8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30

Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców.

DZIEŃ PIERWSZY

W Dobroniu w dniach 13.03.2012 i 15.03.2012 odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury, który reprezentował pan Wiesław Dobiech. Gospodarz turnieju to Zespół Szkół im. Jana Długosza w Dobroniu. Sędzią zawodów był pan Janusz Słomiński, przy stoliku sędziowskim pomagały mu: Agata Felcenloben i Patrycja Nowak. Pierwszego dnia zawodów odbyły się eliminacje, w których uczestniczyły następujące szkoły: Zespół Szkół w Dobroniu, II LO, I LO i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Reprezentacja Liceum w Dobroniu popularnie zwana „Złotymi chłopcami Antoniaka” występowała w składzie: Arkadiusz Daroch (kapitan zespołu, rozgrywający) „Kapitan 3-metr”, Piotr Maląg „Bizon”, Mariusz Misiak ”Profesor Misiek”, Łukasz Madej „Profesor Madej”, Paweł Jurek „Dzikus”, Marcin Skrzydłowski „Skrzydło”, Radosław Wlaźlak „Amazing Radek”, pierwszym trenerem był pan Jerzy Antoniak „Horhe Antonio Castelani”, drugim trenerem był pan Piotr Perek. W pierwszym meczu gospodarze turnieju ulegli po zażartej walce „dwójce” 2-1, zawodnicy z Dobronia wygrali pierwszego seta. Kolejne spotkanie z udziałem „Złotych chłopców Antoniaka” skończyło się ich wygraną 2-0 z Widzem. Ten mecz przyniósł wielkie emocje, ponieważ zawodnicy Dobronia prawie „przespali” pierwszego seta. Na szczęście ich trener szybko zareagował i zdążyli opanować sytuację. Ostatnim meczem, który był zarazem na wagę awansu do powiatowych finałów było spotkanie z I LO. Gracze Antoniaka, którzy byli skazywani przez wszystkich na szybką porażkę, gładko pokonali swoich przeciwników w 2 setowym pojedynku. W tym meczu kluczową rolę odegrała bardzo dobra zagrywka, do zagrywki doszły: bardzo dobre rozegranie i pewny atak, koledzy Daroch, Maląg, Misiak (zagrał po „profesorsku”). Madej (bardzo pewny punkt zespołu), Jurek i Skrzydłowski wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i nie dali dojść do słowa graczom „jedynki”. Dzięki tym 2 zwycięstwom i jednej porażce(w stosunku 2-1) gracze gospodarza turnieju awansowali z pierwszego miejsca. O kolejności decydował stosunek wygranych i przegranych setów, Dobroń zaprezentował się nienagannie i stracił zaledwie 2 sety, zdobył ich aż 5. Drugie miejsce w grupie zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach, trzecie miejsce zostało przyznane I LO zaś ostatnie czwarte przypadło graczom Widzewa. Dzięki temu do finałów awansował Dobroń i II LO.

DZIEŃ DRUGI

15.03.2012 to dzień przeznaczony na finały powiatowych rozgrywek w piłkę siatkową. Ta część rozgrywek również odbyła się w Dobroniu. Rozgrywki toczyły się w systemie pucharowym. W pierwszym półfinale „Elektryk” pokonał 2-0 II LO. Drugi mecz zaś należał do graczy pana Antoniaka, „Włókiennik” co prawda wygrał pierwszego seta, ale w drugim i w tie-breake’u nie mieli najmniejszych szans z podopiecznymi Antoniaka. W tym meczu w zespole Dobronia bardzo dobrze wyglądała zagrywka.W meczu o III miejsce II LO pokonało 2-0 „Włokiennika”. W wielkim finale czarny koń turnieju Dobroń uległ po walce „Elektrykowi”. Mecz o pierwsze miejsce zakończył się wynikiem 2-0, ale Dobroń skazywany przez wszystkich na szybką porażkę już w fazie eliminacji, dzielnie walczył z zespołem posiadającym w swoich szeregach m. in. niesamowitego Emiliana Wotę ogłoszonego najlepszym graczem turnieju. „Złoci chłopcy Antoniaka” byli bardzo bliscy sensacji w 2 secie, gdy to przy wyniku 22-17 na zagrywkę wszedł kapitan Dobronia Arkadiusz Daroch i wraz z kolegami doprowadził do remisu po 22, wtedy niestety nieporozumienie miedzy 2 zawodnikami Dobronia doprowadziło do wyniku 23-22, „Elektryk”uspokoił grę i pokonał niespodziankę turnieju 25-22. Tuż po finale gracze Dobronia dostali owacje na stojąco od licznie zgromadzonej publiczności, która przez cały turniej niesamowicie pomagała swoim graczom, powodując drżenie kolan w zespołach rywali. 2 miejsce w powiecie to najlepszy wynik Liceum w Dobroniu w całej historii tej szkoły.Trzeba wspomnieć o bardzo dobrym przygotowaniu naszych graczy, których przez cały czas wspomagali nauczyciele w-f’u. Na pewno w przygotowaniach do turnieju pomogły im dwa mecze sparingowe z naszym gimnazjum.

SZCZEBEL REJONOWY!

W dniu 26.03.2012 w Ozorkowie odbył się turniej siatkarski szkół ponadgimnazjalnych na poziomie rejonowym. Powiat pabianicki z uwagi na wycofanie się mistrza(Elektryk) reprezentowany był przez drużynę wicemistrza powiatu pabianickiego, czyli Liceum w Dobroniu. W tych zawodach pierwotnie miały wziąć udział 4 drużyny, jednak zespół Poddębic nie dojechał na turniej. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu zespół Dobronia przegrał po walce z gospodarzami turnieju 2-0(25-20 i 25-18). W drugim meczu zaczęło się dobrze dla Łęczycy, która wygrała z Dobroniem pierwszego seta 25-22. Drugi set całkowicie należał do zawodników Antoniaka wygrali go do 22. Tie-break był niesamowicie emocjonujący, niestety „złoci chłopcy Antoniaka” przegrali decydującego seta grając na przewagi(16-14). Nie zmienia to faktu, że 2 miejsce na poziomie powiatu i 3 miejsce na poziomie rejonu to najlepszy wynik Liceum w Dobroniu w całej historii tej szkoły. Faktem godnym uwagi jest to, że do Ozorkowa za drużyną pojechała 5 osobowa grupka kibiców, którzy nie opuścili drużyny nawet na moment. Drużyna w składzie: Mariusz Misiak, Łukasz Madej, Piotr Maląg, Marcin Skrzydłowski, Paweł Jurek, Radosław Wlaźlak, Arkadiusz Daroch (kapitan zespołu), Jerzy Antoniak (I-trener), Piotr Perek (II-trener) chciała serdecznie podziękować kibicom bez których na pewno nie daliby sobie rady.

Góra od lewej: Antoniak Jerzy „Horhe Antonio Castelani”, Maląg Piotr „Bizon”, Skrzydłowski Marcin „Skrzydło”, Jurek Paweł „Dzikus”, Misiak Mariusz „Profesor Misiek” Dół od lewej: Madej Łukasz „Profesor Madej”, Daroch Arkadiusz „Kapitan 3-metr” (kapitan zespołu), Wlaźlak Radosław „Amazing Radek”

Więcej zdjeć znajduje sie w galerii. Autorem zdjęć jest Karina Hofman.