Menu
Dzwonki
1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
PRZERWA OBIADOWA
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40
8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30Szkolny Zestaw Podręczników

Szkolny Zestaw Podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016
w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu
 • Szkolny Zestaw Podręczników                                                                                  Pobierz
 • Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych

  Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się dnia 3 VII 2015 r. (piątek) o godz. 17.00

  AUTOBUSY – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  DOWÓZ NA MSZĘ NA GODZINĘ 8.00
  AUTOBUS 1:
  • 7.00 Z POLESZYNA /ORPELÓW 7.10, KOLUMNA 7.20
  • 7.35 WINCENTÓW, MARKÓWKA, SZCZERKI

  AUTOBUS 3:
  • 7.00 CHECHŁO DRUGIE
  • 7.25 PABIANICE, CHECHŁO PIERWSZE

  AUTOBUS 2:
  • 7.00 – MORGI, BROGI, LDZAŃ
  • 7.25 RÓŻA
  • 7.30 MOGILNO
  • 7.35 MOGILNO MAŁE/DOBROŃ DUŻY

  ODWÓZ PO MSZY DO SZKÓŁ:
  AUTOBUS 3: O 9.00 PO MSZY DO CHECHŁA
  AUTOBUS 1: O 9.00 PO MSZY DO SP MOGILNO

  ODWOZY PO UROCZYSTOŚCIACH W SZKOŁACH:
  Z SP MOGILNO O 10.30 – AUTOBUS NR 1 I NR 2
  Z SP DOBROŃ – O 10.30 – AUTOBUS NR 3
  Z GIMNAZJUM – O 12.00 AUTOBUSY NR 1,2,3

  Konkurs „40cm ponad chodnikami”

  W maju br. uczennice naszego gimnazjum: Marta Mądrakowska, Natalia Presińska, Zuzanna Majda i Emila Rykała wzięły udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym „40cm ponad chodnikami”, czyli świat widziany oczami psa.
  Konkurs organizowany był przez łódzką Fundację Świat z 4 oraz Technikum Edukacji Innowacyjnej. Dziewczęta pod kierunkiem p. Joanny Słabiak-Szeli przygotowały do konkursu fotografie przedstawiające rzeczywistość z psiej perspektywy. W konsekwencji wszystkie nasze uczestniczki zakwalifikowały się do finału, natomiast Marta Mądrakowska otrzymała tytuł laureatki konkursu.
  Dnia 28 maja br. w Łodzi w siedzibie jednego z organizatorów, odbyła się gala finałowa wręczenia nagród laureatom i finalistom. Ponieważ dziewczęta wraz z opiekunem p. J. Słabiak-Szelą nie dotarły na galę, gala „przyjechała” do nich. Dnia 1 czerwca przedstawiciele fundacji na forum całej szkoły wręczyli naszym zwyciężczyniom atrakcyjne nagrody rzeczowe. Laureatka konkursu Marta Mądrakowska otrzymała m.in. dysk zewnętrzny oraz szereg przydatnych gadżetów. Jedną z nagród przeznaczoną dla laureata był udział całej klasy w zajęciach warsztatowych prowadzonych w myśl ustawy o ochronie zwierząt.
  16 czerwca br. klasy 2B i 2A wzięły udział w prozwierzęcych warsztatach, na których poznali m.in. zasady opieki i wychowania czworonoga, mechanizmy powstawania bezdomności zwierząt oraz mechanizmy ich adopcji. W trakcie zajęć uczestnicy rozwijali swoją empatię, uczyli się prawidłowych zachowań w stosunku do zwierząt. Mieli okazję poznać mowę ciała psów, które przybyły na spotkanie. Zajęcia trwały ponad 2 godziny lekcyjne. Niektórzy uczniowie podeszli do zajęć nieufnie, nawet z nieukrywaną dozą niechęci. Jednak z upływem czasu i w miarę jak przechodzili przez kolejne ćwiczenia, zmieniali swoje nastawienie, a ich pierwotna obojętność przeradzała się w ciekawość i zaangażowanie. Na koniec zajęć zadawali mnóstwo pytań prowadzącym i bez entuzjazmu opuszczali pracownię. Nie wiadomo, czy dlatego, że czuli niedosyt wiedzy, czy dlatego, że żal im było rozstawać się z niezwykle sympatycznymi prowadzącymi. A może chodziło o jedno i drugie? Jednym słowem zajęcia wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu weźmie udział jeszcze więcej osób i może znów doczekamy się laureata i tym samym, weźmiemy udział w kolejnych warsztatach.

  ZESPÓŁ SZKOLNY CABOOM W MOGILNIE

  Dnia 31 maja 2015 roku zespół szkolny „CABOOM” wystąpił podczas Festynu w Mogilnie. W pokazie tanecznym wzięły udział: Natalia Sworzyńska, Karolina Lewandowska, Weronika Piątkowska, Natalia Sworzyńska, Anna Krzysztofik, Zuzanna Sójka, Natalia Krulik. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałego występu.
  NIETYPOWE ZEBRANIE W GIMNAZJUM

  26 maja 2015r zebranie dla rodziców rozpoczęły występy taneczne. Gimnazjaliści do pokazów przygotowywali choreografię podczas zajęć artystycznych. Zaprezentował się również szkolny zespół „CABOOM”, który wywalczył pierwsze miejsce na turnieju taneczno – sportowym w Pabianicach oraz wystąpił podczas Maratonu DOZ w Atlas Arenie. Układy przygotowała p. Katarzyna Sujecka.
  Sukces Kasi i Kingi

  25 maja 2015 r. na boisku „Businki” w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział Katarzyna Dychto oraz Kinga Królik. Uczennice pod opieką p. Katarzyny Sujeckiej wywalczyły I miejsce. Gimnazjalistki zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w czerwcu 2015 r.


  Potyczki matematyczne 2014/2015

  Dnia 19 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Buczku odbyły się Międzygminne Potyczki Matematyczne. Organizatorami konkursu byli wójt gminy Buczek-Bronisław Węglewski oraz Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. W zmaganiach matematycznych udział wzięło 200 uczniów z 16 szkół podstawowych i 9 gimnazjów. Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu, który składał się z czterech zadań otwartych.
  Publiczne Gimnazjum w Dobroniu reprezentowała siedmioosobowa grupa uczniów w składzie: Małgorzata Madej (IA), Gaja Włodarczyk (1A), Bartosz Pietrzak (1A), Natalia Pintera (2C), Karolina Bączyk (2A), Paulina Pisarek (2A), Maja Bączyk (3A). Opiekunami naszych zawodników były: pani Marzena Wartalska oraz pani Lucyna Szubert. Tegoroczne testy okazały się być wyjątkowa trudne dla naszej młodzieży. Nie zajęliśmy miejsca na podium, natomiast wyróżnienie zdobył nasz pierwszoklasista - Bartosz Pietrzak.
  Uczestnicy zmagań matematycznych w trakcie oczekiwania na wyniki, mogli skorzystać z siłowni, wziąć udział w zajęciach orgiami, czy wreszcie posilić się w szkolnej stołówce. Sponsorem nagród w konkursie był wójt gminy Buczek. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z królową nauk.

  Gaja Włodarczyk

  II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

  W tym roku szkolnym odbył się II Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych i drugich. Do zmagań konkursowych przystąpiły reprezentacje klas w 5 osobowych składach. Zadania konkursowe nie były łatwe, ale uczniowie pracowali bardzo wytrwale – nikt nie zrezygnował przed czasem. Po ocenieniu prac najlepszy wynik w konkursie osiągnęli:

  klasy 1

  1 miejsce Gaja Włodarczyk 1a
  2 miejsce Wiktor Janczak 1a
  3 miejsce Natalia Danych 1c

  klasy 2

  1 miejsce Jakub Ropenga 2c
  2 miejsce Natalia Pintera 2c
  3 miejsce Karolina Bączyk 2a i Kamil Dymecki 2c

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości obliczania i rozwiązywania równań na tak dobrym poziomie i życzymy, aby doskonalili swoje umiejętności matematyczne.

  aj i mw

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY „LWIĄTKO 2015”

  W marcu w naszej szkole po raz kolejny jak co roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2015”. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Na pomysł, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Konkurs organizowany jest na terenie Polski od 2003 przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, nasza szkoła bierze w nim udział od 2 edycji czyli od 2004 r. Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIc Antoni Jończyk otrzymał wyróżnienie w tymże konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

  aj

  POWAŻNY WYSTĘP ZESPOŁU „CABOOM”

  Dnia 18.04.2015r uczennice naszego gimnazjum zaprezentowały się w układzie tanecznym podczas Maratonu Łódzkiego. To był zaszczyt wystąpić podczas tak ogromnej imprezy sportowej w Atlas Arenie Łódź.
  Zespół zaprezentował swój program artystyczny przed dekoracją oraz po dekoracji zawodników. Dziewczęta były również hostessami podczas wręczania nagród zwycięzcom. Po występie dziewczęta mogły wziąć udział w zjeździe tyrolskim liczącym ponad 100 metrów między trybuną wysoką a trybuną VIP.
  Układ oraz choreografia przygotowana była specjalnie na tę uroczystość przez p. K. Sujecką.

  p>


  PTAKI PABIANIC I OKOLIC - III MIEJSCE

  W dniu 15.04.2015 r. w MOK-u w Pabianicach odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ornitologiczny organizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury i Muzeum Miasta Pabianic. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i powiatu pabianickiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test otwarty składający się z 20 pytań, rozpoznawali gatunki ptaków ze zdjęć oraz po śpiewie. Uczennice z klasy III B naszego gimnazjum: Ania Krzysztofik, Maja Bączyk i Monika Strzelec, pod opieka p. Piotra Szeli, zdobyły III miejsce w kategorii gimnazjów. W nagrodę dziewczyny otrzymały dyplomy i książki „Ptaki w Polsce. Spotkania z przyrodą”. Nasze gimnazjum reprezentowali jeszcze Emila Rykała, Michalina Rzepkowska i Hubert Czajkowski.
  Gratulujemy wygranej!

  Piotr Szela

  Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 26 maja 2015 r. (wtorek)

  17.00 – 17.15 Zebranie ogólne – korytarz górny

  17.15 – 17.45 Zebranie z wychowawcami w klasach

  17.45 – 18.45 Konsultacje z nauczycielami wg harmonogramu

  Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

  1 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  1 B - Piotr Szela - sala nr 7
  1 C - Edyta Binder - sala nr 9

  2 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
  2 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
  2 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

  3 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  3 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  3 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

  Konsultacje rodziców z nauczycielami odbędą się:

  - Agnieszka Jarzębak - sala nr 1
  - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  - Andrzej Antczak - sala nr 4
  - Anna Maliszak - sala nr 5
  - Monika Włodarczyk - sala nr 6
  - Piotr Szela - sala nr 7
  - Wioletta Neugebauer - sala nr 8
  - Edyta Binder - sala nr 9
  - Marzena Wartalska - sala nr 10
  - Joanna Słabiak – Szela - sala nr 11
  - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  - Elżbieta Topolska - sala nr 13

  Pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

  I miejsce Patrycji Celeban w IX edycji Międzygimnazjalnego
  Konkursu Poezji Humorystycznej

  15. kwietnia trzy nasze uczennice, Małgorzata Madej, Justyna Szczepanik i Patrycja Celeban, wzięły udział w IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji Humorystycznej zorganizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Łasku. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z pięciu gimnazjów. W konkursowe szranki stanęło 17 uczestników, którzy, oprócz doskonałej recytacji, podkreślającej humorystyczny charakter tekstów, wyróżniali się również oryginalnym doborem rekwizytów i perfekcyjnie dopasowanymi strojami.
  Wśród laureatów konkursu znalazła się reprezentantka naszej szkoły - Patrycja Celeban, która już po raz drugi zajęła I miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
  Gratulacje!

  Małgorzata Gorzelak

  Ciekawa i trudna historia najnowsza

  Publiczne Gimnazjum w Dobroniu jest miejscem, gdzie kultywuje się tradycje oraz pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych. Co roku, w marcu, nie zapominamy o Żołnierzach Wyklętych- bohaterach walki o wolną, niepodległą Polskę, których po wojnie starano się wykreślić z najnowszej historii Polski.
  15. kwietnia w naszej szkole odbyła się lekcja poświęcona Żołnierzom Wyklętym prowadzona przez pracownika Łódzkiego Oddziału IPN-u p. Artura Ossowskiego. Uczniowie klas III obejrzeli prezentację oraz wysłuchali wykładu dotyczącego losów takich postaci jak: gen. August Emil Fieldorf, płk Jan Rzepecki, płk Franciszek Niepokólczycki, ppłk Łukasz Ciepliński, mjr Hieronim Dekutowski, kpt. Stanisław Sojczyński, rotmistrz Witold Pilecki, mjr Zygmunt Szendzielorz, Danuta Siedzikówna.
  Natomiast 28. kwietnia, z racji zbliżającej się 70 - rocznicy zakończenia II wojny światowej, uczniowie klasy IIIc spotkali się z p. Tadeuszem Żurawskim - prezesem Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i BW. Podczas tej nietypowej lekcji gimnazjaliści mieli możliwość zadawania pytań dotyczących działań wojennych, momentu wyzwolenia oraz powojennych wspomnień naszego gościa.
  Sposób prezentacji wiedzy, którą przekazali nasi goście, odbiegający od zwykłej lekcji miał ułatwić naszym uczniom zrozumienie historii II wojny światowej oraz trudnej, ale ciekawej, powojennej historii Polski.
  Już niedługo klasy III opuszczą nasze mury, historię po 1918 r. będą zgłębiać w nowych szkołach. Życzę im wszystkim powodzenia. Mam również nadzieję, że te spotkania ułatwią naszym absolwentom naukę historii.

  Wioletta Neugebauer
  Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. (środa)

  17.00 – 17.30 Spotkanie rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu
  17.30– 18.00 Konsultacje z nauczycielami wg harmonogramu

  Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się:

  1 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  1 B - Piotr Szela - sala nr 7
  1 C - Edyta Binder - sala nr 9

  2 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
  2 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
  2 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

  3 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  3 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  3 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

  Konsultacje rodziców z nauczycielami odbędą się:

  - Agnieszka Jarzębak - sala nr 1
  - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  - Andrzej Antczak - sala nr 4
  - Anna Maliszak - sala nr 5
  - Monika Włodarczyk - sala nr 6
  - Piotr Szela - sala nr 7
  - Wioletta Neugebauer - sala nr 8
  - Edyta Binder - sala nr 9
  - Marzena Wartalska - sala nr 10
  - Joanna Słabiak – Szela - sala nr 11
  - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  - Elżbieta Topolska - sala nr 13
  - Agnieszka Dolewa - sekretariat

  Pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

  II Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

  17 kwietnia 2015 r. na terenie pabianickiego MOSir-u odbyły się II Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Guenther z 3c, Izabela Bączyk z 3c, Jakub Jóźwiak z 3c, Katarzyna Borek z 3a, Aleksandra Danka z 3a.
  Drużyna Gimnazjum w Dobroniu zajęła III miejsce.
  Uczniów przygotowała pani Elżbieta Topolska.
  Gratulujemy!
  Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt gimnazjów

  25 marca 2015 r. w hali MOSIR –u w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt. Uczennice naszego gimnazjum pod opieką p. K. Sujeckiej zajęły IV miejsce.  I Długoszowskie Powiatowe Zawody Strzeleckie 2015 pod patronatem
  Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

  Szkolna Liga Strzelecka w Gimnazjum w Dobroniu po raz pierwszy zorganizowała I Długoszowskie Powiatowe Zawody Strzeleckie 2015 pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu. Dnia 20 marca 2015 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy medale, dyplomy oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Dobroń Roberta Jarzębaka oraz Dyrektora szkoły Agnieszki Dolewy. Turniej zorganizowali nauczyciele Gimnazjum w Dobroniu – Elżbieta Topolska oraz Edyta Binder.
  W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Petrykozach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach. Indywidualnie: I miejsce Julia Banat SP Petrykozy, II miejsce Klaudia Hanc – SP Petrykozy, III miejsce Patryk Jóżwiak SP 14 Pabianice.
  W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, II miejsce Gimnazjum nr 2 w Pabianicach, III miejsce Gimnazjum w Dobroniu.
  W konkurencji PPN 10 – I miejsce Konrad Papiernik – GIM1 Pabianice, II miejsce Wiktoria Kubicka – GIM Dobroń, III miejsce – Kalinowska GIM1 Pabianice.
  W konkurencji KPN 10 – I miejsce Karolina Plucińska – GIM1 Pabianice, II miejsce Filip Pokora – GIM a’aPaulo Pabianice, III miejsce – Krystian Paszkiewicz GIM3 Pabianice.

  Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach, II miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach, III miejsce Zespół Szkół nr 5 w Pabianicach.
  Indywidualnie zwyciężyli uczniowie z tej szkoły:
  W konkurencji PPN 10 – I miejsce Agnieszka Widz - II LO Pabianice,
  II miejsce Dawid Świątek – ZS1 Pabianice,
  III miejsce – Michał Bartczak – ZS1 Pabianice oraz Damian Jaczech – ZS5 Pabianice.
  W konkurencji KPN 10 – I miejsce Jan Włodarczyk - II LO Pabianice,
  II miejsce Michał Mendak – ZS1 Pabianice,
  III miejsce – Krzysztof Urbaniak – ZS1 Pabianice.
  Dziękujemy Pabianickiemu Klubowi Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju WALTER w Pabianicach za współorganizację I Długoszowskich Powiatowych Zawodów Strzeleckich 2015. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

  Elżbieta Topolska
  Międzypowiatowy Konkurs „Bezpieczni, świadomi, zdrowi…”

  Dnia 17 marca 2015 r. w ZSRCKU w Wojsławicach odbył się finał konkursu „Bezpieczni, świadomi, zdrowi…”, do którego spośród 800 uczestników z 24 gimnazjów zakwalifikowali się uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Krystian Garus, Weronika Guenther, Michał Sójka, Magda Rychlik, Maja Bączyk, Dominika Oset, Maurycy Wiądzkowicz, Kacper Bujnowicz, Jakub Jóźwiak, Olek Rogalewicz, Klaudia Bednarz, Martyna Knop, Natalia Sworzyńska, Martyna Krysiak, Anna Krzysztofik, Emilia Rykała, Hubert Czajkowski, Paweł Kalwinek.
  Anna Krzysztofik zajęła I miejsce w grupie – Powiat Pabianice. Gratulujemy!
  Opiekunem grupy była Elżbieta Topolska.

  Elżbieta Topolska

  Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja 2015

  Dnia 13 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się finał gminnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcami w grupie gimnazjum zostali – I miejsce Zuzanna Sójka, II miejsce Justyna Wolna, III miejsce Bartek Wiącek.
  Dnia 25 marca 2015 r. trójka zwycięzców reprezentowała naszą szkołę w finale powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
  Justyna Wolna została finalistką, zajęła V miejsce. Gratulujemy!
  Organizatorzy przygotowali wiele wartościowych upominków dla zwycięzców i uczestników konkursu. Uczniów do turnieju przygotowała nauczycielka zajęć technicznych p. Elżbieta Topolska.

  Elżbieta Topolska
  Sukces chłopców w piłce siatkowej

  W dniu 12 marca w powiatowej hali sportowej w Pabianicach odbyły się mistrzostwa powiatu gimnazjów w piłce siatkowej chłopców. Udział wzięły reprezentacje następujących szkół: Gimnazjum nr 2 z Pabianic, Gimnazjum nr 1 z Pabianic, Gimnazjum z Dobronia, Gimnazjum z Piątkowiska, Gimnazjum z Lutomierska, Gimnazjum nr 1 z Konstantynowa Łódzkiego.
  Zespoły zostały podzielone na 2 grupy (po 3 zespoły w każdej). Nasza drużyna grała w 1, w której rywalizowaliśmy z Konstantynowem (2:0) oraz pabianicką "jedynką", którą też pokonaliśmy 2:0. Te zwycięstwa dały nam pierwsze miejsce w grupie. Półfinał graliśmy z chłopcami z Piątkowiska. Był to mecz trzysetowy zakończony naszym zwycięstwem (2:1).
  W finale czekał nas pojedynek z Lutomierskiem. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25-19 dla nas. Drugiego seta mogliśmy rozstrzygnąć na swoja korzyść, ale nie wykorzystaliśmy trzech piłek meczowych i przegraliśmy 24-26. W tiebreak`u byliśmy już zmobilizowani i ostatecznie zwyciężyliśmy 15-11 i cały mecz 2-1. Nasza drużyna grała przy wspaniałym dopingu rezerwowych, obecnych uczniów, a nawet absolwentów naszego gimnazjum.
  Najlepszym zawodnikiem turnieju został kapitan dobrońskiego gimnazjum Hubert Piotrowski.
  Mistrzostwo powiatu zdobyła drużyna grająca w składzie: Szymon Guminiak, Dawid Szymczyk, Hubert Piotrowski, Marcin Jurek, Aleksander Poniński, Piotr Jakubczak, Patryk Stasiak, Michał Krenc, Mateusz Trembacz, Krystian Nowakowski, Kuba Karbowski, Eryk Chacztarian.
  Opiekunem i trenerem mistrzów jest jedyny w swoim rodzaju i charyzmatyczny p. Jerzy Antoniak. Nasza drużyna awansowała do zawodów rejonowych, gdzie w finale uległa zespołowi z Ozorkowa 0:2. Należy jednak w tym miejscu przypomnieć, iż zespół z Ozorkowa to drużyna już właściwie profesjonalistów, stąd żal po przegranej mniejszy.

  Hubert Piotrowski
  Konsultacje - 23.03.1015 r. (poniedziałek)
  - 16.30 - spotkanie rodziców uczniów klas trzecich odnosnie procedur dotyczących egzaminu gimnazjalnego

  - od 17.00 do 18.00 konsultacje z nauczycielami

  Rekrutacja do Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

  • Komunikat Dyrektora w sprawie terminów składania dokumentów i terminów rekrutacji, kryteriów przyjęć i procesu rekrutacji                                Pobierz

  • Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu                      Pobierz

  • Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie                Pobierz

  • Oświadczenie o udziale ucznia w zajęciach religii rzymskokatolickiej/etyki                                                                                                                             Pobierz

  Sukces dziewcząt w piłce siatkowej

  11 marca 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięło sześć szkół: Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, Gimnazjum w Dobroniu, Gimnazjum w Lutomiersku, Gimnazjum w Piątkowisku. Nasze uczennice wykazały się dobrą sprawnością fizyczną i wywalczyły III miejsce. To dla nich wielki sukces.
  Naszą szkołę reprezentowały: Anna Krzysztofik, Natalia Sworzyńska, Katarzyna Dychto, Emilia Rykała, Maja Bączyk, Magdalena Bojo, Martyna Kopias, Natalia Krauzowicz, Weronika Piątkowska, Kamila Markowska, Gaja Włodarczyk, Natalia Małek oraz Żaneta Ziętala. Opiekunami drużyny byli: p. K. Sujecka, p. P. Perek.
  I miejsce dla zespołu CABOOM

  5 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Pabianicach odbył się I Turniej sportowo – taneczny cheerleders. Jury oceniało m.in. zwinność, lekkość, wrażenie artystyczne, stopień trudności układu, piękne stroje oraz pompony.
  W sali od pierwszych chwil panowała wspaniała, życzliwa atmosfera, uczestnicy dopingowali sobie wzajemnie. Wszyscy zawodnicy wykazali się niesamowitą energią, sprawnością fizyczną i dynamiką, zachwycając publiczność. Tym bardziej cieszy sukces naszej reprezentacji, w skład której weszły: Weronika Piątkowska, Natalia Więclewska, Anna Krzysztofik, Zuzanna Sójka, Natalia Krauzowicz, Martyna Kopias, Natalia Krulik.
  Dziewczyny wytańczyły I miejsce. Opiekunem i choreografem była p. Katarzyna Sujecka.
  Sukces „Niezwyczajnych” i „Metamorfozy”…

  Teatr „Metamorfoza” i „Niezwyczajni” po raz kolejny spróbował swoich sił aktorskich na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę i gminę podczas eliminacji rejonowych XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych – Konfrontacje 2015. Mieliśmy okazję podziwiać spektakle teatralne o różnorodnej tematyce. Nasz zespół w składzie: Szymon Magnuski, Julia Kruk, Julia Pazdej, Szymon Olech, Wiktoria Kubicka, Natalia Krauzowicz, Aleksandra Bednarczyk, Zuzanna Majda, Roksana Bartczak, Zuzanna Woś, Anna Urbańska, Zofia Perek, Martyna Goclik, Julia Tryczyńska, Patrycja Kardas, Wiktoria Ogłoza, Natalia Danych, Michał Duczka, Justyna Szczepanik, Paulina Szczepanik, Rafał Grzegorzewicz, Klaudia Witczak, Kaja Sokołowska, Karolina Cerbe, Patrycja Celeban, zaprezentował sztukę „Game over- życie w realu”, historię młodych ludzi, którzy opuścili rzeczywistość i wkroczyli w wirtualny świat – pełen iluzji... Jury w składzie : p. Dorota Olejnik, p. Agnieszka Okruszek oraz Przemysław Pałosz przyznało grupie teatralnej II miejsce.
  Przed nami kolejne wyzwanie, bowiem już niebawem, 27 marca, będziemy reprezentować nasz region w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych (Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi). To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt znaleźć się w gronie najlepszych zespołów w województwie.

  Monika Pawełczyk  Teatralne spotkania z mitologią…

  26 lutego 2015 roku „Niezwyczajni” z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu wraz z Gminnym Środowiskowym Teatrem Profilaktycznym ”Metamorfoza” zagościli na scenie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi, aby zaprezentować sztukę „Wplątani” na VIII Przeglądzie Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych. Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Wplątani – to opowieść o bogach Olimpu, którzy porzucili swoje dotychczasowe, monotonne, nudne życie i znaleźli się na ziemi – we współczesnym świecie. Czy bogowie Olimpu sprostali wyzwaniom XXI wieku? Odpowiedź na to pytanie pozostawiono widzom…
  Komisja Konkursowa uhonorowała aktorów z Dobronia tytułem laureata, przyznając zespołowi teatralnemu - III miejsce. Sukces wynagrodził wszelkie trudy tym, którzy o niego walczyli i zespół tworzyli, czyli: Marii Woźnej, Aleksandrze Dance, Julii Kruk, Julii Pazdej, Szymonowi Olechowi, Wiktorii Kubickiej, Natalii Krauzowicz, Aleksandrze Bednarczyk, Zuzannie Majda, Roksanie Bartczak, Zuzannie Woś, Annie Urbańskiej, Zofii Perek, Martynie Goclik, Patrycji Kardas, Natalii Danych, Michałowi Duczka, Justynie Szczepanik, Paulinie Szczepanik, Rafałowi Grzegorzewiczowi, Klaudii Witczak i Kai Sokołowskiej.

  Gratulacje!
  Monika Pawełczyk  Rozkład autobusów szkolnych w czasie rekolekcji w dniach 16-18 marca 2015r.


  Dowóz na mszę o godz. 8:00

  Autobus nr 1:
  • 7. 10 Poleszyn
  • 7. 15 Orpelów
  • 7. 20 Kolumna
  • 7. 35 Markówka, Wincentów

  Autobus nr 2:
  • 7. 15 Chechło Pierwsze
  • 7. 20 Pabianice
  • 7. 35 Chechło Drugie

  Autobus nr 3:
  • 7. 10 Brogi
  • 7. 15 Ldzań
  • 7. 25 Róża
  • 7. 35 Mogilno Małe

  Po mszy odwóz ok. godz. 9:00

  Przywóz oraz odwóz uczniów odbywać się będzie spod budynku Gimnazjum w Dobroniu.

  „DYKTANDO DLA DYSLEKTYKÓW” Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Dnia 25 lutego 2015r. grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu wzięła udział w II edycji powiatowego konkursu zatytułowanego "Dyktando dla dyslektyków" z języka angielskiego. Konkurs został zorganizowany w Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach przez Joannę Żuber i Anetę Czerwińską we współpracy z pedagogiem Urszulą Masłowską oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pabianicach. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną ze względu na stwierdzoną dysleksję. Do rozwiązywania arkusza przystąpili podopieczni Edyty Binder i Bogusławy Zajączkowskiej z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs składał się z II etapów. W przerwie między poszczególnymi etapami uczniowie mieli możliwość wysłuchania prezentacji multimedialnej na temat dysleksji przygotowanej przez dyrektora PPP w Pabianicach pana Mariusza Wielebskiego. Pierwszy etap konkursu polegał na wpisaniu do tekstu z lukami brakujących liter, po uprzednim wysłuchaniu materiału audio. W tej części wyłonione zostały trzy miejsca. W drugim etapie konkursu należało poprawić błędnie zapisane dźwięki w jak najkrótszym czasie.
  Ogromnym sukcesem naszej szkoły okazało się zdobycie I miejsca w drugim etapie konkursu przez Maję Bączyk z klasy III B. Mai serdecznie gratulujemy znajomości zasad pisowni i ortografii w języku angielskim i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  Edyta Binder

  W ten zimowy, styczniowy wieczór …

  „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…….” tymi słowami 31. stycznia 2015 r. Maria Woźna, Bartłomiej Dąbrowski i Kamila Tokarczyk powitali wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobroniu. Tego dnia odbył się bal gimnazjalny uczniów klas III. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Dolewa, która życzyła uczniom wspaniałej zabawy oraz podziękowała rodzicom za przygotowanie balu. Do życzeń dołączył się również Pan Wójt Robert Jarzębak, który uświetnił swoją obecnością naszą uroczystość. Po oficjalnych przemówieniach, podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców oraz życzeniach, uczniowie zaprezentowali przygotowanego pod kierunkiem Pani Katarzyny Sujeckiej poloneza. Przepiękny układ taneczny wywołał ogromne wrażenie na wszystkich obecnych i burzę oklasków. Po części oficjalnej uczniowie rozpoczęli zabawę taneczną. Należy podkreślić, że dawno nie uczestniczyliśmy w tak udanym balu. Młodzież, nauczyciele i rodzice bawili się wspaniale. Niestety to co dobre szybko się kończy. I choć DJ ujęty wspaniałymi tańcami naszej młodzieży przedłużył zabawę, to i tak nadszedł moment zakończenia imprezy. Długo będziemy wspominali ten bal, który do historii naszej szkoły przejdzie jako jeden z najbardziej udanych. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy.

  Wioletta Neugebauer  GAME OVER- ŻYCIE W REALU …

  Po raz kolejny Gminny Środowiskowy Teatr Profilaktyczny „Metamorfoza” wraz z Teatrem „Niezwyczajni” z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu zwrócił uwagę młodych ludzi na zagrożenia, jakie niesie z sobą Internet. Premiera spektaklu „Game over - życie w realu” odbyła się 24 stycznia 2015 roku podczas Koncertu Noworocznego. To symboliczna opowieść o wirtualnym świecie, gdzie życie w iluzji, prześladowanie i osamotnienie zdarzają się coraz częściej. Fakt ten dotyczy w szcególności młodych ludzi. Na scenie ukazano protest wobec zjawisk patologicznych, a także wskazano drogi i możliwości radzenia sobie w sytuacjach problemowych. Historię młodych ludzi, którzy nieświadomie opuścili „ życie w realu”, opowiedzieli: Julia Kruk, Wiktoria Kubicka, Aleksandra Bednarczyk, Zofia Perek, Wktoria Ogłoza, Julia Pazdej, Julia Tryczyńska, Karolina Cerbe, Natalia Krauzowicz, Szymon Olech, Szymon Magnuski, Michał Duczka, Rafał Grzegorzewicz, Roksana Bartczak, Zuzanna Woś, Zuzanna Majda, Martyna Goclik, Anna Urbańska, Justyna Szczepanik, Paulina Szczepanik, Natalia Danych, Patrycja Kardas, Dawid Budzyn, Klaudia Witczak, Kaja Sokołowska.
  Sztukę teatralną zaprezentowano również 27 stycznia 2015 roku uczniom Szkoły Podstawowej w Chechle Drugim oraz Mogilnie Dużym. Jak zawsze, przyjęto nas bardzo serdecznie, szczodrze obdarowując dobrym słowem i wyrazami uznania dla dokonań scenicznych. Gromkie brawa oraz podziękowania płynące z ust odbiorców dodały nam „skrzydeł” do kolejnych działań…

  Monika Pawełczyk
  „Kolędujemy razem”

  Dnia 8 grudnia 2014 r. uczennice klasy trzeciej w osobach: Michalina Rzepkowska, Patrycja Celeban, Anna Krzysztofik, Martyna Knop oraz nasza absolwentka Martyna Rzepkowska pod opieką p. Joanny Słabiak-Szeli wzięły udział w konkursowych prezentacjach kolęd i pastorałek „Kolędujemy razem”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów z województwa łódzkiego.
  Dziewczyny zaprezentowały się w pastorałce „White Winter Hymnal”, do której samodzielnie wykonały podkład muzyczny oraz kolędzie „Cicha noc”. Nasze artystki wyśpiewały wyróżnienie, co stanowi niemały sukces, gdyż konkurowały z ponad 400 zespołami z całego województwa.
  Dnia 19 grudnia 2014 r. dziewczęta zachwyciły swoim wykonaniem całą społeczność szkoły oraz zaproszonych na Jasełka Szkolne gości. Po raz kolejny, tym razem przed całą społecznością lokalną, wystąpiły podczas Koncertu Noworocznego, zapisując się w pamięci widzów wspaniałym wokalem i zdolnościami „instrumentalnymi”.
  Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 27 stycznia 2015 r. (wtorek)

  17.00 Zebranie ogólne z Dyrektorem

  17.15 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu

  17.45 – 18.45 Konsultacje z nauczycielami

  Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

  1 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  1 B - Piotr Szela - sala nr 7
  1 C - Edyta Binder - sala nr 9

  2 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
  2 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
  2 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

  3 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  3 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  3 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

  Konsultacje rodziców z nauczycielami odbędą się:

  - Agnieszka Jarzębak - sala nr 1
  - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  - Andrzej Antczak - sala nr 4
  - Anna Maliszak - sala nr 5
  - Monika Włodarczyk - sala nr 6
  - Piotr Szela - sala nr 7
  - Wioletta Neugebauer - sala nr 8
  - Edyta Binder - sala nr 9
  - Marzena Wartalska - sala nr 10
  - Joanna Słabiak – Szela - sala nr 11
  - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  - Elżbieta Topolska - sala nr 13
  - Agnieszka Dolewa - sekretariat

  Pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

  Alfik Matematyczny

  Dnia 26. listopada 2014 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, do którego nasi uczniowie przystąpili po raz drugi. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 52,5 tys. uczestników. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Łowimy Talenty przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Łódzkiej i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do zmagań przystąpiło 15 uczniów naszego gimnazjum. Dyplomy i nagrodę za najwyższe wyniki otrzymali:
  • Antoni Jończyk z klasy 2c - uzyskał 1. miejsce w województwie
  • Bartosz Pietrzak z klasy 1a – uzyskał 19. miejsce w województwie
  • Weronika Piątkowska z klasy 3a – uzyskała 18. miejsce w województwie
  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo. Zwycięzcom gratulujemy!

  Marzena Wartalska

  Miłośnicy historii…

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii, w której nasi gimnazjaliści, a było ich 32, dzielnie zmagało się z nietuzinkowymi pytaniami. Uczniowie rozwiązywali testy wielokrotnego wyboru w trzech kategoriach wiekowych. Najwyższy wynik wśród klas I gimnazjum uzyskała Aleksandra Sobieryn, z klas II gimnazjum najlepszy był Krystian Nowakowski, zaś z klas III gimnazjum – Dominika Oset.
  W klasyfikacji krajowej tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii „Olimpus” - sesja jesienna 2014, otrzymał Krystian Nowakowski, który spośród 124 uczestników konkursu w kategorii klas drugich, zajął wysokie 13 miejsce.
  Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz gratulujemy uzyskanych wyników.

  Monika Pawełczyk

  Ozdoby świąteczne …

  19. grudnia 2014 roku, rozstrzygnięto wewnątrzszkolny konkurs plastyczno - techniczny na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką p. M. Pawełczyk, wykonywali na zajęciach technicznych prace konkursowe, które zostały ocenione przez młodzież i nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Dobroniu. I miejsce uzyskuje: Klaudia Witczak ( klasa IB), II miejsce – Zuzanna Sójka (klasa IA), zaś III miejsce: Gaja Włodarczyk (klasa IA) oraz Julia Meser (klasa IC).
  Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów…

  Monika Pawełczyk

  Sukces Szkolnej Ligi Strzeleckiej

  Uczniowie Gimnazjum w Dobroniu odnieśli sukces.
  6 grudnia 2014 r. w pabianickim Klubie Strzeleckim „WALTER” odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „USTRZEL GWIAZDKĘ” pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic.

  Na poziomie szkół gimnazjalny
  Konkurencja pistolet pneumatyczny 20
  drużyna Gimnazjum w Dobroniu zajęła I miejsce.

  Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:
  Weronika Guenther – II miejsce
  Kubicka Wiktoria – IV – II miejsce
  Michał Maliszak – V miejsce
  Jakub Jóźwiak – VI miejsce

  Na poziomie szkół gimnazjalny
  karabin pneumatyczny 20
  drużyna Gimnazjum w Dobroniu zajęła II miejsce.

  Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:
  Tadeusz Staszek – III miejsce
  Olek Rogalewicz – VIII miejsce
  Daniel Goclik – XI miejsce
  Jakub Ropenga – X miejsce

  Opiekunem jest pani Elżbieta Topolska.


  Życzenia  Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
  przyniesie spokój i radość.
  Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
  żyje własnym pięknem,
  a Nowy Rok obdaruje
  pomyślnością i szczęściem.
  Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,
  niech spełniają się wszystkie marzenia.

  Dyrekcja,
  Pracownicy oraz Uczniowie
  Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

  Łódź i region łódzki w okresie I wojny światowej

  Pomiędzy 11. listopada a 6. grudnia 1914 r. w okolicach Łodzi rozegrała się największa bitwa manewrowa I wojny światowej. Dla upamiętnienia 100. rocznicy bitwy został zorganizowany Konkurs Historyczny „Łódź i region łódzki w czasie I wojny światowej” pod patronatem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Jana Kamińskiego.
  Tematyka związana z I wojną światową cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Na etapie szkolnym udział w konkursie brało 12 osób, zaś do etapu archidiecezjalnego przeszli: Aleksandra Danka i Karolina Kłys z kl. III A, które zdobyły największą liczbę punktów podczas wewnątrzszkolnej rywalizacji oraz Jakub Ropenga- kl. II C i Justyna Wolna- kl. IIA.
  Nasza drużyna dzielnie rywalizowała z 11 szkołami, wśród nich były również licea ogólnokształcące. Ostatecznie reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Dobroniu uplasowała się tuż za ścisłą czołówką, do mistrzów zabrakło nam 6 punktów. Udział w konkursie był dla nas ciekawą i pouczającą lekcją historii. Należy nadmienić, że organizatorzy, czyli Zespół Katolickich Szkół SPSK w Łodzi, przygotowali ciekawe, różnorodne pytania, wzbogacone ilustracjami i tekstami źródłowymi, wśród nich nie zabrakło również pytań muzycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

  Wioletta Neugebauer  Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 9 grudnia 2014 r. (wtorek)

  17.00 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu

  17.40 Konsultacje z nauczycielami

  Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

  1 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  1 B - Piotr Szela - sala nr 7
  1 C - Edyta Binder - sala nr 5

  2 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
  2 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
  2 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

  3 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  3 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  3 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

  WYŚPIEWAĆ POEZJĘ – KONKURS WOKALNY „Przyroda w piosence”

  27. listopada odbyła się II edycja ogólnopolskiego konkursu poezji śpiewanej organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach. Tegoroczny przegląd poświęcony był utworom Agnieszki Osieckiej – polskiej poetki, autorki tekstów piosenek, pisarki, reżyserowi teatralnemu i telewizyjnemu i dziennikarki w jednym. W konkursie wzięło udział 26 uczestników, którzy zaprezentowali po dwa wybrane przez siebie utwory, w tym jeden zawierający treści przyrodnicze. Naszą szkołę reprezentowały Michalina Rzepkowska i Patrycja Celeban, które są laureatkami wielu konkursów wokalnych. Poza tym Patrycja z powodzeniem uczestniczy w konkursach recytatorskich - I miejsce w: „Konkursie poezji humorystycznej”, „Zwierciadło rzeczywistości 2014”, „Było nie minęło”- konkurs upamiętniający 70. rocznicę Powstania Warszawskiego Jury oceniając uczestników, wzięło pod uwagę warsztat wokalny, walory wykonawcze, opracowanie i interpretację piosenki. I miejsce w konkursie wywalczyła Michalina Rzepkowska. Zaśpiewała ona w niezwykłej aranżacji dwa utwory – „Dobranoc panowie” i „Wielką wodę”, a akompaniował jej na fortepianie kolega ,Nikodem Sikorski. Sukces Michasi cieszy tym bardziej, że tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.

  Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!
  Małgorzata Gorzelak

  Festiwal Tańca w Dobroniu

  Dnia 19 października 2014 roku pod patronatem Wójta Gminy Dobroń, Roberta Jarzębaka, odbył się Festiwal Tańca w Dobroniu. Celem tego festiwalu była przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja społeczności tanecznej. Swoje umiejętności w hali Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza zaprezentowały:
  - Zespół "MOTYLKI" z Publicznego Przedszkola w Dobroniu,
  - Zespół Tańca Nowoczesnego "PICCOLO", "MIX OF FLAVA", "THE M-TEAM" z Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach,
  - Zespół Tańca Nowoczesnego "Screw First Step", "Screw Young", Zespół Tańca Współczesnego "WENA", "MAŁA WENA" z Łaskiego Domu Kultury,
  - Zespół Tańca Nowoczesnego" P KAISOR" z Łaskiego Domu Kultury Filia w Kolumnie,
  - Zespół Mażoretek "CRAZY" z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziejowicach,
  - Zespół Tańca Nowoczesnego "FRESH MOVE" Grupa F1, F2, F z Dobronia,
  - Zespół Mażoretek "SZAFIRKI",
  - Zespół Pieśni i Tańca "Dobroń" - grupa dorosła i dziecięca z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobroniu,
  oraz Zespół Szkolny „CABOOM” z Publicznego Gimnazjum w Dobroniu. Dziewczęta z zespołu „CABOOM” ćwiczyły choreografię od września 2014 roku. Możliwość spotkania z innymi formacjami i prezentacja umiejętności była dla nich ciekawym doświadczeniem, a przede wszystkim świetną zabawą. Niektóre dziewczęta po raz pierwszy w życiu występowały na scenie tanecznej. Mimo tremy z pewnością był to udany debiut.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy motywacji do kolejnych występów. Katarzyna Sujecka
  „Było, nie minęło”…

  22 października 2014 roku dla uczczenia 70. rocznicy Powstania Warszawskiego i 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbył się Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny „Było, nie minęło” adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Pabianicach. Dwie uczennice naszego gimnazjum: Patrycja Celeban (klasa IIIB) i Julia Kruk (klasa IIC) zaprezentowały utwory poetyckie o tematyce wojennej: „Dziś idę walczyć- Mamo!” autorstwa Józefa Andrzeja Szczepańskiego oraz „Ballady i romanse” Władysława Broniewskiego. Dziewczęta wykazały się znakomitą znajomością i interpretacją tekstu mówionego, i to one zostały uhonorowane przez Jury tytułem laureatek. Patrycja Celeban zajęła I miejsce, Julia Kruk – II miejsce. Umiejętności recytatorskie szlifowały pod okiem p. Małgorzaty Gorzelak i Moniki Pawełczyk.
  W tym wyjątkowym dniu, mogliśmy przenieść się myślami w odległe, mroczne, naznaczone bólem, krwią i cierpieniem czasy. To była wspaniała żywa lekcja historii i języka polskiego…
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Monika Pawełczyk
  Małgorzata Gorzelak  Konsultacje dla rodziców

  W dniu 28 października 2014 r.w godzinach od 17.00–18.00 odbędą się konsultacje rodziców z nauczycielami


  - Agnieszka Jarzębak - sala nr 1
  - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  - Andrzej Antczak - sala nr 4
  - Anna Maliszak - sala nr 5
  - Monika Włodarczyk - sala nr 6
  - Piotr Szela - sala nr 7
  - Wioletta Neugebauer - sala nr 8
  - Edyta Binder - sala nr 9
  - Marzena Wartalska - sala nr 10
  - Joanna Słabiak – Szela - sala nr 11
  - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  - Elżbieta Topolska - sala nr 13
  - Agnieszka Dolewa - sekretariat
  - pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

  Sport to ich pasja.

  Uczniowie naszego gimnazjum sięgają po trofea sportowe na szczeblu powiatu, rejonu i województwa oraz osiągają sukcesy w czołowych klubach w Pabianicach.
  Kinga Królik – uczennica klasy trzeciej – jest zawodniczką UKS Azymut. Dzięki swoim dobrym wynikom w końcowej fazie eliminacji do Kadry Polski zapewniła sobie występ na swoich pierwszych Mistrzostwach Europy Juniorów. Trzeba zaznaczyć, że Kinga pojechała na tę imprezę jako jedyna w tej kategorii wiekowej. Zawody odbyły się w dniach 25-28 czerwca w Macedonii. W mistrzostwach Polski w biegu na orientację, który odbył się w okolicach Nowego Dworu Wejherowskiego, Kinga zdobyła dwa medale. Złoto w biegu długodystansowym oraz srebro w średniodystansowym.
  Sebastian Szymczyk uczeń klasy pierwszej należy do sekcji zapaśniczej PTC. We wrześniu wywalczył brązowy medal podczas ogólnopolskiego turnieju młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
  Gaja Włodarczyk, Martyna Dolewa i Weronika Dolewa uczennice klasy pierwszej gimnazjum to zawodniczki PTK Dachmaxx Pabianice. Podopieczne Marzeny Głaszcz we wrześniu uczestniczyły w dwóch turniejach, odnosząc znaczące sukcesy.
  W IV turnieju koszykówki młodziczek Sirmax Cup 2014 w Kutnie zespół zdobył srebrny medal. Gaja Włodarczyk otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny, zaś w piątce najlepszych uczestniczek znalazła się Martyna Dolewa.
  W Bydgoszczy w koszykarskim turnieju o Puchar Prezydenta Miasta, zespół z Pabianic zajął pierwsze miejsce w kategorii młodziczek. Martyna Dolewa otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w zespole, zaś w pierwszej piątce turnieju znalazła się Weronika Dolewa. Nasze uczennice zostały powołane do kadry wojewódzkiej młodziczek. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

  „Na bełchatowskiej ziemi…”

  26 września 2014 roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Bełchatowa. Wyjazd miał na celu umożliwienie „pierwszakom” wzajemnego poznania się oraz nawiązanie pozytywnych relacji na płaszczyźnie uczeń- uczeń oraz uczeń –wychowawca. Oczywiście oprócz charakteru integracyjnego wycieczka posiadała również podtekst edukacyjny - miała wprowadzić młodzież w tajniki wydobycia węgla brunatnego i możliwości wykorzystania go jako źródła energii. Pierwszym punktem programu był seans w kinie „Kultura” w Bełchatowie. Film „Drużyna” wzbudził spore zainteresowanie wśród młodzieży. Opowiadał historię reprezentacji Polski w piłce siatkowej, reprezentacji, która dokładnie 5 dni wcześniej zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata. Film pokazywał, ile pracy i poświęcenia kosztowało zawodników przygotowanie do ważnych sportowych imprez oraz podkreślał fakt jak trudno jest z indywidualności stworzyć prawdziwy zespół.
  Następnie młodzież zwiedziła ekspozycję PGE Giganty Mocy mieszczącą się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. W nowoczesnych, interaktywnych wnętrzach pierwszaki mogły poznać historię powstania węgla brunatnego oraz inne wydarzenia z odległych epok geologicznych. Na filmach, makietach i w wirtualnych grach przybliżona została tematyka związana ze specyfiką wydobycia i sposobem przetwarzania tego surowca na energię elektryczną.
  Podczas projekcji filmów edukacyjnych młodzież mogła poznać wiele ciekawostek związanych z kopalnią. Jedna z nich głosiła, że odkrywka bełchatowska ma powierzchnię 10 tysięcy boisk do piłki możnej i jest na tyle głęboka, że schowałaby się w niej prawie cała wieży Eiffla.
  Po obejrzeniu ekspozycji udaliśmy się na Górę Kamieńsk. Z wyciągu krzesełkowego można było zobaczyć w oddali „ kopcącą” elektrownię „Bełchatów” a na samym szczycie wzniesienia ogromne konstrukcje wiatraków poruszanych podmuchami wiatru. Wszyscy nie mogli doczekać się atrakcji, która czekała na nas u podnóża góry. Zabawa na torze saneczkowym była wyborna. Niektórzy mimo wcześniejszych oporów rozwijali podczas zjazdów nawet znaczne prędkości. Wystarczyło tylko spojrzeć na rozwiane włosy dziewczyn i roześmiane twarze chłopców, by zauważyć, że się świetnie bawili…
  Młodzież wróciła z wycieczki bogatsza nie tylko w wiedzę dotyczącą polskiej energetyki, ale również o nowe, cenne doświadczenia i znajomości.  Języki obce w Europie

  30 września odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Impreza miała charakter quizu, w którym zmagały się trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące języków obcych w Europie oraz rozwiązywały zadania językowe. Na ostateczny wynik wpłynęły również zdobyte przez klasy punkty za gazetki promujące naukę języków obcych przygotowane w pracowniach. Jury przyznało pierwsze miejsce klasie II c, drugie - klasie III c i trzecie - klasie III b. Wszystkie klasy rozpoczęły jednocześnie szkolny roczny konkurs na najlepszą , najbardziej zaangażowaną w życie szkoły klasę. Akademię prowadzili Aleksandra Danka z klasy III a oraz Hubert Czajkowski z III b. W programie znalazły się również obcojęzyczne piosenki w wykonaniu uczennic klasy III b Michaliny Rzepkowskiej oraz Patrycji Celeban, które wpisały się już w historię naszej szkoły jako utalentowane wokalistki.

  Bóg, honor i ojczyzna - Polskie Państwo Podziemne

  27 września 2014 r. mija 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Należy również przypomnieć, że dzień 27 września został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Polskiego Państwa Podziemnego.
  Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wystosowały apel do wszystkich władz samorządowych w Polsce o zorganizowanie lokalnych obchodów rocznicy pod hasłem „My z niego wszyscy…”. Na apel odpowiedziały nasze władze gminne na czele z Wójtem Gminy Dobroń Panem Robertem Jarzębakiem, który zachęcił placówki oświatowe z terenu gminy do uczczenia tej ważnej rocznicy.
  Nasze gimnazjum w ramach obchodów tego święta zorganizowało dwie wystawy okolicznościowe. Jedna prezentowała działaczy Polskiego Państwa Podziemnego, jego struktury oraz działalność. Druga przypomniała o 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dodatkowo zostały zaprezentowane prace naszych uczniów przedstawiające ich wizję powstania. Kulminującym punktem naszych uroczystości była lekcja otwarta „Polskie Państwo Podziemne 1939 - 1945” dla uczniów klas III. Swoim udziałem w zajęciach zaszczycili nas Pan Wójt oraz przewodniczący Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i BW Pan Tadeusz Żurawski. Razem z uczniami wysłuchali wykładu zaprezentowanego przez nauczycielki historii p. Wiolettę Neugebauer i p. Monikę Pawełczyk dotyczącego kampanii wrześniowej oraz zalążków Polskiego Państwa Podziemnego, a także obejrzeli film dotyczący działalności polskiego podziemia. W tym czasie młodzież klas III, w ramach czynnego uczestnictwa w lekcji, zmagała się z pytaniami znajdującymi się w kartach pracy przygotowanych przez prowadzące.
  Lekcja zakończyła się krótkim wystąpieniem Pana Żurawskiego oraz podziękowaniami Pana Wójta i Pani Dyrektor dla wszystkich uczestników. Analizując zachowanie młodzieży, która wykazała autentyczne zainteresowanie prezentowanymi informacjami, dochodzimy do wniosku, iż tego typu „żywe lekcje historii” warto organizować cyklicznie, dla całej społeczności Publicznego Gimnazjum. Ten dzień możemy zaliczyć do udanych, był on niezwykle ważny dla edukacji historycznej gimnazjalistów.

  Wioletta Neugebauer  XV Wrześniowym Bieg Przełajowy

  W rozegranym 20 września 2014 r. XV Wrześniowym Biegu Przełajowym, będącym jednocześnie Mistrzostwami Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych, wystartowało:
  − ze szkół podstawowych: 77 zawodniczek i 65 zawodników
  − z gimnazjów: 54 zawodniczek i 55 zawodników
  − ze szkół ponadgimnazjalnych: 30 zawodniczek i 38 zawodników
  Dziewczęta z naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zajęły III miejsce, zaś chłopcy miejsce V.
  Indywidualnie Karolina Kłys z klasy III a uplasowała się na 7 miejscu, a Szymon Magnuski z klasy IIb zajął miejsce 5, dzięki temu zakwalifikował się do Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych w Uniejowie.

  Trzymamy kciuki.

  Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 10 września 2014 r. (środa)

  17.00 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu

  17.45 Zebranie Rady Rodziców

  Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :

  1 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
  1 B - Piotr Szela - sala nr 7
  1 C - Edyta Binder - sala nr 5

  2 A - Katarzyna Sujecka - sala nr 6
  2 B - Andrzej Antczak - sala nr 4
  2 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

  3 A - Monika Pawełczyk - sala nr 12
  3 B - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
  3 C - Wioletta Neugebauer - sala nr 8

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  ROZKŁAD ODJAZDÓW AUTOBUSÓW NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Msza św. o godzinie 10.00

  Autobus nr 1:
  • 9. 30 Poleszyn
  • 9. 35 Orpelów
  • 9. 40 Kolumna

  Autobus nr 2:
  • 9. 15 Chechło Drugie
  • 9. 35 Szczerki
  • 9. 35 Wincentów
  • 9. 40 Markówka

  Autobus nr 3:
  • 8. 40 Morgi, Brogi, Ldzań
  • 9. 05 Róża
  • 9. 10 SP Mogilno
  • 9. 15 Mogilno Małe/ Dobroń Duży
  • 9. 35 Chechło Pierwsze
  • 9. 40 Pabianice

  Po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

  Odwóz po rozpoczęciu

  Autobus nr 1:
  11. 30 Chechło Drugie plus Orpelów/ Kolumna/ Poleszyn

  Autobus nr 2:
  11. 30 Szczerki/ Markówka/ Wincentów plus Mogilno/Róża/ Ldzań/ Brogi/ Morgi

  Autobus nr 3:
  11. 30 Chechło Pierwsze plus Pabianice

  Godzina: 00:12

  Szkoła realizowała projekt "Ścieżka zdrowia - zdrowa i sprawna młodzież". Zadanie współfinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM"


  Projektu „Tydzień dla Ziemi pod hasłem woda i powietrze - cykl zajęć proekologicznych…” realizowany przez uczniów Gimnazjum w Dobroniu  Strona "Trzy Dęby" została stworzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Dobrońskie Dęby Pamięci"  W 2008 r. szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona została w komputery PC Windows Vista.  Copyright by Maksym Prusisz, Przemysław Tomaszewski, Joanna Słabiak-Szela, Piotr Szela - Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Strona główna