i zajęła III miejsce.

Bogusława Zajączkowska

POTYCZKI MATEMATYCZNE 2014

W dniu 13 maja 2014r. w Zespole Szkół w Dobroniu odbył się powiatowy konkurs Potyczki Matematyczne 2014r. dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu łaskiego i pabianickiego. Gościliśmy ponad 200 uczniów i nauczycieli reprezentujących: 1.Szkoły Podstawowe: w Dobroniu, Chechle, nr 1 w Łasku, nr 5 w Łasku, w Chociwiu, w Okupie, w Teodorach, w Marzeninie, w Widawie, w Bałuczu, w Kolumnie, w Sędziejowicach, w Czestkowie, w Buczku, 2. Gimnazja: w Dobroniu, w Widawie, nr 1 w Łasku, nr 2 w Łasku, w Sędziejowicach, w Kolumnie, w Chociwiu.
Organizatorami konkursu byli: Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień ASYMPTOTA i Zespół Szkół w Dobroniu. Sponsorem nagród, dyplomów i poczęstunku był wójt gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej. Konkurs rozpoczął się o godz. 11.00. Uczestników i nauczycieli przywitały: dyrektor Zespołu Szkół w Dobroniu Pani Agnieszka Dolewa oraz prezes pracowni ASYMPTOTA Pani Czesława Knul, które życzyły powodzenia konkursowiczom. Panie podkreśliły również konieczność dobrej znajomości matematyki wśród młodych ludzi we współczesnym świecie jako przepustki do realizacji swoich marzeń.
Tradycyjnie uczestnikom konkursu przyszło zmierzyć się z 4 zadaniami tekstowymi. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale też pomysłowością i zdolnością logicznego myślenia. Po zakończeniu rozwiązywania zadań uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek. W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu nasi goście mogli obejrzeć występ teatru NIEZWYCZAJNI w spektaklu „Chodź człowieku coś ci powiem” oraz występ zespołu tanecznego CABOOM z Zespołu Szkół w Dobroniu. O godzinie 15.00 nastąpiło ogłoszenie wyników. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wyczytywanym przez Panią Czesławę Knul wręczali sekretarz gminy Dobroń Pan Mirosław Rżanek wraz z dyrektor Zespołu Szkół w Dobroniu Panią Agnieszką Dolewą.
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły - Karolina Bączyk z klasy 1a zajęła III miejsce w swojej kategorii.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i w miłej atmosferze ze zdobytymi nagrodami opuścili mury Zespołu Szkół. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Zebranie z rodzicami.

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 20 maja 2014 r. (wtorek)

17.00 Zebranie ogólne

17.20 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu

17.45 – 18.45 Konsultacje rodziców z nauczycielami


Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się:

1 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
1 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
1 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

2 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
2 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
2 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

3 A - Piotr Szela - sala nr 7
3 B - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
3 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11

Kolejny sukces dobrońskich historyków.

W dniu 25 kwietnia 2014 r. nasi uczniowie wzięli udział w turnieju historycznym wiedzy o I wojnie światowej, organizowanym przez oddział PTTK w Pabianicach. W 2014r. mija setna rocznica wybuchu I wojny. Turniej miał za zadanie przypomnieć to ważne wydarzenie w historii świata oraz zainteresować uczniów rodzimą historią, gdyż pytania dotyczyły głownie „operacji łódzkiej 1914 r.”
Publiczne Gimnazjum w Dobroniu reprezentowała liczna grupa w składzie: Krystian Nowakowski, Justyna Wolna (Ia); Adrian Wlazło (Ic); Kinga Heleniak, Aleksandra Danka, Karolina Kłys, Anna Mądrakowska, Katarzyna Dychto (IIa); Kinga Irzykowska (IIc). Opiekunkami były: p. Wioletta Neugebauer i p. Monika Pawełczyk.
Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wykazali się najlepsza wiedzą historyczną i odnieśli spektakularny sukces. Drużyna dobrońskich historyków zajęła I miejsce, natomiast w kategorii indywidualnej I miejsce dla Aleksandry Danki, II - Justyna Wolna, III - Krystian Nowakowski.
Składamy ogromne podziękowania całej reprezentacji za tak doskonałe przygotowanie do konkursu. Pracować z takimi uczniami to czysta przyjemność.

W. Neugebauer
Monika PawełczykMistrzostwa Pierwszej Pomocy

16 kwietnia br. na terenie pabianickiego Parku „Wolności” odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Guenther z 2c, Jakub Jóźwiak z 2c, Krystian Gajzler z 3c, Jakub Mielczarek z 3a, Sebastian Bartczak z 3a. Na poziomie szkół gimnazjalny drużyna Gimnazjum w Dobroniu zajęła IV miejsce. Drużyną opiekowała się pani Elżbieta Topolska.KERMIT 2014

Dnia 10 kwietnia 2014 roku odbyła się już IX edycja przeglądu piosenki anglojęzycznej KERMIT, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach.
Publiczne Gimnazjum w Dobroniu ponownie wzięło udział w tym konkursie. Uczestnicy mieli zaprezentować przed 3 osobowym jury dwie piosenki. Jeden utwór o tematyce dowolnej, drugi zaś tekstem lub formą miał przedstawiać treści ekologiczne. Konkurs między innymi miał na celu: popularyzację śpiewania w języku angielskim oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez śpiew i inne formy wokalne. Do konkursu została zgłoszona Michalina Rzepkowska z klasy IIb. Uczennica zaśpiewała piosenkę, młodej brytyjskiej wykonawczyni Birdy „Skinny Love” jako dowolną przy własnym fortepianowym akompaniamencie. Natomiast o treści ekologicznej zaprezentowała piosenkę z repertuaru Michaela Jacksona „We are the World” (Jesteśmy Światem). Ważna była interpretacja, swoboda posługiwania się językiem angielskim, obycie ze sceną i pomysł na przedstawienie utworów. Byłyśmy na tym konkursie po raz drugi, wiedziałyśmy więc jaki jest poziom tego konkursu ale po zeszłorocznej wygranej miałyśmy chrapkę na główną nagrodę i w tym roku. Jakież było nasze zaskoczenie podczas ogłaszania wyników, gdy okazało się, że nasza Michalina zajęła ponownie I miejsce. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

Bogusława Zajączkowska

PTAKI PABIANIC I OKOLIC - II MIEJSCE

W dniu 3.04.2014 r. w MOK-u w Pabianicach odbył się VII powiatowy konkurs ornitologiczny organizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury i Muzeum Miasta Pabianic. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i powiatu pabianickiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test otwarty składający się z 20 pytań, rozpoznawali gatunki ptaków ze zdjęć oraz po śpiewie. Uczennice z klasy IIb naszego gimnazjum: Ania Krzysztofik, Maja Bączyk i Monika Strzelec, pod opieka p. Piotra Szeli, zdobyły II miejsce w kategorii gimnazjów. W nagrodę dziewczyny otrzymały dyplomy i książki o krajach azjatyckich.

Gratulujemy wygranej!Fot. Muzeum Miasta Pabianic

P.S.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”

Od 23 września 2014 roku do 31 marca trwała IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Patronem honorowym programu został Rzecznik Praw Dziecka, ale opieką program objęli również: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni. Program został skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całej Polsce. Jego misją było „ przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków…” Klasa IIA wraz z wychowawcą p. Moniką Pawełczyk, przystępując do ogólnopolskiego konkursu, podjęła się trudu przygotowania dla całej społeczności szkolnej i lokalnej nietuzinkowego przedsięwzięcia „Przystanków zdrowia u Długosza” , którego nadrzędnym celem była profilaktyka i promocja zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności.
Miło jest nam poinformować, iż spośród 1800 nadesłanych prac konkursowych, to właśnie MY znaleźliśmy się w gronie laureatów. Sześcioosobowe Jury przyznało nam główną nagrodę w postaci interaktywnej tablicy multimedialnej. 3 czerwca odwiedzą naszą szkołę przedstawiciele programu "Żyj smacznie i zdrowo”. Zaplanowano: uroczyste wręczenie nagród, interaktywną lekcją prowadzoną przez dietetyka z programu, wielki quiz z nagrodami oraz warsztaty taneczne z gwiazdą „You Can Dance!”.
P.S. Pragnę podziękować mojej klasie za okazaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia prozdrowotnego, za wspólne chwile radości, trudy kilkumiesięcznej pracy, nie zawsze przecież wywołującej na twarzach uśmiech… Ale taka jest właśnie często droga ku mistrzostwu…
Do naszego sukcesu przyczynili się także rodzice, którzy zawsze chętnie wspierali pomysły dzieci i wychowawcy. W szczególności pragnę podziękować p. Barbarze Oset za nieocenioną pomoc przy uszyciu gry dydaktycznej i p. Elżbiecie Woźnej. Szanownej Dyrekcji - p. Agnieszce Dolewie, dziękujemy za wsparcie podczas wykonywania działań, za to że zawsze służyła radą i pomocą.

Monika PawełczykNa zbliżające się Święta Wielkanocne moc serdecznych
i pachnących wiosną życzeń wplecionych między wiosenne kwiaty,
lukrowane babki, kolorowe pisanki, cukrowe baranki i bazie.
Niech te Święta będą pełne nadziei i pokoju, a także radosnych spotkań przy wielkanocnym stole.

życzy Dyrekcja, Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

ODJAZY AUTOBUSÓW W DNIACH 23-25 KWIETNIA

PRZYWÓZ

Autobus nr 1:

• 7.10 SP Poleszyn, Orpelów, Kolumna
• 7.45 SP i ZS Markówka, Wincentów

Autobus nr 2:

• 7.30 ZS Poleszyn
• 7.35 ZS Orpelów
• 7.45 ZS Kolumna
• 7.55 ZS Chechło Drugie (przystanek na trasie)
• 8.00 ZS Chechło Pierwsze
• 8.10 ZS Pabianice

Autobus nr 3:

• 7.20 SP i ZS Brogi
• 7.25 SP i ZS Ldzań
• 7.30 SP i ZS Mogilno
• 7.35 SP i ZS Róża
• 7.45 SP i ZS Mogilno Małe i Dobroń Duży

ODWÓZ

Autobus nr 1:

• 13.20 ZS Orpelów, Poleszyn
• 13.30 SP Mogilno na Orpelów i Poleszyn

Autobus nr 2:

• 13.20 ZS Mogilno, Róża, Ldzań
• 13.30 SP Mogilno na Różę i Ldzań

Autobus nr 3:

• 12.50 (ŚRODA I PIĄTEK) z SP na Markówkę i Wincentów
• 13.20 ZS na Markówkę i Wincentów i Chechło i Pabianice
• 13.55 SP na Markówkę i Wincentów

„TY tak nie Umiesz”

Dnia 4 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się wielki finał I Edycji Powiatowego Konkursu „TY tak nie Umiesz”. Licznie zgromadzona publiczność, zaproszeni goście i jury mieli przyjemność obejrzeć zmagania 11 finalistów. Swoje prace artystyczne zaprezentowała między innymi uczennica Gimnazjum w Dobroniu, Kinga Heleniak (z kl. II A). Opiekunem uczennicy była p. Edyta Binder.
Podczas występów uczestników na scenie, w atelier stworzyła własny rysunek.
Po występach wszystkich finalistów jury złożone z instruktorów: Joanny Urbaniak-Woźniak (taniec), Andrzeja Krajewskiego (muzyka), Marka Binkowskiego (śpiew) i Sławomira Łuczyńskiego (rysunek), pod przewodnictwem Joanny Papugi-Rakowskiej, dyrektor MOK-u, wyłoniło spośród artystów trzech laureatów.
I miejsce zajął zespół Shadow Squad, II miejsce przyznano Karolinie Kruk (I LO), III miejsce zajął Damian Ball (ZS nr 2). Mimo, że Kinga nie zajęła w tym konkursie wysokiego miejsca, tak jak pozostali uczestnicy odebrała nagrodę pocieszenia i gratulacje za szczególne uzdolnienia plastyczne.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a za Kingę trzymamy kciuki. Do przyznania pozostaje jeszcze nagroda publiczności w głosowaniu internetowym, które trwać będzie do 11 kwietnia.

mgr Edyta BinderRozkład autobusów szkolnych w czasie rekolekcji w dniach 7-9.04.2014 r.

Autobus nr 1:

• 7.05 Poleszyn
• 7.10 Orpelów
• 7.15 Kolumna
• 7.30 Markówka Wincentów

Autobus nr 2:

• 7.10 Chechło Pierwsze
• 7.15 Pabianice
• 7.30 Chechło Drugie

Autobus nr 3:

• 7.05 Brogi
• 7.10 Ldzań
• 7.15 Róża
• 7.25 Mogilna Małe

Dowóz na mszę o godz. 7.55

Po mszy odwóz ok. godz. 8.45

Autobusy będą dowoziły uczniów na parking Zespołu Szkół w Dobroniu.


Zwycięskie rockowe dźwięki

21 marca 2014 w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki w stylu rock-blues-metal. Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Długosza w Dobroniu reprezentowały dwie uczennice z klasy 2b.
W kategorii wokalista (-tka) – Patrycja Celeban zajęła I miejsce - wykonała utwory: „Kolorowy wiatr” z repertuaru Edyty Górniak oraz „Modlitwa III” zespołu Dżem, tuż za nią znalazła się Michalina Rzepkowska – wykonała utwory: „Kolorowe jarmarki” z repertuaru Maryli Rodowicz oraz „Whisky” zespołu Dżem. Opiekunem była pani Elżbieta Topolska. Gratulujemy!!!

Elżbieta TopolskaKONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2014

Dnia 20 marca 2014 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014”. Do udziału w tegorocznej edycji przystąpiło 16 uczniów naszego gimnazjum z tego: 6 w kategorii „Junior” – z klas trzecich gimnazjum oraz 10 w kategorii „Kadet” – z klas pierwszych i drugich gimnazjum. Uczeń Antoni Jończyk z klasy 1c zdobył wyróżnienie i nagrodę. Gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu: Marzena Wartalska

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS POEZJI HUMORYSTYCZNEJ

To już VIII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji Humorystycznej i organizatorki nie kryły wzruszenia, że przez tyle lat konkurs cieszy się zainteresowaniem uczniów, a także ich nauczycieli. Jego celem jest propagowanie twórczości o charakterze humorystycznym, kształtowanie wrażliwości na piękno języka poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.
W tym roku przed szacowną komisją wystąpiło aż 24 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Marta Jagudzka, Patrycja Celeban oraz Aleksandra Danka z Katarzyną Borek w duecie. Do Dobronia przywieźliśmy I miejsce i trzy wyróżnienia. Najwyżej oceniona została Patrycja Celeban, która rewelacyjnie wcieliła się w rolę pana i pani Słowikowej.
Konkurs odbył się 19 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łasku.
Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły i czekamy na kolejne sukcesy

Małgorzata GorzelakSukces siatkarzy

W piłce siatkowej nasza drużyna zajęła I miejsce w powiecie i II w rejonie, przegrywając tylko z gospodarzem turnieju, czyli Głownem. Reprezentowali nas: Kuba Bohdanowicz, Maksymilian Darmosz, Sebastian Bartczak, Marcin Jurek, Michał Maliszak, Damian Strzelec, Hubert Marciniec, Krzysztof Lewandowski, Damian Krawczyk, Jakub Jóźwiak, Dawid Szymczyk, Hubert Piotrowski, Jakub Grabarz. Opiekunem był p. Jerzy Antoniak.

Sukces Marty

Dnia 6 marca 2014 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ustroju Polski - Historia i Współczesność, organizowany przez nauczyciela historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach - p. Dariusza Wypycha.
Nasze gimnazjum od początku chętnie uczestnicy w konkursie, odnosząc co roku sukcesy.
Tegoroczna edycja wymagała od uczniów wykazania się wiedzą z historii ustroju państwa polskiego, znajomością instytucji ustrojowych demokracji szlacheckiej, Konstytucji 3 Maja oraz współczesnych zasad ustrojowych zawartych w konstytucji z 1997 r.
Gimnazjum w Dobroniu reprezentowali: Małgorzata Kopycka i Mateusz Sokołowski z kl. IIIA oraz Jakub Bohdanowicz i Marta Jagudzka z kl. IIIB. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały nauczycielki historii - p. Wioletta Neugebauer i p. Monika Pawełczyk.
Jesteśmy dumni ze wszystkich reprezentantów, ale na szczególne gratulacje zasłużyła Marta Jagudzka, która zajęła III miejsce w konkursie.

W. NByliśmy najlepsi…

Dzień 4 marca 2014 roku na długo pozostanie w pamięci młodych aktorów ze szkolnego koła teatralnego „Niezwyczajni” oraz Środowiskowego Teatru Profilaktycznego „Metamorfoza”. Godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę i gminę podczas eliminacji rejonowych XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych – Konfrontacje 2014.
„Chodź, człowieku, coś ci powiem…” to tytuł sztuki teatralnej wystawionej na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Spektakl miał skłonić widzów do refleksji nad współczesnym światem, własnym życiem, podstawowymi wartościami ważnymi w życiu każdego człowieka. Poprzez śpiew, taniec, słowo mówiliśmy o zwalczaniu zła dziejącego się wokół nas, tolerancji, miłości, wolności od nałogów…
Mistrzowska gra: Patrycji Celeban, Marty Jagudzkiej, Michaliny Rzepkowskiej, Anny Krzysztofik, Szymona Magnuskiego, Klaudii Bednarz, Julii Kruk, Zofii Perek, Karoliny Cerbe, Aleksandry Benarczyk, Anny Mądrakowskiej, Kingii Królik, Aleksandry Danki, Katarzyny Borek oraz Marii Woźnej została doceniona przez zacne Jury, które jednogłośnie przyznało zespołowi teatralnemu z Dobronia tytuł laureata ( I miejsce), dając tym samym nominację do reprezentowania naszego regionu na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi.
Już niebawem, będziemy rywalizować z najlepszymi zespołami z całego województwa.
Życzcie nam powodzenia!

Monika PawełczykII miejsce Szkolnej Ligi Strzeleckiej

Już niemal tradycją stało się, że nasza szkoła odnosi sukcesy w Szkolnej Lidze Strzeleckiej. Nasi strzelcy zajęli II miejsce w Powiatowych zawodach strzeleckich organizowanych przez Pabianicki Klub Strzelecki „Walter”.. Rozdanie medali, dyplomów i pucharów odbyło się 28 lutego 2014 na strzelnicy sportowej. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Pabianic p. Zbigniew Dychto. Wśród wyróżnionych byli zarówno nasi uczniowie jak i absolwenci Gimnazjum w Dobroniu.
Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: pistolet pneumatyczny – Michał Maliszak II miejsce, Jakub Jóźwiak VII miejsce, karabin pneumatyczny - Mikołaj Raczyński V miejsce i Dominik Ciszewski VI miejsce, Piotr Bazan XI miejsce Indywidualnie w grupie opiekunów pani Elżbieta Topolska zajęła miejsce II. Gratulujemy!!!

Elżbieta Topolska„Przystanek zdrowia” u Długosza

27 lutego 2014 roku, jak przystało na karnawał, klasa IIA wraz z wychowawcą p. Moniką Pawełczyk oraz p. Katarzyną Sujecką, serdecznie zaprosiła na uroczystość ostatkową- smaczną, zdrową i wesołą, finalizującą przedsięwzięcie konkursowe „Przystanki zdrowia u Długosza”, promujące zdrowy styl życia. Organizatorzy zapewnili uczestnikom uroczystości moc niezapomnianych wrażeń poprzez: przygotowanie i poprowadzenie Quizu dotyczącego zasad zdrowego żywienia, konkurencji sportowych. Każda z klas miała okazję również zaprezentować się podczas pokazów „owocowo-warzywnych” strojów karnawałowych. Tytuł „Długoszowskie witaminki 2014” przyznano klasie IIIc.
Atrakcją uroczystości był udział społeczności szkolnej w gigantycznej grze dydaktycznej, uszytej z materiału, pełnej niespodzianek - oczywiście poprawiających nasze zdrowie i pułapek czyhających na gracza. Która z drużyn tym razem miała najwięcej szczęścia? Walka była zawzięta, pełna nieprzewidywalnych sytuacji… Humor dopisywał... Tym razem na podium stanęła klasa IIIb. W klasyfikacji końcowej I miejsce w konkursie wiedzy sportowo- zdrowotnej uzyskała klasa IIIb, II miejsce - IIc, III miejsce – IIIc.
Laureaci otrzymali z rąk p. Dyrektor A. Dolewy oraz organizatorów dyplomy i nagrody. W przerwie uroczystości podziwialiśmy występ Agaty Krupińskiej i Bartosza Wiącka, którzy zatańczyli dla nas taniec towarzyski. „Przystanek zdrowia u Długosza” zakończyliśmy sztuką teatralną pt. „Po prostu kochaj” w wykonaniu uczniów klasy IIb oraz szkolnego zespołu tanecznego Caboom. Soczyste jabłuszka dopełniły ten wyjątkowo smaczny, wesoły, karnawałowy dzień.
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zabawy serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę

Monika PawełczykI SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W tym roku szkolnym odbył się I Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Do zmagań konkursowych przystąpiły reprezentacje klas pierwszych w 5 osobowych składach: 1a - Karolina Bączyk, Justyna Wolna, Kamila Markowska, Łukasz Musielski, Żaneta Ziętala; 1b - Patryk Stasiak, Marta Mądrakowska, Anna Urbańska, Michał Krenc, Zuzanna Majda; 1c - Wiktoria Ogłoza, Antoni Jończyk, Julia Kruk, Jakub Ropenga, Filip Jóźwiak.
Uczestnicy konkursu zmagali się z 10 zadaniami, rozwiązując je musieli wykazać się wiedzą dotyczącą między innymi kolejności wykonywania działań, obliczeń na liczbach całkowitych, obliczeń na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, potęgowania i sprawnością liczenia. Zadania nie były łatwe, ale uczniowie pracowali bardzo wytrwale podczas rozwiązywania zadań – nikt nie zrezygnował przed czasem.
Po ocenieniu prac najlepszy wynik w konkursie osiągnęła i tym samym I miejsce zajęła uczennica klasy 1a Karolina Bączyk - uzyskała tytuł Mistrza Ułamków 2014, II miejsce wywalczył uczeń klasy 1b Patryk Stasiak, a III miejsce uczennica klasy 1c Karolina Ogłoza.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości liczenia na tak dobrym poziomie i życzymy, aby doskonalili swoje umiejętności matematyczne.

aj

Dobroń historią stoi !

Dnia 28 lutego 2014 r. odbył się II turniej wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych” organizowany przez Oddział PTTK im. K. Staszewskiego w Pabianicach. Jego celem było uczczenie i przybliżenie młodzieży święta państwowego, jakim jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony 1 marca. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa 22 uczniów, w składzie: Krystian Nowakowski (IA), Wiktoria Strzelec (IA), Paulina Pisarek (IA), Kamila Markowska (IA), Michał Krenc (IB), Patryk Stasiak (IB), Zofia Perek (IC), Adrian Wlazło (IC), Marcin Jary (IC), Natalia Pintera (IC), Katarzyna Borek (IIA), Aleksandra Danka (IIA), Karolina Kłys (IIA), Anna Mądrakowska (IIA), Dominika Oset (IIA), Katarzyna Dychto (IIA), Magdalena Rychlik (IIA),Maria Woźna (IIA), Izabela Bączyk (IIC), Kinga Irzykowska (IIC), Dariusz Grad (IIIA), Kinga Otomańska (IIIC). Uczniami opiekowały się nauczycielki historii: p. Wioletta Neugebauer i p. Monika Pawełczyk. Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursie, ponieważ wykazali się szeroką wiedzą dotyczącą struktur i działalności podziemia niepodległościowego. Miło jest nam również zakomunikować, że odnieśliśmy spektakularny sukces, zajmując wszystkie miejsca na podium. I miejsce w konkursie w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła Kinga Otomańska, II miejsce- Krystian Nowakowski, III miejsce- Karolina Kłys. Bardzo cieszymy się z odniesionego sukcesu i mamy nadzieję na kolejne. Uczniów, którzy biorą udział w konkursach historycznych, nie trzeba przekonywać, jak ważna jest znajomości historii zgodnie z łacińską sentencją: „Historia est magistra vitae” (Historia jest nauczycielką życia).

W. NPierwszy Przegląd Polonezów

27 lutego 2014r. w Pabianicach odbył się I Przegląd Polonezów o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego. Był on podzielony na dwie kategorie: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali. Nasi uczniowie również. Mimo wielu przeciwności losu stanęli na wysokości zadania. Co prawda w okrojonym składzie, ale z pełnym profesjonalizmem odtańczyli ćwiczony od kilku tygodni układ. Nie dość, że w swojej kategorii otrzymaliśmy Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego, to jeszcze młodzież mogła porównać układy choreograficzne i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Poloneza przygotowała p. Katarzyna Sujecka - nauczycielka wychowania fizycznego.Była zabawa ! Było głośno, było radośnie. Znów przetańczyliśmy razem całą noc!

21 lutego 2014 roku wraz z wybiciem godziny 17 00 oczy wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej skierowane były na trzech prowadzących - Martę Jagudzką, Mateusza Sokołowskiego i Pawła Burzyńskiego, którzy przywitali przybyłych i poprosili panią Dyrektor Agnieszkę Dolewę o oficjalne rozpoczęcie Balu Gimnazjalnego. Pani Dyrektor życzyła młodzieży przede wszystkim udanej zabawy, złożyła też podziękowania rodzicom, wychowawcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.
Na dźwięk słów „Poloneza czas zacząć…” trzecioklasiści rozpoczęli ćwiczony od kilku tygodni pod czujnym okiem pani Katarzyny Sujeckiej taniec. Przepiękny układ i wdzięk, z jakim poruszali się w rytm muzyki tancerze, oczarował wszystkich. Widzowie byli zachwyceni, co okazali gromkimi brawami.
Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i szaleństwa na parkiecie. Były też pamiątkowe zdjęcia. Niestety ta część balu minęła bardzo szybko. Na szczęście pozostaną miłe wspomnienia oraz fotografie, które nie pozwolą zapomnieć o tym wieczorze.

Małgorzata GorzelakW naszej galerii już wkrótce znajdziecie najciekawsze zdjęcia zrobione podczas balu.

I EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO

Dnia 20 lutego 2014 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach odbył się I Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy, w którym wzięło udział 60 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs objęty został patronatem starosty pabianickiego oraz wydawnictw edukacyjnych Pearson Longman i Oxford University Press.
Celem konkursu było poszerzanie zainteresowań językowych oraz zapoznanie ze specyfiką zawodu tłumacza. Zadaniem gimnazjalistów było przetłumaczenie piosenki z języka angielskiego na język polski. Trudność polegała na tym, aby tekst po przetłumaczeniu zgadzał się z linią melodyczną.
Piosenka, którą przekładano na język polski, to ”Africa” grupy Toto. Dodatkowe utrudnienie stanowił tzw. „hałas w tle”, ponieważ w salach pomieszano wszystkich tłumaczących, a więc każdy z uczestników słuchał piosenki po polsku, po angielsku i po niemiecku.
Sześcioosobowa grupa dziewcząt z Gimnazjum w Dobroniu wzięła udział w tym konkursie. Dziewczęta przygotowywały się pod okiem p. Edyty Binder i p. Bogusławy Zajączkowskiej.
Prace z języka angielskiego oceniało jury w składzie: p. Elżbieta Raczyńska, nauczyciel języka angielskiego w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach, p. Iwona Miszczyk, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum w Dłutowie i tłumacz przysięgły, p. Krzysztof Jureczek, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.
Ogłoszenie wyników konkursu tłumaczeniowego i wręczenie nagród odbyło się podczas wielkiego finału imprezy o nazwie „Ty Tak Nie Umiesz” dnia 4 kwietnia 2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. I miejsce w powiecie, w kategorii szkół gimnazjalnych, zajął zespół z naszego gimnazjum w składzie: Karolina Kłys, Dominika Oset oraz Magdalena Rychlik (kl. II A).
II miejsce uzyskały dziewczęta z klas trzecich Kinga Otomańska, Wiktoria Renkowska (kl. III C) i Marta Jagudzka (kl. III B).
Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych.

mgr Edyta BinderWyjazd do Domu Samotnej Matki

W dniu 07.02.2014 część grupy wolontariuszy z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Łodzi. W programie był udział w projekcji filmu ''Hobbit Pustkowie Smauga'' w kinie „Bałtyk” oraz przekazanie żywności i ubrań do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.
Zacznijmy od początku. Ze szkoły wyjechaliśmy ok. 10:30. Seans zaczął się o godzinie 12.00. W sali kinowej miło spędziliśmy trzy godziny. W projekcji uczestniczyły również inne grupy wolontariuszy z województwa łódzkiego. Film był interesujący. Nie wiem jak innym, ale mnie się podobał. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był Dom Samotnej Matki w Łodzi. Po wniesieniu do ośrodka pudeł z żywnością i ciepłą odzieżą siostra zakonna, która zajmowała się miedzy innymi sprawnym prosperowaniem Domu, opowiedziała nam o jego działalności.
Oto kilka podstawowych informacji - Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi dysponuje 60 miejscami dla biednych bezdomnych matek w ciąży i z małymi dziećmi. Do placówki może zgłosić się matka z dzieckiem, które nie osiągnęło dziewiątego miesiąca życia, w sytuacji braku bezpiecznego miejsca pobytu dla siebie i dziecka. Matki otoczone są fachową pomocą personelu, mają zagwarantowane podstawowe warunki bytowe oraz anonimowość i dyskrecję. Placówka oferuje również kobietom możliwość nauki i pracy, uczestniczenia w kursach zawodowych, czy terapii. Dzięki pomocy prawnej i medycznej, pracę opiekuńczą, wychowawczą i psychoterapeutyczną, samotne matki mogą przygotować się do podjęcia trudu wychowania dziecka i samodzielnego życia. Na ile jest to możliwe, podejmowane są próby przywrócenia zerwanego kontaktu z rodziną i środowiskiem.
Gdy zapoznaliśmy się z działalnością placówki, siostra zakonna oprowadziła nas po ośrodku. Pokazała nam między innymi salę konferencyjną i pralnię.
Wracając, wstąpiliśmy do KFC w Pabianicach na ''małe co nieco''. Do Dobronia wróciliśmy szczęśliwi i najedzeni. To był udany wyjazd.
Koło Caritas w Dobroniu zaczęło współpracę z Domem Samotnej Matki w Łodzi. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc potrzebującym kobietom i ich malutkim dzieciom, prosimy o kontakt.

Magda Walesiak„Niezwyczajni a "PAT"

Dnia 7 lutego 2014r., Teatr „Niezwyczajni” miał zaszczyt reprezentować naszą szkołę i gminę podczas spotkania profilaktyczno - edukacyjnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Organizatorami uroczystości była Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach oraz Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „Bez odwrotu”, wziąć udział w debacie oraz zapoznać się z programem „PAT” - Profilaktyka a TY. Pokaz technik samoobrony w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Wojsławicach oraz poczęstunek umiliły zaproszonym gościom to jakże istotne spotkanie, którego nadrzędnym celem było wskazanie nastolatkom właściwej drogi, po której bez wejścia w konflikt z prawem, bez nałogów i uzależnień będą zmierzać do celu. Dla nas to kolejna lekcja oddziaływania profilaktycznego, którą również my poprzez magię teatru i sztukę pragniemy zaszczepić wśród lokalnej społeczności.

M.P.


Szachiści z Dobronia

5 lutego 2014 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Pintera, Jakub Karbowski, Jakub Jóźwiak, Michał Maliszak zajęła III miejsce w powiatowych zawodach szachowych w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.

„Niezwyczajni” w Łodzi

„Niezwyczajni” z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu zagościli na scenie Śródmiejskiego Forum Kultury - Domu Literatury w Łodzi …

Dnia 18 grudnia 2013 roku, grupa teatralna młodzieży gimnazjalnej z Dobronia miała zaszczyt reprezentować naszą gminę na ogólnołódzkiej uroczystości podsumowującej konkursy związane z twórczością Juliana Tuwima (w 2013 roku upływają dwie ważne rocznice: 60 rocznica śmierci poety i stulecie jego debiutu literackiego), prowadzone przez Pracownię Edukacji Humanistycznej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Zespół teatralny został oficjalnie zaproszony przez organizatorów w celu uświetnienia gali wręczania nagród laureatom konkursów. Po raz pierwszy ,,Niezwyczajni” wystąpili wspólnie z Gminnym Teatrem Profilaktycznym ,,Metamorfoza”. To dla nas szczególne wyróżnienie, iż to właśnie ,,My” reprezentowaliśmy nasz region na tak prestiżowym spotkaniu, wieńczącym obchody Roku Tuwima. Młodzi aktorzy zostali docenieni nie tylko za kunszt gry aktorskiej, ale również za aspekty dydaktyczno - wychowawcze sztuki, gromkimi brawami oraz osobistymi podziękowaniami złożonymi przez p. Andrzeja Strąka - dyrektora Domu Literatury oraz p. Jolanty Bieleckiej - współorganizatorki konkursów. W dowód uznania aktorzy otrzymali - Antologię konkursową, publikację prezentującą najciekawsze prace młodych ludzi, którzy w formie komiksu przedstawili życie i twórczość Juliana Tuwima. To wydarzenie i płynące z niego niezwykle cenne doświadczenie niewątpliwie wpisało się na kolejne karty kroniki teatru …

M.P.Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 17 stycznia 2014 r. (piątek)

17.00 – 17.45 Spotkanie ogólne

17.45 – 18.15 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu.

18.15 – 19.00 Konsultacje rodziców z nauczycielami

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się:

1 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
1 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
1 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

2 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
2 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
2 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

3 A - Piotr Szela - sala nr 7
3 B - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
3 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11

II miejsce w Radomsku dla zesołu Fresh Move

Zespoły taneczne z Grodziska Mazowieckiego, Pabianic, Dobronia, Częstochowy, Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska wzięły udział w XVII Otwartym Turnieju Tańca Dyskotekowego i Hip-Hop Radomsko 2013. Grupy zaprezentowały się w trzech kategoriach tanecznych: show dance, taniec dyskotekowy i hip-hop oraz w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat i powyżej 14 lat. Zawodniczki dobrońskiego zespołu tańca Fresh Move zajęły II miejsce w kat. hip hop 7 - 14 lat. Choreografia i muzyka była dokładnie opracowana przez instruktorkę zespołu p. Katarzynę Sujecką. To wielki sukces zawodniczek grupy F2. Wszystkim grupom zespołu Fresh Move serdecznie gratulujemy.

Katarzyna SujeckaŻyczenia

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 4 grudnia 2013 r. (środa)

17.00 - Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu.

17.30 – 18.30 Konsultacje rodziców z nauczycielami

18.00 - Spotkanie trójek klasowych.

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się:

1 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
1 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
1 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

2 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
2 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
2 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

3 A - Piotr Szela - sala nr 7
3 B - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
3 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11

Alfik Matematyczny

27 listopada 2013 r. odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, do którego nasi uczniowie przystąpili po raz pierwszy. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Łowimy Talenty realizowany przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Łódzkiej i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły. Ogromnie cieszy nas sukces trzech gimnazjalistów, którzy, co należy podkreślić, na blisko 54 tysiące uczestników uzyskali 4, 56 i 61 miejsce w województwie. Są to kolejno:
• Antoni Jończyk z klasy 1c ( 4 miejsce )
• Dorian Włodarczyk z klasy 3b ( 56 miejsce )
• Maurycy Wiądzkowicz z klasy 2c ( 61 miejsce )

Zwycięzcom gratulujemy!

Marzena Wartalska

Dzień Niepodległości

14 listopada 2013 r. uczciliśmy w naszej szkole święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa II a i II c pod opieką p. M. Pawełczyk i p. W. Neugebauer przygotowały inscenizację, w której została pokazana osobliwa lekcja historii, przeprowadzona przez duchy przodków obudzone w muzeum przez niefrasobliwą młodzież gimnazjalną. Występujące postacie powróciły do ważnych i trudnych kart naszej historii: rozbiorów, powstań oraz I wojny światowej. Wskazały jak ważna jest pamięć o tym, co wydarzyło się w przeszłości, oraz ile jesteśmy wdzięczni bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę. Uroczystość uświetnił również swoim występem chór szkolny prowadzony przez p. J. Lewandowską. Apel był ważną lekcją patriotyzmu, który w Publicznym Gimnazjum w Dobroniu jest jedną z najważniejszych wartości, w duchu których wychowujemy naszą młodzież.

Wioletta NeugebauerKolejny sukces naszych uczennic!

2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima, jako że w 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica jego śmierci – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w "Kurierze Warszawskim". Z tej okazji w całym województwie łódzkim zorganizowano szereg imprez. Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach również postanowił włączyć się w obchody, proponując konkursu recytatorski i konkurs wokalny „Tuwim w piosence”.

13 listopada wiersze twórcy „Lokomotywy” i „Kwiatów polskich” recytowało 149 uczniów z 35 szkół powiatu pabianickiego! Dlatego też z prawdziwą przyjemnością pragnę poinformować o sukcesie Marty Jagudzkiej, uczennicy naszego gimnazjum, która recytując utwór „Umarł”, zajęła III miejsce (w swojej kategorii wiekowej).


Publiczne Gimnazjum w Dobroniu reprezentowała również Karolina Jankowska, deklamując wiersz „Apokalipsa”.

Następnego dnia, 14 listopada, odbył się konkurs wokalny poświęcony twórczości tego jakże popularnego poety dwudziestolecia międzywojennego. Julian Tuwim, o czym nie każdy wie, jest autorem tekstów do dwóch największych przebojów „Miłość ci wszystko wybaczy” i „Na pierwszy znak” wykonywanych przez Hankę Ordonównę. Kolejne wyśpiewane teksty poety to m.in. „Grande Valse Brillante” w wykonaniu Ewy Demarczyk „Wspomnienie” Czesława Niemena oraz „Pomarańcze i mandarynki” Marka Grechuty.

W konkursie reprezentowały naszą szkołę dwie uczennice klasy IIB - Michalina Rzepkowska i Patrycja Celeban. Tym razem jury doceniło talent wokalny, interpretację tekstów i umiejętność gry na fortepianie Patrycji, przyznając jej I miejsce.Bardzo dziękuję dziewczętom za udział w zmaganiach konkursowych, za zaangażowanie i gratuluję osiągniętych sukcesów

Małgorzata Gorzelak

Tak się gra, tak sie bawi

Dnia 16 października 2013 roku odbyła się gra miejska o Błogosławionym Janie Pawle II w Łodzi. Akcja adresowana była do gimnazjalistów działających w szkolnych kołach Caritas. Z naszej szkoły w grze wzięło udział sześcioro uczniów tj. Maria Woźna, Magdalena Walesiak, Katarzyna Borek, Aleksandra Danka, Piotr Kalwinek i Oskar Mąkowski. Zadaniem drużyny było wykonanie szeregu różnych działań, które polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę o Janie Pawle II i J. Tuwimie, wyrecytowanie fragmentów wierszy i zaśpiewaniu „Barki”. Nie obyło się bez zadań sportowych i rozrywkowych typu kalambury. Uczniowie posługiwali się mapa Łodzi, by dotrzeć w jak najszybszym czasie do kolejnego punktu. Starali się wykonać tę czynność jak najszybciej, gdyż oprócz wiedzy liczył się czas przejścia wyznaczonej trasy. Sprawność intelektualna i fizyczna dała naszej drużynie II miejsce. Przyczyniła się również do zainteresowania naszym zespołem dziennikarzy z telewizji TVP Łódź. Uczniów do zwycięstwa poprowadziła p. Katarzyna Sujecka, a przygotowała p. Wioleta Wojdyńska – Kusiak i ks. Damian Czerwiński.

W.W.Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2013 r. na terenie naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorem tegorocznej uroczystości była klasa Ic pod opieką pani mgr Marzeny Wartalskiej. W tak uroczystym dniu szkoła gościła: wójta gminy Dobroń pana Roberta Jarzębaka, inspektora ds. oświaty w gminie panią Annę Szewczyk, księdza proboszcza parafii dobrońskiej Sławomira Klicha. Podczas uroczystości każda z zaproszonych osób zabrała głos. Nie mogło zabraknąć także pani dyrektor mgr Agnieszki Dolewy, która jako pierwsza wystąpiła i podziękowała wszystkim za przybycie. Po wygłoszonych przemówieniach nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I c.
Narratorzy opowiedzieli o okolicznościach powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz o współczesnym znaczeniu tego wydarzenia. Dowiedzieliśmy się m.in. kto był jej pomysłodawcą, kiedy powstała oraz jakie miała znaczenie wtedy i jakie ma teraz. Oczywiście nie mogło zabraknąć humoru, dlatego narratorzy zadawali często zabawne pytania nauczycielom wszystkich przedmiotów. Oprócz tego klasa 1c przygotowała dwie scenki kabaretowe, które można uznać za udane. Jedna ze scenek była parodią lekcji języka polskiego, natomiast druga przedstawiała zabawną sytuację z restauracji. Podczas apelu swoje umiejętności pokazał także chór szkolny pod batutą pani mgr Janiny Lewandowskiej. Krótko mówiąc - śpiewali wspaniale!!! To nie był jednak koniec.
Po zakończeniu części oficjalnej klasa Ic dołączyła do klasy Ia oraz Ib i wzięła udział w tzw. ,,otrzęsinach klas pierwszych”. Klasy pierwsze zmierzyły się w kilku konkurencjach m.in.: picie mleka na czas, taniec w parach na gazecie, czy narysowanie własnego herbu klasowego. Od początku była zacięta rywalizacja. Ostatecznie zwyciężyła klasa Ib, drugie miejsce (a przez moment nawet pierwsze) zajęła klasa Ic, a trzecim miejscem musiała się zadowolić klasa Ia. Całe otrzęsiny zostały zorganizowane przez samorząd uczniowski pod opieką pani mgr Katarzyny Sujeckiej. Warto też dodać, że w międzyczasie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały uczennice klas drugich. Na koniec uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, podczas której ślubowali m.in. godne reprezentowanie szkoły oraz szacunek dla sztandaru Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu. Po ślubowaniu wychowawcy klas odebrali dyplomy zaświadczające o przyjęciu uczniów klas pierwszych do grona społeczności szkolnej.
Podsumowując ten szczególny dzień, na pewno nie zabrakło dobrej zabawy oraz wspaniałej atmosfery podczas tegorocznego święta Edukacji Narodowej. Jestem pewien, że pozostanie on nie tylko w pamięci uczniów, ale także nauczycieli i wszystkich zaproszonych gości.

Adrian WlazłoZBIÓRKA POŻYWIENIA

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT
biblioteka szkolna już po raz 4 organizuje:
ZBIÓRKĘ POŻYWIENIA dla psów i kotów
ze schroniska w Pabianicach w dniach
11. 10. 2013 – 28. 11. 2013
POTRZEBNE SĄ:
- sucha karma
- makaron
- ryż
- kasza


SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W AKCJI WSZYSTKICH UCZNIÓW,
NAUCZYCIELI ORAZ POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY


Sukces w biegach przełajowych

Dnia 28 września 2013 r. odbyły się w Pabianicach indywidualne biegi przełajowe pod nazwą „Bieg Wrześniowy”. To już XIV edycja tej imprezy organizowanej przez starostwo Pabianic i MDK dla uczczenia obrońców Pabianic z 15 Pułku Piechoty „Wilki”. Najlepszą wśród uczestniczących gimnazjalistów okazała się Kinga Królik, która tym samym awansowała do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Należy również podkreślić, iż w klasyfikacji drużynowej nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce, zaś chłopcy – piąte.
Już w kilka dni później, bo 02.10.2013 r., w Tomaszowie Mazowieckim, doszło do kolejnej konfrontacji, z której Kinga Królik ponownie wyszła zwycięsko i niebawem będzie reprezentowała Publiczne Gimnazjum w Dobroniu i całe województwo łódzkie w biegach ogólnopolskich.Wakacyjna kropla krwi

Podczas obchodów 55-lecia istnienia Ruchu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, które miały miejsce 27 września 2013 r. w sali kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach, Natalia Górecka – absolwentka naszego gimnazjum została nagrodzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Nasza uczennica zajęła I miejsce w XI konkursie plastycznym pt. „Wakacyjna kropla krwi”. Praca Natalii pod nazwa „W wakacje zagraj o życie”, została wybrana spośród bardzo wielu innych projektów na baner reklamowy akcji PCK. Pracę plastyczną, którą wykonała uczennic pod opieka p. Wioletty Wojdyńskiej - Kusiak, można było podziwiać na bilbordach, reklamach rozpowszechnionych na stronach internetowych i licznych publikacjach. Sukces Natalii podkreślił wieloletnia tradycję naszej szkoły w szerzeniu czerwonokrzyskiej idei. Za całe zaangażowanie w działalność na rzecz honorowego oddawania krwi, szkoła została odznaczona Odznaką Honorową PCK III s, oraz medalem pamiątkowym „Kobiety dla honorowego krwiodawstwa”, który został złożony na ręce p. Wiolety Wojdyńskiej – Kusiak opiekunki Koła PCK na terenie szkoły. Uczniowie podczas uroczystego spotkania rocznicowego otrzymali od władz wojewódzkich i powiatowych Zarządu PCK, dyplom za udział w turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Zachęcamy wszystkich do śledzenia poczynań honorowych dawców krwi i jednocześnie zachęcamy do czynnego uczestnictwa w akcjach PCK organizowanych na terenie naszej szkoły.

W.W.VII Turniej Historyczny- sukces Kingi

27 września 2013 r. odbył się VII Turniej Historyczny „Wojna obronna 28 DP armii Łódź we wrześniu 1939 r.”, organizowany przez Oddział PTTK w Pabianicach. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią walk we wrześniu 1939 r. na terenie miasta Pabianic i w okolicy oraz poszerzenie wiedzy o kampanii wrześniowej.
Naszą szkołę reprezentowała liczna drużyna w składzie: Krystian Nowakowski, Paulina Pisarek, Justyna Wolna, Kamila Markowska (kl. I a); Patryk Stasiak (kl. I b); Jakub Ropenga, Adrian Wlazło (kl. I c); Aleksandra Danka, Karolina Kłys, Anna Mądrakowska, Dominika Oset, Hubert Piotrowski, Magdalena Rychlik (II a); Dariusz Grad (III a); Michał Bartyzel, Kinga Otomańska, Wiktoria Renkowska (kl. III c), pod opieką p. W. Neugebauer i p. M. Pawełczyk.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie przygotowywali się z materiału, który obowiązuje dopiero w szkole średniej. Największy sukces odniosła Kinga Otomańska, która zajęła II miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne dając się tylko pokonać uczniowi II LO. Kinga wykazała się dużą wiedzą, rozwiązując trudny test, składający się z 50 pytań.

Wioletta Neugebauer


Dzień z językami obcymi

26 września został ogłoszony Europejskim Dniem Języków. To dobra okazja, by zwrócić młodzieży uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Dnia 30 września 2013 roku w naszej szkole po raz 11 odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Młodzież uczestniczyła w wielu konkursach, które dotyczyły znajomości krajów Unii Europejskiej. Pomiędzy poszczególnymi częściami konkursowymi, czas umilały nam, śpiewając w języku angielskim, uczennice z klasy II b Michalina Rzepkowska i Patrycja Celeban. Prezentowały piosenki z repertuaru min Adele i Celine Dion. Spośród publiczności wybranych zostało po 5 osób, które następnie reprezentowały klasy I-sze, II-gie i III – cie. Grupy rozpoznawały hymny, potrawy, znane miejsca w krajach Unii Europejskiej, znanych sportowców (imiona, nazwiska, dyscyplinę sportową i kraj pochodzenia). Dwoje uczniów z każdej grupy miało za zadanie przygotowanie i zaprezentowanie plakatu przedstawiającego kulturę Niemiec, Wielkiej Brytanii i Grecji. Po akademii został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy plakat reklamujący wybrany przez klasy kraj Unii Europejskiej.

B.Z.Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 13 września 2013 r. (piątek)

17.00 Spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły.

17.15 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu.

18.00 Spotkanie trójek klasowych.

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

GIMNAZJUM
1 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
1 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
1 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

2 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
2 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
2 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

3 A - Piotr Szela - sala nr 7
3 B - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
3 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11

ROK SZKOLNY 2013/2014 ROZPOCZĘTY

2 września w Zespole Szkół w Dobroniu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Agnieszka Dolewa serdecznie powitała zaproszonych gości Wójta Gminy Roberta Jarzębaka i Księdza Proboszcza Sławomira Klicha oraz zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów. Szczególne życzenia zostały skierowane do pierwszoklasistów. Podczas rozpoczęcia odbyła się krótka akademia przygotowana przez uczniów klasy 2a, która przypomniała wydarzenia z 1 września 1939 roku.

ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

- Msza św. o godzinie 10.00
- Po mszy św. rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

ROZKŁAD ODJAZDÓW AUTOBUSÓW
NA ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Autobus nr 1:
• 9. 30 Poleszyn
• 9. 35 Orpelów
• 9. 40 Kolumna

Autobus nr 2:
• 9. 15 Chechło Drugie
• 9. 35 Szczerki
• 9. 35 Wincentów
• 9. 40 Markówka

Autobus nr 3:
• 8. 40 Morgi, Brogi, Ldzań
• 9. 05 Róża
• 9. 10 SP Mogilno
• 9. 15 Mogilna Małe/ Dobroń Duży
• 9. 35 Chechło Pierwsze
• 9. 40 Pabianice

Odwoz po rozpoczęciu

Autobus nr 1:
12. 30
Chechło Drugie plus Orpelów/ Kolumna/ Poleszyn

Autobus nr 2:
12. 30
Szczerki/ Markówka/ Wincentów plus Mogilno/Róża/ Ldzań/ Brogi/ Morgi

Autobus nr 3:
12. 30
Chechło Pierwsze plus Pabianice

Godzina: 00:00

Szkoła realizowała projekt "Ścieżka zdrowia - zdrowa i sprawna młodzież". Zadanie współfinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM"


Projektu „Tydzień dla Ziemi pod hasłem woda i powietrze - cykl zajęć proekologicznych…” realizowany przez uczniów Gimnazjum w DobroniuStrona "Trzy Dęby" została stworzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Dobrońskie Dęby Pamięci"W 2008 r. szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona została w komputery PC Windows Vista.Copyright by Maksym Prusisz, Przemysław Tomaszewski, Joanna Słabiak-Szela, Piotr Szela - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna