Menu
Dzwonki
1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
PRZERWA OBIADOWA
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40
8. 14:50 - 15:35
9. 15:45 - 16:30


TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH DLA GIMNAZJUM I LICEUM

MATEMATYKA
27 sierpnia 2012 r. (poniedziałek) godz. 9.00

JĘZYK POLSKI
28 sierpnia 2012 r. (wtorek) godz. 9.00

JĘZYK ANGIELSKI
28 sierpnia 2012 r. (wtorek) godz. 9.00

FIZYKA
29 sierpnia 2012 r. (środa) godz. 9.00

HISTORIA
29 sierpnia 2012 r. (środa) godz. 9.00

ZEBRANIE RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

5 lipca o godz. 16.30 odbedzie sie zebranie z rodzicami przyszłych klas pierwszych.

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2011/2012

28 czerwca 2012 r. (czwartek)

12.30 – Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół
13.30 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 3 gimnazjum

Odwóz od 13.30 dla uczniów klas 1-2 gimnazjum i o 15.20 dla uczniów klas 3 gimnazjum

29 czerwiec 2012 r. (piątek)

9.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-2 gimnazjum i 2 liceum

Przywóz:
1 autobus2 autobus
z Poleszyna o 8.05z Ldzania o 8.00
z Mogilna o 8.30z Róży o 8.15
z Wincentowa o 8.45 z Mogilna o 8.25
z Chechła i Pabianic o 8.45
Odwóz o godz. 11.15

POTYCZKI MATEMATYCZNE

C18 maja 2012 r. w Zespole Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z powiatu łaskiego i pabianickiego.
Uczniowie reprezentowali:
1. Szkoły Podstawowe: w Zalesiu, nr 1 w Łasku, nr 5 w Łasku, w Widawie, w Brzykowie, w Chociwiu, w Okupie, w Teodorach, w Marzeninie, we Wrzeszczewicach, w Łopatkach, w Dobroniu, w Bałuczu, w Kolumnie, w Sędziejowicach,
2. Gimnazja: w Widawie, nr 1 w Łasku, nr 2 w Łasku, w Dobroniu, w Sędziejowicach, w Kwiatkowicach, w Kolumnie.
Organizatorem konkursu była Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień ASYMPTOTA i Zespół Szkół w Dobroniu. Sponsorem nagród, dyplomów i poczęstunku był wójt gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej.
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Uczestników i nauczycieli opiekunów przywitały: dyrektor Zespołu Szkół w Dobroniu Pani Agnieszka Dolewa oraz prezes pracowni ASYMPTOTA Pani Czesława Knul, które życzyły powodzenia konkursowiczom. Panie podkreśliły również konieczność dobrej znajomości matematyki wśród młodych ludzi we współczesnym świecie jako przepustki do realizacji swoich marzeń.
Tradycyjnie uczestnikom konkursu przyszło zmierzyć się z zadaniami tekstowymi. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale też pomysłowością i zdolnością logicznego myślenia. Po zakończeniu rozwiązywania zadań uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, seans filmowy, warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne oraz zajęcia sportowe. W tym czasie Komisja Konkursowa przystąpiła do oceny prac według z góry ustalonych kryteriów. O godzinie 13.00 nastąpiło ogłoszenie wyników. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wyczytywanym przez Panią Czesławę Knul wręczali wójt gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak wraz z dyrektor Zespołu Szkół w Dobroniu Panią Agnieszką Dolewą.
Z prawdziwą przyjemnością chcemy poinformować, iż uczniowie naszej szkoły: Dominik Olech i Magdalena Hańcka zajęli III miejsca w swoich kategoriach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. W miłej atmosferze zawodnicy ze zdobytymi nagrodami oraz ich opiekunowie rozjechali się do domów. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Wartalska„Krew=życie”

W dniach 9 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach wręczono nagrody w X edycji Konkursu Literackiego oraz Plastycznego pn. „Krew=życie”. Jedną z laureatek była Laura Jerzak, która zdobyła I nagrodę, a praca Darii Kochan została wyróżniona. Opiekunką obu uczennic, pracujących w szkolnym wolontariacie jest p. Wioletta Kusiak. Warto nadmienić, iż do rąk dyrekcji Zespołu Szkół dotarło podziękowanie z Rejonowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Jedno ze zdań brzmiało: „Coroczny udział Państwa uczniów w w/w konkursie świadczy o tym, że w pracy pedagogicznej przekazują Państwo młodzieży czerwonokrzyska ideę – honorowe oddawanie krwi, za co serdecznie dziękujemy.”

W.K.

Czas pożegnania

Koniec kwietnia to czas pożegnania licealistów we wszystkich szkołach średnich.
27 kwietnia 2012 r. takie pożegnanie odbyło się również w Liceum w Dobroniu. O godz. 13.00 absolwenci kl. III LO udali się na mszę św. do kościoła św. Wojciecha, a następnie wrócili do budynku szkoły, gdzie rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klasy III prowadzona przez Sylwię Błaszczyk i Piotra Maląga. Po przywitaniu gości, dyrekcji, grona pedagogicznego, prowadzący przekazali głos pani dyrektor Agnieszce Dolewie, która pożegnała licealistów, podziękowała za trzy lata wspólnej pracy oraz życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym. Następnie absolwentów pożegnała wychowawczyni - p. Wioletta Neugebauer. Kolejne przemówienie wygłosiła Anita Wawrzyniak, jako przedstawicielka klasy III, w którym podziękowała dyrekcji oraz nauczycielom za ich pracę i udzieloną pomoc. Jako ostatni wystąpił przewodniczący klasy III Rafał Kabza, który złożył podziękowania wychowawczyni oraz wszystkim nauczycielom uczącym klasę III. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie, a poczet sztandarowy przekazał sztandar przedstawicielom klasy II. W dalszej kolejności zabrała głos przedstawicielka klasy II, która pożegnała absolwentów w imieniu wszystkich uczniów szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było rozdanie świadectw, dyplomów, nagród i podziękowań dla uczniów klasy III. Podsumowaniem uroczystości była prezentacja będąca krótką historią minionych trzech lat, w której bohaterami byli absolwenci klasy III, przygotowana przez wychowawcę klasy. Po prezentacji maturzyści ostatecznie pożegnali się z Liceum Ogólnokształcącym w Dobroniu.

W.N.Najfajniejsza klasa

Do plebiscytu na „Najfajniejszą klasę” zgłosiły się aż 64 klasy ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i okolic, np. ze Zgierza, Dobronia, Aleksandrowa Łódzkiego, Koluszek, Ozorkowa.

Głosowanie za pomocą kuponów.
Aby oddać głos na wybraną klasę należy wypełnić kupon, wpisując numer klasy i swoje dane. Kupony będą drukowane w „Expressie Ilustrowanym” w kolejnych wydaniach gazety do 11 maja br. Wypełnione kupony należy dostarczyć do redakcji osobiście lub wysłać pocztą (ul. Skorupki 17/19, 90–532 Łódź).

Głosowanie SMS–owe.
Aby oddać głos na wybraną klasę wystarczy wysłać sms na nr 72355 o treści KLASA.nr kandydata np.: "KLASA.0" (w miejscu 0 wpisujemy numer przypisany danej klasie). Sms–y przyjmujemy do 11 maja do godz. 12. Całkowity koszt sms to 2,46 z VAT.

KLasa II LO w Expressie Ilustrowanym
Zmiana terminu konsultacji

Konsultacje nauczycieli z rodzicami
odbędą się dnia 23 kwietnia 2012 r. (poniedziałek) w godzinach 17:00 - 18:00

Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców.

DZIEŃ PIERWSZY

W Dobroniu w dniach 13.03.2012 i 15.03.2012 odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury, który reprezentował pan Wiesław Dobiech. Gospodarz turnieju to Zespół Szkół im. Jana Długosza w Dobroniu. Sędzią zawodów był pan Janusz Słomiński, przy stoliku sędziowskim pomagały mu: Agata Felcenloben i Patrycja Nowak.

Cały artykułu

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


Kiedy Wielka Noc nastanie życzymy Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia
i radości, które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.

Dyrekcja
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza
w Dobroniu


DNI OTWARTE W GIMNAZJUM I LICEUM

Zapraszamy w każdy piątek marca w godzinach 12:00 do 15:00.

Sukces Dariusza Grada w Dyktandzie Ekologicznym

24 stycznia uczniowie klas I gimnazjum, z całego powiatu pabianickiego, pisali tekst dyktanda o treści ekologicznej. Po raz XIV organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach. Po raz pierwszy zmagania uczestników zostały podzielone na dwie edycje, dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i pierwszej gimnazjum.
W piątek, 24 lutego 2012 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV Dyktanda Ekologicznego. Wśród nagrodzonych jest uczeń naszej szkoły – Dariusz Grad z klasy Ia. Darek zajął wysokie VII miejsce. Kolejna reprezentantka naszego gimnazjum, Marta Jagudzka, zajęła XI miejsce.
Gratulujemy!

PODZIĘKOWANIA


WARSZTATY„GRA O ŻYCIE”

W czwartek (1 marca) i w piątek (2 marca) w godz. od 8:55 do 16:15 odbędą sie warsztaty
„GRA O ŻYCIE” dotyczące problematyki uzależnień dla wszystkich klas ( warsztat trwa 1,5 godz.). Warsztaty poprowadzi pedagog uzależnień p. Anna Skórnica z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach.
Szczegółowy harmonogram spotkania znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Zaproszenie do udziału w Ewaluacji zewnętrznej

Szanowni Państwo,
W dniach od 5 do 16 marca 2012 r. zostanie przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w Zespole Szkół w Dobroniu w obszarze: efekty.
Wszystkie zainteresowane podmioty zapraszamy do aktywnego udziału.

Z poważaniem
Zespół Wizytatorów Kuratorium Oświaty w Łodzi
Dyrektor Zespołu Szkół w Dobroniu

ACH CÓŻ TO BYŁ ZA BAL

W zimowy wieczór 21 stycznia 2012 r. w restauracji Salem w Pabianicach, odbył się piąty w historii Liceum Ogólnokształcącego w Dobroniu bal studniówkowy . Z wybiciem godziny 20:00 Marta Bączyk i Piotr Maląg, uczniowie kl. III LO przywitali wójta gminy Dobroń pana Roberta Jarzębaka, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dobroniu panią Agnieszkę Dolewę, wicedyrektor panią Agnieszkę Jarzębak, wychowawcę, grono pedagogiczne, rodziców oraz osoby towarzyszące. Po przywitaniu głos zabrała pani dyrektor, która dokonała uroczystego otwarcia balu. Jako kolejny witał wszystkich zgromadzonych pan wójt. Skierował życzenia do tegorocznych maturzystów oraz życzył udanej zabawy. Ostatnie przemówienie odczytała wychowawczyni klasy pani Wioletta Neugebauer. Następnie uczniowie podziękowali dyrekcji za to, że przez trzy minione lata otrzymywali pomoc, wsparcie oraz mogli uczyć się w pięknej i nowoczesnej szkole. W następnej kolejności złożyli podziękowania wychowawcy oraz wszystkim przybyłym nauczycielom. Po uroczystych przemowach i podziękowaniach nadszedł czas na poloneza. Wszyscy uczniowie klasy III zaprezentowali taniec przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Krysztofiak nauczycielki w-f. Należy podkreślić, że choreografia była bardzo trudna a uczniowie wzbudzili zachwyt i podziw oglądających. Następnie rozpoczęła się zabawa. Uczniowie i zaproszeni goście bawili się znakomicie. O godz. 22:00 zaprezentowali kabaret, w którym odegrali scenkę z życia szkolnego. Występujący aktorzy Arkadiusz Daroch, Piotr Maląg i Marcin Skrzydłowski wykazali się dużym talentem komicznym powodując nieprzerwane salwy śmiechu na sali. Około 22:40 męska część klasy III LO zaprezentowała układ taneczny, który przygotowywała w największej tajemnicy nawet przed własnym wychowawcą. Występ został entuzjastycznie przyjęty przez widownię. W trakcie balu odbył się również konkurs „ Jaka to melodia?”, w którym trzy drużyny składające się z nauczyciela i dwóch uczniów odgadywały melodie. Wygrała drużyna w składzie pan Dariusz Jakóbek, Piotr Maląg, Mariusz Misiak. Wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie klasy III bawili się doskonale. Jeszcze przez długi czas będziemy wracać wspomnieniami do tego balu, który należał do najbardziej udanych uroczystości zorganizowanych przez Zespół Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu.Reportaż filmowy z wyjazdu edukacyjnego IPN na Ukrainę

Oficjalny film IPN z tego wyjazdu do zobaczenia na Youtubie. Film


Sukces Miłosza

W dniu 20 stycznia 2012 r. w sali konferencyjnej łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „PRL we wspomnieniach rodziców i dziadków”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac plastycznych zainspirowanych opowieściami osób dorosłych (np. rodziców, dziadków), dotyczącymi różnorodnych aspektów codzienności Polski Ludowej. Tematyka mogła wiązać się ze zdarzeniami lub zjawiskami, w których bezpośrednio uczestniczyli autorzy relacji, lub dotyczyć zjawisk powszechnych dla codzienności PRL.

Uczeń kl. II a Miłosz Kania, zilustrował w formie komiksu opowieść swojego dziadka dotyczącą „rozwiązywania przejściowych problemów w zaopatrzeniu w okresie przedświątecznym”, czyli nielegalnego zakupu szynki.
Miłosz został laureatem konkursu a wśród nagród znalazła się również kultowa gra planszowa „Kolejka”.
Komiks do obejrzenia w galerii zdjęć.

Rozstrzygnięcie konkursu na stronie IPN


WYGRANA W TENISIE STOŁOWYM

24 listopada 2011 uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego w tenisie stołowym. Dziewczęta: Magdalena Wojtas, Maria Wojtas i Sylwia Brożek wywalczyły IV miejsce. Natomiast chłopcy w składzie: Jakub Wąsiki, Jarosław Zajda, Dominik Ciszewski wywalczyli I miejsce i tym sposobem awansowali do rozgrywek rejonowych, które odbyły się w Zgierzu 5.12.2011 r. Po ciężkiej walce z rywalem lokalnym (Piątkowisko) wywalczyliśmy awans do finału, gdzie pokonaliśmy Bartoszewice w stosunku 3:1 i wywalczyliśmy I miejsce w rejonie, wychodząc do etapu wojewódzkiego. Rozgrywki te odbyły się w Rawie Mazowieckiej. Nasi tenisiści zajęli 9 miejsce. Jest to bardzo dobre osiągnięcie uczniów naszej szkoły.

WYWIADÓWKA 24.01.2012

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 24 stycznia 2011 r. (wtorek)

- 17.00 Spotkanie rodziców z dyrektorem
- 17.10 Zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu
- 17.30-18.30 Konsultacje nauczycieli z rodzicami
- 18.30 Spotkanie Rady Rodziców

Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :
GIMNAZJUM
1 A - Piotr Szela - sala nr 7
1 B - Monika Włodarczyk - sala nr 1
1 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11

2 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
2 B - Edyta Binder - sala nr 9
2 C - Andrzej Antczak - sala nr 4
2 D - Anna Maliszak - sala nr 5

3 A - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
3 B - Monika Pawełczyk - sala nr 12
3 C - Marzena Wartalska - sala nr 10

LICEUM
2 LO - Dariusz Jakóbek - sala nr 8
3 LO - Wioletta Neugebauer - sala nr 6
BIJEMY REKORDY W WOŚP

To była dziesiąta zbiórka na rzecz „Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy”, prowadzona na terenie naszej gminy przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Dobroniu.
W sobotę (7 stycznia) i w niedzielę (8 stycznia) mieszkańcy naszej gminy swoją ofiarnością udowodnili, jak ważna jest pomoc i otwarte serce. To dzięki nim uczniowie gimnazjum zebrali kwotę 5245,54 zł. W puszkach znalazła się również obca waluta, jak również biżuteria. Ofiarność i poświęcenie wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na szerzenie idei „Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy”, zasługuje na ogromne uznanie i podziękowanie, które składamy na ręce rodziców za trud włożony w wychowanie tych młodych ludzi: Katarzyny Uszyńskiej, Przemysława Tomaszewskiego, Bartłomieja Prusisza, Natalii Kabzy, Klaudii Kieruzel, Justyny Dycho, Edyty Dregier, Sylwii Rosińskiej, Angielki Łukasik i Anity Kimli.

Do następnego roku!!!

Wioleta Wojdyńska-Kusiak

WAMPIRIADA

Wierszem na WAMPIRIADĘ o sobie:

Serca głos woła nas,
Że WAMPIRIADĘ rozpocząć czas
Więc jeśli krwiodawcą chcesz być,
Wystąp w akcji „Polski Czerwony Krzyż”
Każdy przecież krew posiada
Jak ją odda to pomaga,
Więc się bracie zwijaj śmiało
Bo krwi nam jest ciągle mało,
W szczytnej akcji wystąpimy
Pierwsze miejsce obronimy!!!

W strofach tego wiersza młodzież LO pod opieką p. Wiolety Wojdyńskiej-Kusiak promuje akcję PCK już od 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy zapisali się w historii honorowych krwiodawców. Od tego roku jako wolontariusze PCK zdobyliśmy znaczące wyróżnienie i nagrody. Wolontariusze jako Zespół Szkół otrzymali najwyższe odznaczenie i statuetki nie tylko za czynny udział w honorowym krwiodawstwie, ale również szerzenie czerwonokrzyskiej idei wśród lokalnej społeczności.

W obecnym roku szkolnym 2011/2012 w klubie HDK w naszym liceum jest 12 członków (w tym 10 uczniów kl. II i III LO), co stanowi 62 % dorosłej młodzieży naszej szkoły. Oni sami mówią o sobie:

Piotr Maląg – gdy tylko ukończyłem 18 lat, stałem się czynnym krwiodawcą. Pierwszy raz krew oddałem 16.06.2011 roku. Daje mi to ogromna satysfakcję z powodu pomocy innym. Cieszę się, że część mnie może komuś pomóc lub nawet ratuje życie.

Sylwia Błaszczyk – krew zaczęłam oddawać niedługo po ukończeniu 18 roku życia. Pierwszy raz miało to miejsce 09.09.2011. Jestem osobą wrażliwą na krzywdy ludzkie, dlatego, jeśli mam taką możliwość, staram się pomagać osobom potrzebującym. Cieszę się, że moja krew może uratować czyjeś życie.

Rafał Kabza – dopiero 2 razy oddałem krew i czuję satysfakcję z tego powodu, ponieważ wiem, jakie jest na nią zapotrzebowanie. Zdaję sobie sprawę, że krew ratuje życie. Jestem z tego dumny, że już mogę podarować komuś życie.

Monika Okrojek – myśl, że moja krew ratuje życie innemu człowiekowi, mobilizuje mnie do regularnego oddawania jej na rzecz potrzebujących.

Mariusz (mówi o nim koleżanka) - Mariusz jest bardzo ciepłą osoba i pomoc innym zawsze sprawiała mu przyjemność i przychodzi mu to z łatwością. Wydaje mi się, że oddawanie krwi to dla Mariusza sposób na pomoc potrzebującym.

WYJAZD DO DOMU DZIECKA – „Świąteczna paczka”

W grudniu w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: „Dary Serca” – świąteczna paczka podczas której zebraliśmy mnóstwo słodyczy i zabawek oraz pieniędzy. Z zebranych produktów przygotowaliśmy również paczki, z których część trafiła do domu dziecka. 21.12.2011 r. z przygotowanymi wcześniej paczkami oraz zakupionymi grami edukacyjnymi udaliśmy się do Domu Dziecka w Porszewicach. W wyjeździe brali udział wolontariusze oraz grupa teatralna pod opieką p. Wiolety Wojdyńskiej-Kusiak, p. Moniki Pawełczyk i p. Anny Piech. Zaczęliśmy od przedstawienia „Bieg do Świąt”, potem były wspólne zabawy i konkursy. Jeden z mieszkańców pokazał kilka sztuczek m.in. stanie na rękach. Po zakończeniu wspólnych zabaw nastąpiło wręczenie prezentów. Wyjazd ten wiele nas nauczył. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że warto dzielić się z tymi, którzy mają mniej od nas.

Anna Piech
„Dar Serca” - świąteczna paczka

W wyniku zbiórki przeprowadzonej w dniach 10-11.12.2011 w sklepie sieci „ROSA” zebraliśmy 120 kg produktów spożywczych, oraz kwotę 740,90 zł. W kweście uczestniczyli wolontariusze Zespołu Szkół w Dobroniu: Przemysław Tomaszewski, Natalia Górna, Katarzyna Kluch, Kinga Taborowska, Bartosz Prusisz, Anna Duczka, Angelika Łukasik, Sylwia Rosińska, Anita Kimla, Katarzyna Uszyńska, Bogusława Porucznik, Daria Kochan, Magdalena Bartczak, Karolina Jurek, Wioletta Grzelik, Marcin Gaweł.

Z zebranych w akcji artykułów i zabawek zostaną przygotowane paczki dla dzieci z rodzin z terenu gminy Dobroń, które borykają się z problemami zdrowotnymi oraz biedą, a także paczki dla Domu Dziecka w Porszewicach w ilości 30 sztuk. Wychowankowie tej instytucji otrzymają również gry edukacyjne. Hospicjum w Łodzi otrzyma część uzbieranych pieniędzy na własne cele.

W imieniu wolontariuszy składamy najserdeczniejsze podziękowania właścicielom sklepu „ROSA” w Dobroniu za możliwość przeprowadzenia akcji „Dar Serca” przez wolontariuszy Zespołu Szkół w Dobroniu. Wszystkim pracownikom za życzliwość i opiekę, a klientom za ich hojność i dobre słowo.

Magda Bartczak i Karolina Jurek


Akcja Charytatywna „Dary serca” – świąteczna paczka to nie tylko kwesta w sklepie sieci „ROSA” ale również akcja, którą od 6 lat prowadzimy na terenie naszej szkoły – mówi wolontariuszka Kasia Uszyńska. Każdego roku młodzież naszej szkoły zbiera słodycze, z których w dzień Wigilii usypujemy górę słodyczy, a potem przygotowujemy paczki dla dzieci pokrzywdzonych przez los. W tym roku uzbieraliśmy 82,5 kg słodyczy w wartości 1123 zł. Dary te przekazaliśmy dzieciom z terenu naszej gminy. Najpiękniejsze w tym co robimy – mówi wolontariuszka Agata Fencenloben, to to, że gdy przebrane za śnieżynki podajemy dzieciom paczkę, widzimy w ich oczach ogromną radość i zadowolenie. Zdarzają się również takie sytuacje, gdzie nawiązujemy przyjaźnie i potem wiele razy odwiedzamy rodzinę.

Katarzyna Uszyńska

ŻYCZENIA

Spokojnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia, radości ze spotkania w gronie najbliższych, jasnej pierwszej gwiazdki oraz wesołej kolędy. Aby przyszły rok 2012 przeniósł beztroskę zabawy sylwestrowej na życie codzienne, zaowocował nowymi pomysłami oraz przekładaną z dnia na dzień realizacją starych planów. W zabieganym świecie niech każdy z nas znajdzie jak najwięcej czasu dla siebie.

Dyrekcja
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza
w Dobroniu


Piosenki Stanu Wojennego


Uczennice klasy IIa i IId, Anita Grzegorzewicz, Natalia Karpińska i Katarzyna Uszyńska, wzięły udział w II Konkursie "Piosenek Stanu Wojennego" organizowanego przez NSZZ Solidarność w Łodzi. Dziewczęta zaprezentowały "Modlitwę o Wschodzie Słońca" z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Konkurs odbył się 1 grudnia 2011 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

Galeria z Ukrainy
W dniach 1 – 9 października br. uczennice klasy II LO, Marta Becht i Daria Cichecka uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym na Ukrainę. Trasa biegła z Warszawy przez Żytomierz do Kijowa, a dalej do Charkowa, powrotna droga ponownie Kijów, a następnie Dubno, Poczajów, Krzemieniec i Lwów. Wyjazd był nagrodą w konkursie „Sprzączki i guziki, z orzełkiem ze rdzy…” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej o raz Stowarzyszenie „Parafiada”, a ufundowany został przez PKO BP. Praca uczennic dotyczyła jednej z ofiar Zbrodni Katyńskiej – policjanta Roberta Henryka Żychowskiego.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
WYWIADÓWKA 5.12.2011
Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 5 grudnia 2011 r. (poniedziałek)
- godz.17.00 - zebrania rodziców z wychowawcami w klasach wg harmonogramu
- godz. 1730 - 1830 - konsultacje nauczycieli z rodzicami
Spotkania rodziców z wychowawcą odbędą się :
GIMNAZJUM
1 A - Piotr Szela - sala nr 7
1 B - Monika Włodarczyk - sala nr 1
1 C - Joanna Słabiak - Szela - sala nr 11
2 A - Małgorzata Gorzelak - sala nr 3
2 B - Edyta Binder - sala nr 9
2 C - Andrzej Antczak - sala nr 4
2 D - Anna Maliszak - sala nr 5
3 A - Bogusława Zajączkowska - sala nr 2
3 B - Monika Pawełczyk - sala nr 12
3 C - Marzena Wartalska - sala nr 10
LICEUM
2 LO - Dariusz Jakóbek - sala nr 8
3 LO - Wioletta Neugebauer - sala nr 6
PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH
W dniu 14 października odbyło się w szkole pasowanie klas pierwszych gimnazjum.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
6 października w Zespole Szkół w Dobroniu odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie opracowali i zaprezentowali program artystyczny. Miał on charakter lekcji pokazowej, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Zgodnie z założeniem Rady Europy – pomysłodawcy Europejskiego Dnia Języków impreza przygotowana przez uczniów miała na celu zwrócenie uwagi na różnorodność językową we wspólnej Europie oraz promowanie nauki języków obcych. W programie znalazły się obcojęzyczne piosenki, scenki z życia codziennego, wywiady z obcokrajowcami, w roli których wystąpili nasi uczniowie. W czasie imprezy publiczność mogła wykazać się swoją znajomością języka niemieckiego i języka angielskiego i odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów i scenek. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi przyznawane były nagrody. Rozstrzygnięty został również konkurs na najciekawszy plakat promujący naukę języków obcych, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Jury przyznało pierwsze miejsce młodzieży z klasy II C. Zapraszamy do obejrzenia plakatów.
KONSULTACJE
Konsultacje nauczycieli z rodzicami odbędą się dnia 25 października 2011 r. (wtorek) w godzinach 17.30 – 18.30
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2011/2012
Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego, Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu ustala w roku szkolnym 2011/2012 następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
Publiczne Gimnazjum
• dzień 31 października 2011 r. tj. poniedziałek przed dniem Wszystkich Świętych;
• dni 24, 25, 26 kwietnia 2012 r., w których w szkole odbywa się egzamin w ostatnim roku nauki w gimnazjum;
• dzień 30 kwietnia 2012 r. tj. poniedziałek przed Międzynarodowym Świętem Pracy;
• dzień 2 maja 2012 r., tj. środa między Międzynarodowym Świętem Pracy, a Narodowym Świętem Konstytucji 3Maja;
• dzień 8 czerwca 2012 r. tj. piątek po Bożym Ciele;
Liceum Ogólnokształcące
• dzień 31 października 2011 r. tj. poniedziałek przed dniem Wszystkich Świętych;
• dzień 30 kwietnia 2012 r. tj. poniedziałek przed Międzynarodowym Świętem Pracy;
• dzień 2 maja 2012 r., tj. środa między Międzynarodowym Świętem Pracy, a Narodowym Świętem Konstytucji 3Maja;
• dni, w których w szkole odbywa się pisemny egzamin dojrzałości w ostatnim roku nauki w liceum - 4, 8, 10 maja 2012 r.,
• dzień 8 czerwca 2012 r.tj. piątek po Bożym Ciele.
XII Wrześniowy Bieg Przełajowy
W sobotę, dnia 24.09.11 r. o godzinie 11:00 na terenie pabianickiego Parku Wolności odbył się XII Wrześniowy Bieg Przełajowy. Ten rok rozpoczął się bardzo owocnie dla naszych szkolnych sportowców. Chlubą drużyny chłopców okazał się Patryk Szalewski, zajmując pierwsze miejsce. Z kolejnym świetnym wynikiem uplasował się Sebastian Kozłowski, dobiegając do mety jako szósty. Wszystkie wyniki zapewniły naszej szkole II miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół. Grupa dziewczęca nie pozostawała w tyle, również zdobywając II miejsce jako team. W klasyfikacji pojedynczej czwarte miejsce zajęła Żaneta Kurpik, natomiast szósta przybiegła Magdalena Wojtas. Patryk, Żaneta, Sebastian oraz Magda swoimi świetnymi wynikami zapewnili sobie dalszy udział w zawodach, tym razem na etapie wojewódzkim. Możliwe jest także, że pozycję rezerwowego obejmie Sebastian. Trzymamy za nich kciuki.
Dziewczyny: Chłopcy:
1.Żaneta Kurpik
2.Magdalena Wojtas
3.Karolina Jurek
4.Iza Bartczak
5.Marta Andrasiewicz
6.Kinga Taborowska
7.Maria Wojtas
8.Karolina Kruk
9.Izabela Bednarska
10.Izabela Szczepaniak
11.Julita Becht (rezerwa)
1.Patryk Szalewski
2.Sebastian Kozłowski
3.Tomasz Dudziński
4.Bartosz Nebelski
5.Przemysław Tomaszewski
6.Jakub Choiński
7.Szymon Fidyk
8.Kuba Mielczarek
WYWIADÓWKA 12.09.2011
- godz.17.00 - zebrania rodziców z wychowawcami
- po zebraniach z wychowawcami spotkanie Rady Rodziców z Panią Dyrektor na stołówce
SUKCES LICEALISTEK
W zakończonej drugiej edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 71 lat po zbrodni, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenia „Parafiada”, praca uczennic klasy 1 LO – Marty Becht oraz Darii Cicheckiej o nadkomisarzu Robercie Henryku Żychowskim, znalazła się w gronie 40 nagrodzonych. Nagrodą dla laureatów będzie wyjazd edukacyjny na Ukrainę, do miejsc związanych ze Zbrodnią Katyńską oraz martyrologią Polaków w czasie II wojny światowej. Trwające tydzień konwersatorium terenowe odbędzie się na początku października 2011 r. Spośród wielu miejsc, jakie laureaci będą mogli zobaczyć, znajdą się m.in. Kijów, Charków, Krzemieniec, Poczajów czy Lwów. Fundatorem nagrody jest PKO Bank Polski. Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” Katyń – 71 lat po zbrodni
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
1 września 2011 r. - czwartek
10.00 - Msza święta dla uczniów Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza
PO MSZY ŚW.
Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół.
DOWÓZ UCZNIÓW (do kościoła): 1 autobus
Wyjazd z :
- Poleszyna - 9.05
- Mogilna - 9.30
- Wincentowa - 9.45
2 autobus
Wyjazd z :
- Ldzania - 9.00
- Róży - 9.15
- Mogilna - 9.25
- Chechło - 9.45
- Pabianice - 9.45
Odwóz uczniów ze szkoły o godz. 11.30-11.40
Godzina: 00:18

Szkoła realizowała projekt "Ścieżka zdrowia - zdrowa i sprawna młodzież". Zadanie współfinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM"


Projektu „Tydzień dla Ziemi pod hasłem woda i powietrze - cykl zajęć proekologicznych…” realizowany przez uczniów Gimnazjum w DobroniuStrona "Trzy Dęby" została stworzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Dobrońskie Dęby Pamięci"W 2008 r. szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownia wyposażona została w komputery PC Windows Vista.Copyright by Maksym Prusisz, Przemysław Tomaszewski, Joanna Słabiak-Szela, Piotr Szela - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna