Menu
Dzwonki
1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
PRZERWA OBIADOWA
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40
8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30Spotkanie dyrektora z rodzicami uczniów klas pierwszych gimnazjum

Spotkanie dyrektora z rodzicami uczniów klas pierwszych gimnazjum odbędzie się w dniu 11 lipca 2016r. o godz. 17.

Informacja dotycząca terminów egzaminów poprawkowych

24 sierpnia 2016 r. (środa) o godz. 9.00 - egzamin poprawkowy z historii

25 sierpnia 2016 r. (czwartek) o godz. 9.00 - egzamin poprawkowy z fizyki

25 sierpnia 2016 r. (czwartek) o godz. 9.00 - egzamin poprawkowy z matematyki

AUTOBUSY – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DOWÓZ NA GODZINĘ 8.00 NA MSZĘ O GODZINE 8.15

AUTOBUS 1:
• 7.00 Z POLESZYNA / ORPELÓW 7.10 KOLUMNA 7.20
• 7.35 WINCENTÓW, MARKÓWKA, SZCZERKI

AUTOBUS 3:
• 7.00 CHECHŁO DRUGIE
• 7.25 PABIANICE, CHECHŁO PIERWSZE

AUTOBUS 2:
• 7.00 MORGI, BROGI, LDZAŃ
• 7.25 RÓŻA
• 7.30 MOGILNO
• 7.35 MOGILNO MAŁE/DOBROŃ DUŻY

ODWÓZ PO UROCZYSTOŚCI W SZKOLE:
Z GIMNAZJUM – O 12.00 AUTOBUSY NR 1,2,3

Współpraca międzyszkolna w zakresie preorientacji zawodowej dla klas III gimnazjum

Promując rozwój szkolnictwa zawodowego oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, podjęliśmy starania, by uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w różnorodnych działaniach w zakresie preorientacji zawodowej. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami szkół średnich z województwa łódzkiego w tym w szczególności z powiatu pabianickiego, które zorganizowane zostały na terenie naszej szkoły w formie targów edukacyjnych. Ciekawą formą współpracy z zakresu preorientacji zawodowej, okazały się lekcje otwarte, które przeprowadzone zostały na terenie ZSCKR w Widzewie. Nas szczególnie interesowały zajęcia o tematyce profilaktyki zdrowia, np. „Jak dobrać właściwą dietę, aby być zdrowym, mieć atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie”, ekonomii:” Wpływ przemyślanych decyzji na budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego, czyli jak racjonalnie gospodarować finansami osobistymi”, czy też z zakresu przedsiębiorczości: „Mam pomysł i co dalej? – plusy i minusy pracy na etacie i prowadzenia własnej działalności gospodarczej”. Podsumowaniem działań na rzecz preorientacji zawodowej były zajęcia z doradztwa zawodowego, przeprowadzone na terenie naszej placówki, które miały przybliżyć uczniom ich preferencje zawodowe.

„Bądźmy razem!”

2 czerwca w łódzkim parku Zdrowie miał miejsce piknik dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, który odbywał się pod hasłem „Bądźmy razem!”. Wzięło w nim także udział 12 wolontariuszy Koła Caritas działającego przy naszym gimnazjum. To już tradycja, że Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje spotkanie dla wszystkich swoich szkolnych wolontariuszy, którzy przez cały rok prężnie działają w Szkolnych Kołach, włączając się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Wiosenne spotkanie, wypełnione atrakcjami dla młodych wolontariuszy, jest formą podziękowania im za całoroczną bezinteresowną pracę. Za wspieranie działalności charytatywnej Caritas i troszczenie się zarówno o swoich potrzebujących kolegów i koleżanki, jak i inne osoby, które wymagają pomocy. Podczas tegorocznego pikniku po raz kolejny odbył się bieg charytatywny „Biegnijmy z pomocą”. Nasze biegaczki w składzie: Weronika Kusiak, Sandra Janeczek, Agata Szerfel i Julita Szmytka, dochód za swój udział w tym przedsięwzięciu przeznaczyły na rzecz pomocy chorej Laurze , co było wspólnym celem Caritas.

Ks. Mariusz

Piknik Zawodów

W dniu 25 maja 2016 r. uczniowie klas III wraz z opiekunem p. Wioletą Wojdyńską – Kusiak, uczestniczyli w Pikniku Zawodów oraz w Turnieju Piłki Nożnej, których organizatorem był Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Uczniowie klasy IIIb: Eryk Chaczatrian, Daniel Otomański, Szymon Olech, Marcin Owczarz, Marcin Porucznik, Michał Porucznik i gościnnie Sergiusz Misiak, godnie reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Piłki Nożnej i choć nie zajęli miejsca na podium, to nie można im odmówić ducha walki.
Goszcząc na terenie szkoły średniej w Widzewie, młodzież gimnazjum miała możliwość udziału w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów zachęcających trzecioklasistów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych i technicznych. W związku z tym nasi uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach otwartych, w czasie których uczestniczyli w pokazie maszyn rolniczych, degustowali wyroby gastronomiczne, czy też tworzyli rysunki i projekty przydomowych ogródków zieleni. W ramach Pikniku Zawodów zostały zaprezentowane stoiska związane z zawodami: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa, kucharz.

BRAWO CHŁOPCY

Uczniowie naszej szkoły po wygraniu Mistrzostw Powiatu Pabianickiego w piłce siatkowej plażowej, pojechali reprezentować nasz powiat w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 3 czerwca 2016 r. w Byczynie koło Poddębic. Po trzech trudnych meczach zajęli II miejsc, co dało im awans do finału wojewódzkiego. Skład naszego zespołu: Patryk Stasiak oraz Krystian Nowakowski. Opiekunem był p. Tomasz Sujecki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


PIERWSZY W HISTORII AWANS "PLAŻÓWKI"

Dnia 25.05.2016r. na boisku siatkówki pabianickiego Lewitynu odbył się Powiatowy turniej siatkówki plażowej chłopców gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała para w składzie: Krystian Nowakowski i Patryk Stasiak, prowadzona przez pana Tomasza Sujeckiego. Oprócz nas znaleźli się tam również uczniowie z Lutomierska, Piątkowiska oraz Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Zawody rozegrano w systemie gry "każdy z każdym". Zawodnicy rozgrywali jeden set do 21 zdobytych punktów.
Niestety w meczu otwarcia przegraliśmy z parą z Lutomierska. Jednak dzięki zwycięstwom odniesionym w dwóch następnych spotkaniach oraz lepszemu stosunkowi małych punktów zajęliśmy pierwsze miejsce, co dało nam awans do turnieju rejonowego. Odbył się on w dniu 3.06.2016 r. w Byczynie. Udział w nim wzięły szkoły z Ozorkowa, Parzęczewa, Lutomierska i Dobronia. Nasza szkoła pomimo zdobycia mistrzostwa powiatu nie była faworytem. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Ozorkowa. Niestety przegraliśmy. W kolejnym meczu podjęliśmy zawodników z Parzęczewa. Spotkanie zakończyło się naszą gładką wygraną. Wyniki innych spotkań spowodowały, że aby awansować do finału wojewódzkiego, musieliśmy wygrać w ostatnim meczu z Lutomierskiem. Udało się to osiągnąć dzięki bardzo dobrej zagrywce, od początku seta mieliśmy przewagę punktową. Dzięki triumfowi zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce, co dało nam możliwość zagrania w Wojewódzkim turnieju plażówki. Warto zaważyć, że do tej pory nie udało się to żadnej parze z dobrońskiego gimnazjum!

Patryk Stasiak

KOLEJNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

23 maja 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową plażową chłopców. Drużyna w składzie: Patryk Stasiak i Krystian Nowakowski po zaciętych trzech meczach okazała się najlepsza w powiecie pabianickim. Zajmując I miejsce chłopcy awansowali do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 3 czerwca 2016 r. Do zwycięstwa poprowadził drużynę pan Tomasz Sujecki.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ SIATKOWĄ PLAŻOWĄ

Dnia 20 maja 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową plażową dziewcząt. Uczennice naszej szkoły: Gaja Włodarczyk, Anna Urbańska zajęły IV miejsce. Opiekunem zespołu był p. Tomasz Sujecki.

SUKCES JULII W POTYCZKACH MATEMATYCZNYCH

Dnia 20 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Widawie odbyły się Powiatowe Potyczki Matematyczne. Organizatorami konkursu byli wójt gminy Widawa oraz Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. W zmaganiach matematycznych udział wzięło 188 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu, który składał się z czterech zadań otwartych. Publiczne Gimnazjum w Dobroniu reprezentowała dziewięcioosobowa grupa uczniów w składzie: Julia Amoruso (IA), Julia Borowska (1A), Angelika Fątner (1A), Julia Piechota (1A), Krystian Bartczak (1B), Emilia Bączyk (1B), Nikodem Pręcikowski (1B), Bartosz Pietrzak (2A), Julia Mesor (2C).
Uczennica naszej szkoły Julia Borowska zajęła III miejsce, otrzymując dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Wartalska

LIGA LEKKOATLETYCZNA

Dnia 19 maja 2016 r. odbyła się w Pabianicach Liga Lekkoatletyczna, podczas której uczennice naszego gimnazjum w klasyfikacji drużynowej zajęły IV miejsce, a uczniowie uplasowali się na VI miejscu. Ogromną radość sprawiły nam indywidualne osiągnięcia naszych uczniów:
Justyna Szczepanik - III miejsce w biegu na 300 m,
Martyna Dolewa – II miejsce w biegu na 600 m,
Natalia Małek - I miejsce w pchnięciu kulą, jako jedyna z dziewcząt ( 24 uczestniczki) pokonała granicę 9 metrów.
Opiekunami zawodników byli: p.Katarzyna Sujecka, p.Tomasz Sujecki oraz p.Piotr Perek.

Nietypowe zebranie po raz kolejny

Dnia 18 maja 2016r. uczniowie klas trzecich przygotowali niespodziankę i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne przed rodzicami. Układy były przygotowywane podczas zajęć artystycznych – taniec. Zachęceni gorącym aplauzem rodziców młodzi tancerze zgłosili się do pokazu tanecznego prezentowanego podczas Dni Dobronia. Inicjatorką występu oraz opiekunem grupy była p. Katarzyna Sujecka.V MIEJSCE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 16 maja 2016 r. odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców. Chłopcy z naszej szkoły grali w sumie trzy mecze. Pierwszy mecz przegrany ze szkołą w Ksawerowie (0:2), drugi mecz zremisowaliśmy z gimnazjum numer 2 w Pabianicach (1:1), a trzeci mecz wygraliśmy z gimnazjum w Piątkowisku (3:1), co nam dało V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Skład drużyny: Daniel Otomański, Michał Porucznik, Marcin Owczarz, Michał Wojtas, Eryk Chaczatrian, Igor Pręcikowski, Patryk Walkowiak, Adrian Barys, Sebastian Kozieł, Dawid Kozieł, Filip Jóźwiak. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Sujecki

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 13 kwietnia 2016 r. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej. Dziewczęta dały z siebie wszystko. W decydującym meczu pokonały Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, zajmując ostatecznie II miejsce. Nasz zespół tworzyły: Weronika Maląg, Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Gaja Włodarczyk, Natalia Małek, Natalia Szalewska, Kaja Sokołowska, Justyna Szczepanik, Karolina Owczarz, Natalia Krauzowicz, Anna Urbańska, Zuzanna Sójka. Opiekunem drużyny był p.Tomasz Sujecki.

Gratulujemy!WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR 2016

Dnia 17 marca 2016 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2016”. Do udziału w tegorocznej edycji przystąpiło 31 uczniów naszego gimnazjum z tego: 5 osób w kategorii „Junior” – z klas trzecich gimnazjum oraz 26 w kategorii „Kadet” – z klas pierwszych i drugich gimnazjum. Uczniowie: Antoni Jończyk z klasy 3c i Mikołaj Łoś z klasy 1c zdobyli wyróżnienia i nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu: Marzena Wartalska

V Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

Na poziomie szkół gimnazjalnych uczniowie naszego gimnazjum zajęli II miejsce. Indywidualnie w konkurencji KPN10 (karabin) na podium znaleźli się nasi strzelcy - Marcin Jary zajął II miejsce a Tadeusz Staszek miejsce III, zaś Patryk Stasiak miejsce V. W konkurencji PPN10 (pistolet) Wiktoria Kubicka zajęła I miejsce a Sandra Sawicka – III miejsce.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów. Zapisy u opiekuna – pani Elżbiety Topolskiej.
Wszystkim strzelcom GRATULUJEMY!!!

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 18 maja 2016 (środa) o godzinie 17.00

Od 17.30 do 18.30 - konsultacje

Starożytny Egipt w Publicznym Gimnazjum w Dobroniu

Szóstego maja tego roku odbyła się druga edycja konkursu „Mitologiada – Dobroń 2016”. Tym razem jej temat to wierzenia starożytnych Egipcjan.
Przy okazji warto przypomnieć, że historia tego konkursu jest niezwykle barwna, bo rozgrywa się on od ponad 25 lat. Tak proszę Państwa, pierwsze konkursy organizowane dla szkół podstawowych naszej gminy miały miejsce ponad ćwierć wieku temu. Po powołaniu do życia gimnazjów nasza szkoła ponownie organizowała tę imprezę, ale już w innej odsłonie. Były to bowiem zmagania młodzieży z kilku placówek powiatu pabianickiego, łaskiego i, oczywiście, z naszym udziałem w roli gospodarza i uczestnika. Cztery lata temu zaniechaliśmy organizacji tej imprezy. W ubiegłym roku konkurs ponownie został przeprowadzony, ale w kolejnej wersji. Został skierowany do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu. Tegoroczny konkurs wygrała reprezentacja SP im. Wł. St. Reymonta w Mogilnie, II miejsce SP im Jana Pawła w Dobroniu, III miejsce SP nr 1 w Pabianicach, IV – SP im. Jadwigi Wajsówny w Chechle.
Impreza odbyła się pod kierunkiem p. dyr. Agnieszki Dolewy. Wspaniałe nagrody w postaci pucharów dla każdej z drużyn oraz piłek ufundował wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak. Scenografią zajęła się p. Wioleta Wojdyńska – Kusiak, oprawą audiowizualną - młodzież klas III PG w Dobroniu pod kierunkiem p. Piotra Szeli. Konkurencje sportowe opracowali nauczyciele WF-u naszej szkoły, zaś prowadził je p. Tomasz Sójecki.
Pomysłodawcą i prowadzącym wszystkie dotychczasowe edycje jest p. Andrzej M. Antczak.

III Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

22 kwietnia 2016 r. na terenie Pabianic odbyły się III Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Perek z 3c, Natalia Presińska z 3b, Michał Porucznik z 3b, Michał Krenc z 3b, Patryk Stasiak z 3b.
Drużyna Gimnazjum w Dobroniu zajęła III miejsce. Uczniów przygotowała pani Elżbieta Topolska. Gratulujemy!

X edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji Humorystycznej

6 kwietnia 2016r w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łasku odbyła się X edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji Humorystycznej. Był tort, a także podziękowania złożone na ręce organizatorek - od 10 lat są to: pani Mariola Farny i pani Agnieszka Marciniak. Obie panie zrewanżowały się podziękowaniami skierowanymi do członków jury, sponsorów oraz uczniów i ich opiekunów, bez których obchodzenie tak pięknego jubileuszu nie byłoby możliwe.
Od kilku lat nasi uczniowie systematycznie uczestniczą w tym konkursie recytatorskim, osiągając liczne sukcesy. W tym roku reprezentowały nas cztery dziewczęta – Julia Kruk z klasy IIIc, Justyna Szczepanik z IIb oraz Katarzyna Wawrzyńczak i Angelika Fątner z Ia. Ich rywalami byli gimnazjaliści z pięciu szkół. (Publiczne Gimnazjum w Widawie, Publiczne Gimnazjum w Buczku, Publiczne Gimnazjum w Kwiatkowicach, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku). W sumie do konkursowych zmagań przystąpiło dwudziestu jeden recytatorów.
Tym bardziej miło mi jest poinformować o tegorocznych sukcesach. II miejsce przyznane zostało Julii Kruk, na trzecim ex aequo uplasowały się Katarzyna Wawrzyńczak oraz Angelika Fątner, zaś Justyna Szczepanik otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Topolska oraz p. Małgorzata Gorzelak.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata GorzelakSpektakularny sukces historyków z Dobronia

22 marca 2016 roku, uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli historii, p. Moniki Pawełczyk i p. Wioletty Neugebauer, wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie wiedzy o Ustroju Polski - „Ustrój Polski w średniowieczu. Chrzest państwa polskiego i jego konsekwencje”. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i obejmował wiedzę z historii i religii, a jego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach. W szranki z naszą młodzieżą stanęło aż 49 uczestników reprezentujących 5 gimnazjów powiatu pabianickiego. Jury postanowiło przyznać 10 nagród, które zostały uroczyście wręczone laureatom 12 kwietnia 2016 roku, podczas powiatowej uroczystości z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski, obchodzonej w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Wśród zwycięzców było aż 8 uczniów z Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu. Najwyższy wynik i zarazem tytuł laureata uzyskał uczeń klasy Ia – Jakub Jach, który był najlepszy w powiecie. Tuż za nim na podium uplasowała się Justyna Wolna (IIIA). Patryk Stasiak (IIIB) i Mikołaj Łoś (IC) zajęli IV miejsce, Jakub Ropenga (IIIC)- VII miejsce, Krystian Nowakowski (IIIA) i Katarzyna Wawrzyńczak (IA) – IX miejsce oraz Adrian Wlazło (IIIC)- miejsce X. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów…

Monika PawełczykMatematyczny limeryk

W marcu 2016 roku nauczyciele matematyki ogłosili konkurs na matematyczny limeryk. Uczestnikiem konkursu mógł być każdy uczeń naszej szkoły, piszący wiersze o matematyce. Komisja przyznała nagrodę Aleksandrze Bednarkiewicz z klasy III c, która wykazała się dużym talentem twórczym. Poniżej zamieszczamy nagrodzony limeryk:

Matematyka ?

Ciągle matematyki się uczymy, choć nikt nam nie mówi,
w jakim celu to robimy.
Dlatego w wierszu mym wyjaśnię, dlaczego matematyka właśnie?
Matematyka królową nauk się zowie. A dlaczego?
Na to pytanie właśnie odpowiem.
Nikt by w kosmos nie poleciał, gdyby o liczbach i miarach
nic nie wiedział.
Nikt by nie wygrał w toto – lotka,
gdyby rachunku prawdopodobieństwa nie napotkał.
I jak wyglądałyby nasze podróże, bez wiedzy, jak odległości są duże?
Jak byśmy kredyty spłacali, gdyby ludzie procentów nie znali?
Jaki świat byłby bez geometrii, pełen zakrzywień i asymetrii?
A bez arytmetyki?
Najlepsze giełdy świata miałyby kiepskie wyniki.
Dlatego, jeżeli zechcesz kimkolwiek zostać,
musisz podstawom matematyki sprostać!


Aleksandra Bednarczyk
Klasa 3c

Młodzi konstruktorzy…

Na przełomie lutego i marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum, w ramach zajęć technicznych, przystąpili do kolejnej edycji wewnątrzszkolnego konkursu historyczno – technicznego „ I ty możesz zostać konstruktorem”.
Prace zostały wyeksponowane na wystawie, którą mogli obejrzeć uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice. Mogliśmy podziwiać różnorodne projekty, odznaczające się niezwykle precyzyjnym wykonaniem, często mające praktyczne zastosowanie. Wynalazki techniczne były oceniane przez uczniów klas II i III gimnazjum oraz pracowników szkoły. Najwyżej został oceniony projekt uczennic z klasy Ia – Julii Amoruso, Julii Piechoty, Julii Borowskiej oraz Kingi Wójcik. Dziewczęta wykonały stół do ping ponga. II miejsce otrzymali chłopcy z klasy Id : Adam Guminiak, Damian Medyński i Jakub Górny za projekt: „ Podsłuchiwacz”. III miejsce otrzymali chłopcy z klasy Ia – Dawid Kaczmarek, Kacper Jaksa oraz Jakub Jach, tworząc laptopa.
Dziękuję wszystkim, zwycięzcom oraz pozostałym wykonawcom projektów, za rzetelne i twórcze wywiązanie się z przydzielonych zadań.

Monika Pawełczyk

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja 2015

Dnia 9 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się finał gminnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcami w grupie gimnazjum zostali – I miejsce Justyna Wolna, II miejsce Justyna Szczepanik, III miejsce Marcin Jary oraz Krystian Nowakowski.
Dnia 16 marca 2015 r. trójka zwycięzców reprezentowała naszą szkołę w finale powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gratulujemy!
Organizatorzy przygotowali wiele wartościowych upominków dla zwycięzców i uczestników konkursu.
Uczniów do turnieju przygotowała p. Elżbieta Topolska.

Z Bezdan do Nieświeża

Bardzo miło nam poinformować, iż uczennica klasy II a- Aleksandra Sobieryn otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Z Bezdan do Nieświeża- podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
Celem czwartej edycji konkursu było ukazanie szeroko ujętych podróży Marszałka. Nasza Ola w ramach udziału w konkursie przygotowała piękną i bardzo szczegółową prezentacje multimedialną, w której ukazała miejsca ważne dla Piłsudskiego. Oglądając prezentację, można było przekonać się, że Józef Piłsudski był światowej sławy politykiem. Odwiedził większość kontynentów, a każda z tych podróży, nawet prywatna, była podyktowana interesem Polski. Wszystko co robił, robił dla swojej ukochanej Ojczyzny.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Oli.

Wioletta Neugebauer

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 14 kwietnia 2016 (czwartek) o godzinie 17.00

II Długoszowskie Powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie 2016
pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

Szkolna Liga Strzelecka w Publicznym Gimnazjum w Dobroniu po raz drugi zorganizowała II Długoszowskie Powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie 2016 pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu.
Dnia 18 marca 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Strzeleckie w KLUBIE STRZELECKIM „WALTER” w Pabianicach. W mistrzostwach wzięło udział 58 uczestników z 12 szkół.

Dnia 30 marca 2016 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy medale, dyplomy oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Dobroń Roberta Jarzębaka oraz Dyrektora szkoły Agnieszki Dolewy.

Turniej zorganizowała nauczycielka Publicznego Gimnazjum w Dobroniu – Elżbieta Topolska. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Petrykozach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Bychlewie.
Indywidualnie:
I miejsce Marta Plucińska SP nr 13 Pabianice, II miejsce Kinga Muszyńska SP nr 8 Pabianice, III miejsce Zuzanna Śpionek SP 14 Pabianice.

W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, II miejsce Publiczne Gimnazjum w Dobroniu, III miejsce Gimnazjum Wincentego a’Paulo w Pabianicach.
Indywidualnie:
W konkurencji PPN 10 – I miejsce Wiktoria Kubicka – GIM Dobroń, II miejsce Michał Krawczyk – GIM1 Pabianice, III miejsce – Weronika Legomina GIM1 Pabianice.
W konkurencji KPN 10 – I miejsce Karolina Plucińska – GIM1 Pabianice, II miejsce Marcin Jary – GIM Dobroń, III miejsce Patryk Stasiak – GIM Dobroń.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach, II miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach, III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach.
Indywidualnie:
W konkurencji PPN 10 – I miejsce Agnieszka Widz - II LO Pabianice, II miejsce Wiktor Jakubiec – ZS2 Pabianice, III miejsce – Konrad Jachimstal – ZS2 Pabianice.
W konkurencji KPN 10 – I miejsce Wojciech Włodarczyk - ZS2 Pabianice, II miejsce Jan Wypych – I LO Pabianice, III miejsce – Marcin Dziuba – I LO Pabianice.

Dziękujemy Pabianickiemu Klubowi Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju WALTER w Pabianicach za współorganizację II Długoszowskich Powiatowych Zawodów Strzeleckich 2016.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Dobroń Panu Robertowi Jarzebakowi za ufundowanie nagród dla uczestników II Długoszowskich Powiatowych Zawodów Strzeleckich 2016.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Elżbieta Topolska

Próbujesz ryzykujesz

W dniu 16 marca 2016 roku o godzinie 11:00 w auli Komendy Powiatowej Policji Pabianice odbył się turniej pt. „Próbujesz ryzykujesz’’ dotyczący popularyzowania wiedzy z zakresu dostępności i konsekwencji sięgania po różnego rodzaju używki. Do udziału w turnieju przystąpiła trzyosobowa drużyna pod opieką pedagoga szkolnego - Pani Wioletty Wojdyńskiej Kusiak złożona z uczennic klas drugich, w składzie: Beata Skupień, Aleksandra Wilczyńska, Justyna Szczepanik. Nasza grupa po zaciętej rywalizacji zajęła drugie miejsce w powiecie.
Kolejnym etapem turnieju jest przygotowanie, przy wsparciu pedagoga, w dowolnej formie zajęć dotyczących używek. Zostaną one do 16 kwietnia zaprezentowane klasom drugim. Zajęcia zakończą się testem wiedzy, który otrzyma każda drużyna. Następnie zostanie zdana relacja w formie pisemnej i dołączone do niej zdjęcia. Działania te pozwolą rozstrzygnąć drugi etap turnieju.
Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkich uczniów, a zwycięzcom gratulujemy.

Justyna Szczepanik

Pokochać Szekspira

Jak można nie kochać autora takich dramatów jak „Otello”, „Hamlet”, „Sen nocy letniej”, „Wiele hałasu o nic”…?
Szczególną miłością do tego Anglika zapałali nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach i pięć lat temu wpadli na pomysł, by w ciekawy i przyjemny sposób propagować twórczość Szekspira. Wymyślili konkurs recytatorsko-teatralny „Wiele hałasu o… Szekspira”.
Tegoroczna edycja odbyła się 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach. Miło mi zakomunikować, że nasi uczniowie z klasy IIIb Zuzanna Majda, Michał Porucznik, Patryk Stasiak odnieśli sukces, zajmując III miejsce. „Tylko trzecie?” – ktoś powie. Otóż warto w tym miejscu powiedzieć, że byliśmy jedynymi uczestnikami spoza stolicy powiatu. Poza tym był to nasz debiut w tej imprezie.
Scenopis na podstawie „Poskromienia złośnicy” stworzył p. Andrzej Antczak z niemałym udziałem trójki laureatów. Kostiumy, bardzo oryginalne i adekwatne do epoki, są autorstwa p. Ewy Kociołek, która na pewno w dużej mierze przyczyniła się do tego sukcesu. Do rywalizacji stanęło szesnaście zespołów i indywidualnych wykonawców. Byli to reprezentanci obu pabianickich liceów oraz trzech gimnazjów. Tym większe słowa uznania dla naszej trójki, że ze względu na gorący okres przygotowań do egzaminu końcowego odbyło się tylko kilka prób.

ŻyczeniaŻyczenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób i przyjaciół

życzy Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

III MIEJSCE DLA SIATKARZY

17.03.2016 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Drużyna naszego gimnazjum została poprowadzona do III miejsca przez p. Piotra Perka. Graliśmy w składzie: Patryk Stasiak, Michał Krenc, Krystian Nowakowski, Mateusz Trębacz, Marcin Jary, Jakub Karbowski, Dawid Kozieł, Mikołąj Konicki, Kacper Figarski, Łukasz Bohdanowicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

III MIEJSCE DLA SIATKAREK

16.03.2016 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Pierwszy mecz nasza drużyna grała z Gimnazjum nr 1. Niestety po ciężkiej walce ulegliśmy (2:1). Przegrana nie osłabiła ducha walki dziewcząt. Pokonaliśmy Gimnazjum z Lutomierska (2:0) oraz w meczu o trzecie miejsce wygraliśmy z Gimnazjum nr 3 (2:0).
Graliśmy w składzie: Anna Urbańska, Karolina Bączyk, Gaja Włodarczyk, Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Natalia Szalewska, Gosia Madej, Magda Drewniak, Martyna Bonikowska, Karolina Owczarz, Żaneta Ziętala, Anita Borowska, a opiekunem zespołu był p. Tomasz Sujecki.II TURNIEJ SPORTOWO – TANECZNY ZESPOŁÓW CHEERLEADERS

Dnia 15.03.2016 roku odbył się w Pabianicach Turniej Sportowo – Taneczny Zespołów Cheerleaders. Uczennice naszego gimnazjum po raz kolejny spisały się na medal, broniąc pierwszego miejsca.
Dziewczęta przez dwa tygodnie dzień w dzień przygotowywały się do występu. Oto zwycięski skład zespołu, którego opiekunem była p. Katarzyna Sujecka: Anna Urbańska, Natalia Krulik, Katarzyna Otomańska, Weronika Socha, Julita Szmytka, Karolina Owczarz, Sandra Janeczek, Agata Szerffel. Opiekunem zespołu była p. Katarzyna Sujecka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.IX edycja Turnieju Jednego Wiersza

8 marca na długo zapadnie w pamięci uczennicy naszej szkoły, Małgorzaty Madej. Właśnie wtedy odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu poetyckiego pt. „Życie w poezję zaklęte”.
Uczestnicy w wyznaczonym przez organizatorów czasie zobligowani byli do przesłania tekstu własnego wiersza, a następnie mieli go zaprezentować przed jury. Konkurs odbył się na dwóch poziomach: dla uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W obu grupach zwycięzca mógł być tylko jeden! Poziom konkursu, co zauważyła komisja, był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia przyznanego Małgosi, która usłyszała wiele ciepłych słów od jury. Jedynej gimnazjalistki uhonorowanej nagrodą! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Małgorzata Gorzelak

„Dyktando ekologiczne”

9. lutego 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyło się ogłoszenie wyników powiatowego konkursu ortograficznego „Dyktando ekologiczne”.
Od 16 lat uczniowie gimnazjum najlepiej stosujący w praktyce zasady ortograficzne startują w konkursowych szrankach. Młodzież, pisząc dyktando, poznaje jednocześnie zagadnienia związane z ochroną środowiska. Tegoroczny tekst konkursowy dotyczył pomników przyrody w województwie łódzkim i jak zwykle zwierał wiele pułapek ortograficznych.
W XVI edycji naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów. Wśród laureatów konkursu znalazła się jedynie Julia Piechota, która uplasowała się na drugim miejscu. Jest to najwyższy wynik osiągnięty przez ucznia naszej szkoły w historii „Dyktanda ekologicznego”.
Serdecznie gratulujemy dobrego startu wszystkim reprezentantom szkoły!

Małgorzata Gorzelak

Konsultacje

4 marca 2016 r. (piątek) w godz. 16.30 do 17.30 odbedą się konslutacje dla rodziców.

Od 16.30 do 17.00 - szkolenie dla rodziców uczniów klas 3 "Warunki przebiegu egzaminu, wyniki egzaminów próbnych".

Zapraszamy

Alfik Matematyczny

Dnia 25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, do którego nasi uczniowie przystąpili po raz trzeci. W matematycznej rozgrywce wzięło udział około 62 tys. uczestników. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Łowimy Talenty realizowany przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Łódzkiej i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów naszego gimnazjum. Dyplomy i nagrodę za najwyższe wyniki otrzymali:
1) Antoni Jończyk z klasy 3c – uzyskał 9 miejsce w województwie
2) Julia Borowska z klasy 1a – uzyskała 47 miejsce w województwie
3) Bartosz Pietrzak z klasy 2a – uzyskał 62 miejsce w województwie
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo. Zwycięzcom gratulujemy!

M. W.

Wyróżnienie dla „Niezwyczajnych”

28 stycznia Teatr „Niezwyczajni” z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu oraz Gminny Środowiskowy Teatr Profilaktyczny „Metamorfoza” zagościli na scenie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi, aby zaprezentować sztukę „Złodzieje czasu” na IX Przeglądzie Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych. Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. O doniosłości tego wydarzenia kulturalnego świadczy fakt, iż tegoroczna edycja konkursu nosząca tytuł „ Na karuzeli zdarzeń” była objęta honorowym patronatem Teatru Powszechnego w Łodzi. Obejrzeliśmy dziesięć sztuk teatralnych o różnorodnej tematyce. Nasz teatr zaprezentował opowieść o „Złodziejach czasu”. Naszym celem było skłonić odbiorców do refleksji, tym razem, nad swoim życiem – brakiem czasu i jego pojmowaniem przez dzisiejsze społeczeństwo. Czy uda się głównej bohaterce uratować świat od zagłady a Szarych Panów doprowadzić do unicestwienia? Odpowiedź na to pytanie, widz uzyskał, wsłuchując się w tekst sztuki oraz bacznie obserwując ruch sceniczny młodych aktorów: Julii Amoruso, Julii Borowskiej, Weroniki Kusiak, Katarzyny Wawrzyńczak, Szymona Olecha, Julii Kruk, Angeliki Fątner, Kacpra Figarskiego, Dawida Gołębiowskiego, Zuzanny Majdy, Oliwii Mikołajczyk, Julii Piechoty, Kingi Wójcik, Nikodema Pręcikowskiego, Julii Pałygi, Barnaby Karbownickiego, Natalii Danych, Patrycji Kardas, Justyny Szczepanik, Pauliny Szczepanik, Patrycji Grąckiej, Mikołaja Łoś, Weroniki Latkowskiej, Natalii Paszkiewicz, Julii Kubik, Julity Szmytka, Patrycji Marciniak.
Komisja Konkursowa przyznała zespołowi teatralnemu – WYRÓŻNIENIE. To owoc naszej wspólnej, ciężkiej pracy nie tylko aktorskiej ale i organizacyjnej. Warto podkreślić, iż dla wielu członków zespołu, to było pierwsze spotkanie z teatrem, które mam nadzieję przerodzi się w pasję…

Gratulacje!

Monika PawełczykFinaliści Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie

Trzej uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu: Michał Krenc, Patryk Stasiak oraz Krystian Nowakowski przez kilka tygodni zgłębiali tajniki wiedzy politycznej, społecznej, gospodarczej, przygotowując się do Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie, corocznie organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Pomyślnie zaliczyli eliminacje szkolne, kwalifikujące do uczestnictwa w zaplanowanych na dzień 26 stycznia 2016 roku eliminacjach rejonowych. Godnie reprezentowali naszą szkołę w województwie, uzyskując tytuł Finalisty Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie. Przed nimi ostatni etap konkursu. Tym razem powalczą o tytuł laureata…

Życzę powodzenia i wytrwałości…

Monika Pawełczyk

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 27 stycznia 2016 r. (środa)

17.00 – 17.15 Zebranie ogólne – korytarz dolny

17.15 – 17.45 Zebranie z wychowawcami w klasach

17.45 – 18.45 Konsultacje rodziców z nauczycielami

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

1 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
1 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
1 C - w/z Wioletta Neugebauer - sala nr 6
1 D - Anna Maliszak - sala nr 8

2 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
2 B - Piotr Szela - sala nr 7
2 C - Edyta Binder - sala nr 9

3 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 1
3 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
3 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

Szkolna Liga Strzelecka najlepsza w województwie!

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dobroniu odnieśli kolejny sukces. 5 grudnia 2015 r. w pabianickim Klubie Strzeleckim „WALTER” odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „USTRZEL GWIAZDKĘ” pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic.

Na poziomie szkół gimnazjalnych
I miejsce zajęła drużyna I w składzie: Wiktoria Kubicka 3c, Julia Kruk 3c, Tadeusz Staszek 3c, Marcin Jary 3c.

III miejsce zajęła drużyna II w składzie: Sandra Sawicka 2c, Patryk Stasiak 3b, Weronika Latkowska 1d, Michał Minias 1d.

Indywidualnie w konkurencji- pistolet najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce – Wiktoria Kubicka 3c
II miejsce – Sandra Sawicka 2c
VII miejsce – Julia Kruk 3c
X miejsce – Weronika Latkowska 1d

Indywidualnie w konkurencji- karabin najlepsze wyniki osiągnęli:
II miejsce – Patryk Stasiak 3b
V miejsce – Tadeusz Staszek 3c
X miejsce – Michał Minias 1d
XI miejsce – Marcin Jary 3c

Opiekunem jest pani Elżbieta Topolska.Życzenia

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli,
Świat ma dziś świąteczny blask...


Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju
oraz realizacji osobistych zamierzeń.


Dyrektor,
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza
w Dobroniu


Projekt „Na cyfrowej fali uczeń się doskonali”

Od września bieżącego roku grupa inicjatywna „Multimedialni” działająca przy Zespole Szkół w Dobroniu realizuje projekt „Na cyfrowej fali uczeń się doskonali” w ramach programu „Działaj lokalnie 2015” dofinansowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ogólnym celem projektu było stworzenie dla młodzieży lepszych warunków do zdobywania wiedzy. W ramach tego została zakupiona i zamontowana w pracowni nr 1 tablica multimedialna, projektor, laptop wraz z oprogramowaniem. W dniu 7 grudnia 2015r. odbyła się prezentacja możliwości zakupionego sprzętu. Pani Dyrektor Agnieszka Dolewa serdecznie przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Dobroń p.Roberta Jarzębaka, wiceprzewodniczących Rady Gminy Dobroń p.Monikę Wolną i p.Tadeusza Różańskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem” p.Annę Dolewę i koordynatora projektu „Działaj lokalnie” p.Monikę Marks. Podczas lekcji matematyki, z klasą 3a i p.Agnieszką Jarzębak, można było zobaczyć m.in. krótki film o tym jak powstają bryły obrotowe, porysować bryły za pomocą dostępnych programów, poznać możliwości jakie dają nowoczesne technologie w nauczaniu. Uczniowie jak i goście bardzo chętnie uczestniczyli w prezentacji. Zakupiony sprzęt planujemy wykorzystać przez dzieci na lekcjach do zdobywania wiedzy, ale także do prowadzenia zebrań z rodzicami czy szkoleń dla nauczycieli i rodziców.Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 9 grudnia 2015 r. (środa)

17.00 – 17.40 Zebranie z wychowawcami w klasach

17.40 – 18.40 Konsultacje z nauczycielami

Awans do półfinałów w piłce ręcznej dziewcząt

12 listopada 2015r. odbyły się wojewódzkie półfinały w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze dziewczęta w składzie : Natalia Małek, Gaja Włodarczyk, Weronika Dolewa, Martyna Dolewa, Małgorzata Madej, Natalia Szalewska, Weronika Jatczak, Magda Drewniak, Aleksandra Wilczyńska, Karolina Owczarz, Natalia Krauzowicz, Martyna Bonikowska, Kasia Otomańska, Patrycja Maląg, Weronika Maląg wywalczyły drugie miejsce, przegrywając z Gimnazjum nr 1 ze Zgierza. To wielki sukces dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.Wolna, niepodległa ...

10 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Dobroń p. Robert Jarzębak; prezes Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych p. Tadeusz Żurawski, zarząd koła oraz członkowie.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu. Następnie panie: Wioletta Neugebauer i Monika Pawełczyk (nauczycielki historii) przedstawiły słowo wstępne związane z utratą przez Polskę niepodległości. W dalszej części uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem p. Janiny Lewandowskiej. Kolejnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez klasę II A oraz p. Monikę Pawełczyk. Przepiękna gra szkolnych aktorów, a także profesjonalnie przygotowane prezentacje spowodowały, że wielu z nas uroniło łezkę. Wielkie pochwały należą się naszym aktorom, którzy przenieśli nas w trudny czas rozbiorów, powstań, rusyfikacji i germanizacji. Na koniec podkreślili, jak ważna jest wolność i nasza patriotyczna postawa. Wszyscy musimy pamiętać, że mamy dług wobec wielu pokoleń Polaków, którzy walczyli o WOLNĄ, NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ - chwała Im za to!

11 listopada 2015 r., jak co roku, nasz poczet sztandarowy pod opieką p. Wioletty Neugebauer brał udział w uroczystościach gminnych obchodów Dnia Niepodległości. Wraz z p. dyrektor Agnieszką Dolewą uczestniczyliśmy w złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Dobroniu. Następnie przeszliśmy do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza święta dla upamiętnienia tego ważnego święta.

Wioletta NeugebauerWspaniały występ naszych szczypiornistek

5 listopada 2015r. zapadnie naszym szczypiornistkom na długo w pamięci, gdyż odniosły wieki sukces, zajmując 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gimnazjów w piłce ręcznej dziewczyn. Dziewczęta pokonały w drodze po złoto Gimnazjum nr 1 z Pabianic (8:5), Gimnazjum nr 3 z Pabianic (9:7) oraz Gimnazjum z Ksawerowa (5:0). Trzeba również podkreślić, że były to najlepsze drużyny z powiatu pabianickiego.
Nasze gimnazjalistki po raz pierwszy brały udział w zawodach piłki ręcznej, reprezentując Publiczne Gimnazjum w Dobroniu. Nasze „złotka” w składzie: Natalia Małek, Gaja Włodarczyk, Weronika Dolewa, Martyna Dolewa, Małgorzata Madej, Natalia Szalewska, Weronika Jatczak, Magda Drewniak, Aleksandra Wilczyńska, Karolina Owczarz, Natalia Krauzowicz, Martyna Bonikowska, Kasia Otomańska, Patrycja Maląg przygotowywał do zawodów p. Tomasz Sujecki - nauczyciel wychowania fizycznego.
Wygrana w Mistrzostwach Powiatu zapewniła naszym uczennicom awans do półfinałów wojewódzkich w Zgierzu.IV MIEJSCE DLA SZCZYPIORNISÓW Z GIMNAZJUM

4 listopada 2015r. w Powiatowej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. W turnieju drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Eryk Chaczatrian, Daniel Otomański, Mateusz Trębacz, Patryk Stasiak, Jakub Karbowski, Igor Pręcikowski, Marcin Owczarz, Michał Porucznik, Marcin Porucznik, Michał Kręc, Krystian Nowakowski, Borys Szylberg, Jakub Kania, Kacper Figarski zajęli IV miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

„Zdrowo jem, zdrowo żyję”

„Zdrowo jem, zdrowo żyję” to hasło, które przyświeca akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W ostatnim tygodniu października zakończył się pierwszy etap działań promujących zdrowe odżywianie. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali plakaty o zdrowym żywieniu i stylu życia, które zostały ocenione przez jury w składzie: pani Topolska, pani Woźna i pani Jarzębak. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1B, drugie miejsce klasy 2A i 3C ex aequo, a trzecią lokatę klasa 1C. Wszystkim klasom zostały przyznane punkty, które pojawiły się na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie konkursu na plakat o zdrowym żywieniu, została przygotowana wystawa prac uczniowskich. Na jej tle klasy prezentowały się podczas symbolicznej konsumpcji owoców, warzyw i produktów ekologicznych. Zarówno prace uczniów, jak i spożywanie zdrowej żywności zostały uwiecznione na fotografiach, tak aby były później dla uczniów i nauczycieli miłą pamiątką z tego wydarzenia.
Konkurs na plakat pt. „Zdrowo jem, zdrowo żyję” jest częścią programu Tesco dla szkół, pt. „Przyszłość na talerzu”, w którym nasza szkoła uczestniczy w roku szkolnym 2015/2016. Program ten jest dopełnieniem projektu Ministerstwa Zdrowia, mającego na celu walkę z otyłością i niezdrowym odżywianiem wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowych nawyków w ciekawy i niestandardowy sposób.

Edyta BinderINTEGRACYNE SPOTKANIE „KULINARNI ODKRYWCY”

W poniedziałek 26 października w SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM w ŁASKU odbyło się integracyjne spotkanie pod hasłem „KULINARNI ODKRYWCY”. Celem tego spotkania było rozwijanie umiejętności kulinarnych młodzieży, odkrywanie nowych smaków, a co najważniejsze wzajemna integracja młodzieży i dobra zabawa.
Wzięli w nim udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łasku, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łasku, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łasku, Publicznego Gimnazjum im. Ks. J. Długosza w Dobroniu, Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Łasku wraz z opiekunami: Anną Pęciak, Marzeną Wiktorowską, Wioletą Wojdyńską - Kusiak, Karoliną Makarewicz. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwały panie: Małgorzata Cieślewicz, Katarzyna Malec i Bogusława Gajda. W warsztatach uczestniczyła również STAROSTA ŁASKU - PANI TERESA WESOŁOWSKA.
Gośćmi specjalnymi byli kucharze z COLUMNA MEDICA – PAN MACIEJ ROGOWSKI I MARIUSZ KUNCE. Panowie w sposób profesjonalny zdradzili nam wiele tajników tradycyjnej polskiej kuchni i nie tylko. Wspólnie z młodzieżą przygotowywali naleśniki na różne sposoby, ciasto śliwkowo- jabłkowe oraz włoskie antipasti. Wszystkie potrawy doskonale się prezentowały i świetnie smakowały. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów, książeczek z przepisami oraz degustacją wszystkich przygotowanych dań. Atmosfera w czasie kulinarnych integracji była wyśmienita.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W SPOTKANIU!!!Konsultacje

Konsultacje rodziców z nauczycielami odbędą się
29 października 2015 r. (czwartek) w godzinach 17.00 – 18.00


- Agnieszka Jarzębak - sala nr 1
- Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
- Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
- Andrzej Antczak - sala nr 4
- Anna Maliszak - sala nr 5
- Monika Włodarczyk - sala nr 6
- Piotr Szela - sala nr 7
- Wioletta Neugebauer - sala nr 8
- Edyta Binder - sala nr 9
- Marzena Wartalska - sala nr 10
- Lucyna Szubert - sala nr 11
- Monika Pawełczyk - sala nr 12
- Elżbieta Topolska - sala nr 13

Pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

ZBIÓRKA POŻYWIENIA

PROSZĘ WSZYSTKICH Uczniów, Nauczycieli
oraz Innych Pracowników SZKOŁY
o wsparcie akcji
Serce Dla Zwierząt!
ZBIÓRKA POŻYWIENIA
dla psów i kotów ze schroniska w Pabianicach
rozpocznie się 19 października a zakończy 16 grudnia!POTRZEBNE SĄ:
• sucha karma
• kasza
• makaron
• ryż                                                                           

Anna Piech

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października b.r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z symbolicznym przyjęciem pierwszoklasistów do grona uczniów Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu. Tego dnia na ręce wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zostały złożone kwiaty wraz z podziękowaniami i serdecznymi życzeniami. Po humorystycznym przedstawieniu, wyjaśniającym skąd wziął się nauczyciel, przygotowanym przez Szkolne Koło Caritas, miały miejsce liczne konkurencje zorganizowane przez Samorząd Uczniowski specjalnie dla pierwszaków. Musieli oni wykazać się refleksem, kreatywnością, pomysłowością i znajomością swoich wychowawców. Tego dnia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, mając za świadków całą społeczność gimnazjum i zaproszonych gości.
Swoją obecnością zaszczycili nas wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak i miejscowy proboszcz ks. Sławomir Klich, za co serdecznie dziękujemy. Na zakończenie uroczystość uświetnił występ chóru pod przewodnictwem pani Janiny Lewandowskiej oraz solowe występy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły.

Ola SRadzie Pedagogicznej i Pracownikom
Zespołu Szkół
im. ks. Jana Długosza w Dobroniu
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wytrwałości, satysfakcji
oraz wielu osobistych, zawodowych
i życiowych radości


życzy
Dyrektor,
Rada Rodziców
oraz Uczniowie
Zespołu Szkół
im. ks. Jana Długosza w Dobroniu


Spektakl „Narkoman”

Spektakl „Narkoman” w wykonaniu aktorów z Teatru Króla z Łodzi, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Twórcy tego przedstawienia podjęli bardzo trudny temat. Przedstawili parę dni z życia młodego człowieka. Gabriel – główny bohater, z kilku powodów sięga po narkotyki. W spektaklu ukazane zostały relacje chłopca mamą i kolegami. Podczas całej sztuki teatralnej toczyła się walka o duszę Gabrysia. Za jego plecami Anioł i Diabeł próbowali nakłonić go do wybrania sugerowanej przez nich drogi życia. Spektakl oceniam jako zaskakujący, ale wiarygodnie przedstawiający problemy współczesnej młodzieży.
Mogą one nagle dotyczyć każdego. Nawiązany przez aktorów kontakt i rozmowy z widownią w trakcie spektaklu nakłoniły, moim zdaniem, młodych widzów do rozmyślań na temat własnych wartości i celu życia.
Za realizację tego przedsięwzięcia dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Dobronia.

wkSzkolne Koła Caritas na Dzień Papieski 2015

W niedzielę, 11 października 2015 roku z okazji Dnia Papieskiego wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.
Niech te słodkości wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów oraz rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Kremówki papieskie będą dostępne w 40 parafiach w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Kremówki to wypiek Cukierni Dybalski. W niedzielę rozprowadzimy 12,5 tysiąca ciastek.

ZAPRASZAMY

wk

VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

W dniu 1 października 2015 roku odbył się VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie oraz opiekunowie mieli możliwość wyboru jednej z dwóch tras: pierwsza rozpoczynała się od skrzyżowania ulic Warszawskiej i Wycieczkowej (5 km), druga natomiast miała swój początek na skrzyżowaniu ulic Strykowskiej i Inflanckiej (9 km). Nasz zespół tym razem wybrał pierwszą propozycję. Metą obu szlaków była siedziba Klasztoru Ojców Franciszkanów w Łagiewnikach , tam spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z innych szkół. Szczególnie ucieszył nas widok wolontariuszy z Gimnazjum nr 3, z którymi zaprzyjaźniliśmy się podczas zjazdu młodzieży SKC w Rzeszowie (12-13.09.2015 r.)
Po zakończeniu rajdu została odprawiona msza święta polowa. Oprawę liturgiczną zapewnił zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Po mszy na przybyłych wolontariuszy i nauczycieli czekał ciepły posiłek oraz słodkie bułki. Całość imprezy uświetnił występ grupy z Signum Polonicum, która przedstawiła dzieciom i młodzieży dawne obyczaje, a także sposoby prowadzenia walk husarii i rycerstwa. W późnych godzinach popołudniowych zmęczeni, ale w świetnych humorach, wróciliśmy do Dobronia.

wkEuropejski Dzień Języków Obcych

We wtorek 28 września br. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przygotowana została gazetka na korytarzu szkolnym dotycząca nauki języków obcych, ich znaczenia w naszym życiu i celowości poznawania. Wśród licznych zdjęć i rysunków propagujących naukę języków, można przeczytać informacje o genezie Europejskiego Dnia Języków. Gazetkę przygotowali uczniowie wspólnie z Panią A. Maliszak.
W tym dniu, dla pokreślenia jego wyjątkowego charakteru, nauczyciele języków obcych przeprowadzili lekcje tematyczne. Uczniowie wymieniali się informacjami na temat krajów europejskich w języku angielskim i niemieckim. Dodatkowo ogłoszony został konkurs przez Panią B. Zajączkowską i E. Binder, który polegał na przygotowaniu przez uczniów poszczególnych klas plakatu prezentującego wybrany kraj europejski. Na plakacie należało umieścić informacje kulturowe, obyczajowe, symbole, flagi oraz ciekawostki dotyczące wylosowanego kraju europejskiego. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy z naszej szkoły. Najlepiej jury oceniło plakat klasy 3c, drugie miejsce zajęła klasa 2a, a na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 1b.
Wszystkim uczniom za udział w obchodach tego dnia i zaangażowanie dziękujemy.

Edyta BinderKolejny udany turniej sportowy

Dnia 21.10.2015r. w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu tenisa stołowego. Uczennice naszego gimnazjum wywalczyły III miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli V miejsce. Do zawodów tenisa stołowego uczniów przygotował p. Tomasz Sujecki.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom szkoły.

Sukces indywidualny i drużynowy

18 września 2015 roku odbył się XVI Wrześniowy Bieg Przełajowy. Wszyscy uczniowie biorący udział w tych zawodach uplasowali się na wysokich miejscach, ale największą niespodziankę sprawiły nam dziewczęta z klasy IIa – Weronika Dolewa, która zajęła V miejsce oraz Martyna Dolewa VI miejsce. Trzeba zaznaczyć, że w biegach przełajowych wzięło udział 134 uczestników z gimnazjów: 73 zawodniczki i 61 zawodników. Nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopcy uzyskali miejsce IV.
Dziewczęta, zajmując wysokie miejsca, zakwalifikowały się do Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami byli: p.Tomasz Sujecki, p.Piotr Perek, p.Katarzyna Sujecka.Odznaczenie sztandaru

15 września 2015 r. odbyła się w gmachu Publicznego Gimnazjum im. księdza Jana Długosza ważna uroczystość. Tego dnia gościli u nas członkowie Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych na czele z prezesem panem Tadeuszem Żurawskim.
Goście przybyli do gimnazjum w celu dokonania odznaczenia sztandaru oraz Wójta Gminy Dobroń pana Roberta Jarzębaka, Dyrektora gimnazjum pani Agnieszki Dolewy oraz nauczyciela historii pani Wioletty Neugebauer. Przyznanie odznak „Za zasługi dla ZKRP i BWP„ to uznanie działalności w/w osób na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego tradycji. Należy nadmienić, że nie byłoby tych odznaczeń, gdyby nie doskonała współpraca na linii kombatanci - Wójt Gminy Dobroń - gimnazjum.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy każdego dnia inspirują nas do pracy mającej na celu krzewienie polskiej historii, tradycji, miłości do Ojczyzny oraz szacunku dla bohaterów walki o wolną, niepodległą Polskę.

Wioletta NeugebauerZebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 21 września 2015 r. (poniedziałek)

17.00 – 17.15 Zebranie ogólne – korytarz dolny

17.15 – 17.45 Zebranie z wychowawcami w klasach

18.00 – Spotkanie Rady Rodziców

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

1 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
1 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
1 C - Monika Włodarczyk - sala nr 6
1 D - Anna Maliszak - sala nr 8

2 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
2 B - Piotr Szela - sala nr 7
2 C - Edyta Binder - sala nr 9

3 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 1
3 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
3 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września pierwszy dzwonek znów powitał uczniów naszej szkoły. To znak, że nastał koniec błogiego lenistwa i już czas powitać NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Z uśmiechem na twarzy powitała nas pani Dyrektor Agnieszka Dolewa, która po krótkiej przemowie przedstawiła nowych nauczycieli. Następnie Małgosia i Gaja, nasze prowadzące, przypomniały uczniom nazwiska wychowawców, którzy po chwili spotkali się ze swoimi wychowankami w pracowniach.
Wszystkim uczniom, a szczególnie pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników. Poniższa sentencja niech będzie Waszym drogowskazem, mantrą na ten rok szkolny.

"Jesteś projektantem swojego przeznaczenia. Jesteś jego autorem. Sam piszesz historię. Pióro tkwi w Twoim ręku, a wynik zależy od tego, co wybierzesz".

Małgorzata Gorzelak

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

• UROCZYSTA MSZA ŚW. O GODZINIE 8.00
• PO MSZY ŚW. ROZPOCZĘCIE W BUDYNKU SZKOŁY

DOWÓZ NA MSZĘ NA GODZINĘ 8.00

AUTOBUS 1:
• 7.00 Z POLESZYNA - ORPELÓW 7.10 - KOLUMNA 7.20
• 7.35 WINCENTÓW, MARKÓWKA, SZCZERKI

AUTOBUS 2:
• 7.00 – MORGI, BROGI, LDZAŃ
• 7.25 RÓŻA
• 7.30 MOGILNO
• 7.35 MOGILNO MAŁE/DOBROŃ DUŻY

AUTOBUS 3:
• 7.00 CHECHŁO DRUGIE
• 7.25 PABIANICE, CHECHŁO PIERWSZE

ODWÓZ PO UROCZYSTOŚCI W SZKOLE O 10.45 - AUTOBUSY NR 1,2,3

Godzina: 00:17

Szkoła realizowała projekt "Ścieżka zdrowia - zdrowa i sprawna młodzież". Zadanie współfinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM"


Projektu „Tydzień dla Ziemi pod hasłem woda i powietrze - cykl zajęć proekologicznych…” realizowany przez uczniów Gimnazjum w DobroniuStrona "Trzy Dęby" została stworzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Dobrońskie Dęby Pamięci"W 2008 r. szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona została w komputery PC Windows Vista.Copyright by Maksym Prusisz, Przemysław Tomaszewski, Joanna Słabiak-Szela, Piotr Szela - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna